Ayarsız Dergisi

Ayarsız Dergisi

Dergi
9.1/10
151 Kişi
·
358
Okunma
·
80
Beğeni
·
1427
Gösterim
Adı:
Ayarsız Dergisi
Doğum:
Mart 2016
Mart 2016 da yayın hayatına başlayan Ayarsız Dergisi, fikir, kültür, sanat ve edebiyat dünyasına yeni bir soluk katmayı hedefliyor.
48 syf.
Ayarsız'ın 2 sayısını okuma imkanım oldu ama ikisini de çok sevdim.Sürekli aynı şeyleri konu edip evire çevire aynı insanları gözümüze tıkan dergilerin üstüne bir huzur esintisi gibi geldi diyebilirim. Bilmedikleri alanlarda ahkam kesmeyen mütevazı insanların oluşturduğu (Simone ve Sartre'ın sadece abartılı ilişki düzenlerini anlatmayı mühim sayanlara karşılık Kafka üzerine sağlam yazılar yazabilen insanların bulunduğu diyelim) güzel bir dergi. Özellikle bu sayıda ''Böyle Eylem mi Olur Lan?'' yazısıyla beni epey güldüren Ayarsız ekibine teşekkürler.^^
48 syf.
Bu dergi en çok zevk alarak okuduklarımın başında geliyor, Mehmet Hocanın yazıları bir harika :) abone olunası bir dergi , sevgili dostlar :) entellektüel açıdan bir birikim istiyorsanız , okuyacaklarınız arasına bu dergiyi de yerleştirin :)
47 syf.
·Beğendi·8/10
Ayarsız
Aylık Fikir, Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi sayı 49. Mart 2020.
Halet- i Ruhiyesi ayarsız olan dergi aynı ayarsızlık da devam ediyor. Mart ayı dolayısıyla Dünya kadınlar günü düşüncesi ile yazılan eserler, çoğunlukla kültürümüzdeki kadını öne çıkarmaya yöneliktir.
Derginin sayfalarını çevirmeye başladığınız zaman, baştaki hikayelerde bu dergiyi- bu sayıyı niye aldım diye düşünüyorsunuz. Sanki yazılan hikayeler okuyucu anlamamaya zorluyor. Sayfalar ilerledikçe kendinizden bir şeyler bulmaya başlıyorsunuz. Abdal- Türkmen geleneğinin temsilcilerinden Seyit Çevik'in tanıtıldığı hikaye tamamen bilgi vermeye yöneliktir. Bazı hikayeler de verilen cümleler, atasözü niteliğinde insan not almadan edemiyor. Selim İleri eleştirisi ise bir kısım aydının ne kadar ayarsız olduğunu gözler önüne seriyor. Tarih 8.1.1 le hepimizin tarih bilgisi sorgulanıyor, gerçekten ne kadar tarih biliyoruz?
#Kitapşuuruinsanlıkşuuru.
48 syf.
Beni , benden alıp götüren muazzam ötesi bir dergi , dergi okumayı en az kitap okumak kadar çok seviyorum bu dergide emin olun ki kendinizden cevrenizden bir seyler bulacak ve hatırlayacaksınız , derginin ilk sayfasında Atsız ustanın şiiriyle başlaması ayrıca hoşuma giden bir şeydi . İçersinde milli öğeler bulabileceğiniz bir dergi .:)

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayarsız Dergisi
Doğum:
Mart 2016
Mart 2016 da yayın hayatına başlayan Ayarsız Dergisi, fikir, kültür, sanat ve edebiyat dünyasına yeni bir soluk katmayı hedefliyor.

Yazar istatistikleri

  • 80 okur beğendi.
  • 358 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 69 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.