Atik Aydın

Atik Aydın

Çevirmen
9.5/10
21 Kişi
·
53
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
485 syf.
·10/10
Fıkhısire deyince akla gelen nadide eserlerden biridir.
Yazarı Ramazan el buti çok değerli bir alim Türkiye de doğup suriye de eğitimini tamamlamış ve suriye savaşında camide Şehit olmuştur.
Üniversiteye başlamadan evvel okuduğum eser daha çok dersler ve ibretler etrafında hz. peygamberin hayatını anlatmış müthiş zevk almıştım.
Yani Peygamberin yaşadığı hee bir vaka olay savaş vs... Bunların hikmetlerini anlatır ne gibi dersler çıkaracağımızı bize anlatan bir şaheser.
Hikmetler konusunda hayat ele alındığı içindir ki, Peygamberin hayatını bir matematik ve akıl mantık süzgecinden geçirerek anlatan hüseyin heykeli eleştirir...
Lakin okuncaksa bir siyer Kitabı bu eser tavsiye edilir :))
485 syf.
·Beğendi
Daha önce siyer okumayan kardeşlere tavsiye ederim farklı bir mizacla anlatılmış
peygamberimizin hayatını çok faklı bir biçimde ele alındığını göreceksiniz.Akıcı ve anlaşılır bir dil kullanılmıştır....
Ramazan el- Bûtî Cizre doğumlu büyük alim, Suriye'de vaaz verirken öldürülüyor.

"Tüm eserlerim arasında en fazla ilgiyi gören eser"dediği bu kitabında Peygamber efendimizin hayatını anlatmakla kalmıyor aynı zamanda bu hayattan çıkarılacak dersler ve öğütlere genişçe yer veriyor. Dolu dolu, çok kaliteli bir kitap. Kesinlikle okunmalı. Hatta defalarca okunmalı.
Ramazan el Buti hoca, siyasi duruşu sıkıntılı olan birisidir. Ama ilmi otoritesi tartışılmazdır. Siyeri ele alış şekli çok güzel. Çıkarımlarla dolu bir siyer okumak isteyenlerin gözü hacimli eserden korkuyorsa bu eser mutlaka okumalilar.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 53 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 42 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.