Ayarsız Dergisi

Ayarsız Dergisi

Dergi
9.1/10
79 Kişi
·
142
Okunma
·
16
Beğeni
·
190
Gösterim
Adı:
Ayarsız Dergisi
Doğum:
Mart 2016
Mart 2016 da yayın hayatına başlayan Ayarsız Dergisi, fikir, kültür, sanat ve edebiyat dünyasına yeni bir soluk katmayı hedefliyor.
Daha yapacak çok işimiz var! Filmi başa saracağız. Makasın açıldığı yere gideceğiz;ahlakı, erdemi, bilgiyi, bilimi, evreni,emeği,mülkiyeti,saygıyı, modernizmi, sistemi tartışacağız.

Henüz menemenin soğanlı mı soğansız mı olması gerektiği kadar tartışmadık bunları.
Ayarsız Dergisi
Sayfa 4 - Ahmet Turan Tiryaki
"Oysa kazanmak, kaybetmenin ertelenmesinden başka nedir ki? Zafer, yenilginin önsözünden başka... Ve yaşamak, ölmenin yıllara yayılmasından... Ve hayat, bize yenilginin gün be gün içimize işleyen bir şey olduğunu öğreten garip tutukluk..."
Sonra şu da var ki "Dünyanın kahrı büyük, yaşamakta zorlanıyoruz!" deyip olaylara ve durumlara sırt çevirecek değiliz;buna hakkımız yok!
Ayarsız Dergisi
Sayfa 9 - Savaşkan İlmak
Buğday öğüten taşa, sepeğe,
bandık nimeti kara kepeğe.
Muhammed Dini sırlı ipeğe
eyledik iman... Türkük, Türkmenik.
Ayarsız Dergisi
Sayfa 2 - Hakan İlhan Kurt
Yanımda çocukluğum vardı; kendimi kaybetmemem için, onu da kaybetmemem gerektiğini duyuyordum derinden.
Ayarsız Dergisi
Sayfa 3 - Veysel Gökberk Manga
"Eskilere göre ilim âlemi bilmektir, irfan kendini; âlemi bilmemek cehâlet, kendini bilmemek gaflet."
Yaprak sarmalı, içli köfteli ideolojik toplantılardan bahsetmiyorum. Üreten, tek başına ayakta duran, hatta yöneten modern güçlü kadınları...
Ayarsız Dergisi
Sayfa 4 - Ahmet Turan Tiryaki
48 syf.
·1 günde
Yeni tanıştığım bir dergi. Meğer 25 sayıdır bayilerde varmış. Ben küçük prense olan ilgim ile keşfettim biraz. Kapağında yer alan küçük prens ile kalbimi çaldı.Aylık fikir,kültür,sanat ve edebiyat dergisi yazısı da ilgimi çekti. Ne tür fikirler diye sorguladım. Dergi suluboya tadında tasarlanmış. Görselleri fena değil.
48 syf.
Ayarsız'ın 2 sayısını okuma imkanım oldu ama ikisini de çok sevdim.Sürekli aynı şeyleri konu edip evire çevire aynı insanları gözümüze tıkan dergilerin üstüne bir huzur esintisi gibi geldi diyebilirim. Bilmedikleri alanlarda ahkam kesmeyen mütevazı insanların oluşturduğu (Simone ve Sartre'ın sadece abartılı ilişki düzenlerini anlatmayı mühim sayanlara karşılık Kafka üzerine sağlam yazılar yazabilen insanların bulunduğu diyelim) güzel bir dergi. Özellikle bu sayıda ''Böyle Eylem mi Olur Lan?'' yazısıyla beni epey güldüren Ayarsız ekibine teşekkürler.^^
48 syf.
Bu dergi en çok zevk alarak okuduklarımın başında geliyor, Mehmet Hocanın yazıları bir harika :) abone olunası bir dergi , sevgili dostlar :) entellektüel açıdan bir birikim istiyorsanız , okuyacaklarınız arasına bu dergiyi de yerleştirin :)
48 syf.
Beni , benden alıp götüren muazzam ötesi bir dergi , dergi okumayı en az kitap okumak kadar çok seviyorum bu dergide emin olun ki kendinizden cevrenizden bir seyler bulacak ve hatırlayacaksınız , derginin ilk sayfasında Atsız ustanın şiiriyle başlaması ayrıca hoşuma giden bir şeydi . İçersinde milli öğeler bulabileceğiniz bir dergi .:)

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayarsız Dergisi
Doğum:
Mart 2016
Mart 2016 da yayın hayatına başlayan Ayarsız Dergisi, fikir, kültür, sanat ve edebiyat dünyasına yeni bir soluk katmayı hedefliyor.

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 142 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 55 okur okuyacak.