Axel Cherniavsky

Axel Cherniavsky

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
12
Gösterim
"Bizi rahatsız eden, şeyler -onların varlığı- değil, onların anlamını yorumlama biçimimizdir yani, onlara verdiğimiz anlamdır."
-Epiktetos
"Her şeyin arzuladığın gibi olmasını bekleme. Bunu yerine her şeyin gerektiği gibi olmasını arzula. Böylelikle yaşamın huzurlu bir akışa sahip olur."
-Epiktetos
"Felsefe(...) tam olarak şimdinin ve gerçeğin anlaşılması eylemidir. Platon'un Devlet'i boş bir idealin meşhur örneğidir..."
-Hegel
Axel Cherniavsky
Sayfa 20 - Hukuk Felsefesinin Prensipleri, Önsöz
176 syf.
·5 günde·8/10
Bu, bu kitap hakkında daha iyi bir inceleme yazılana kadar burada dursun. Merak eden olursa diye birazcık fikir vermesi için yazıyorum. Anam babamın hayrına. Kitap 173 sayfa ama toplasan 73 sayfası yazıdır. Thales'ten Aristoteles'e güzel özetler ve öğütler barındırıyor. Diğerleri ise çizim. Çizgi roman okuyormuş gibi felsefe okumak isteyen varsa çıkıp çıkıp gidip alıp okusun. Acayip tatlı bir dille yazılmış. Çokta hoş çizilmiş bir kitap. Bu yolun başında olanlar, bu yolun aslında sonu olmadığını bilenler için bilgelik sevgisini sevdirecek bir eser. Felsefe konusunda master derecesinde bir malumata sahip değilim, kişisel bir merak olarak ilgilenmeye başladım. O yüzden incelememi de kafama göre yaptım.
Ben çok eğlendim okurken.
Her kim ki okuyacaksa keyifli okumalar dilerim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Axel Cherniavsky
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.