Ayhan Akbaş

Ayhan Akbaş

Çevirmen
7.9/10
125 Kişi
·
429
Okunma
·
1
Beğeni
·
39
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
368 syf.
·Puan vermedi
Bu türde o kadar çok kitap var ki artık insan seçerken çok daha dikkat ediyor. Ve ben bu kitabı tereddütsüz tavsiye edebilirim. Karakterler bu türdeki klasik yakışıklı zengin soylu adam, güzel fakir sıradan kız tiplemelerinin dışında. Bu yüzden daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.
365 syf.
·1 günde·10/10
Daha ilk sayfasını okurken kitap bitecek diye üzgün olabilir misiniz?
İşte, Julia Quinn'in bana yaptığı bu!

Miranda Cheever henüz 10 yaşında olmasına rağmen toplumun güzellik ölçülerine uymadığının farkındaydı. Kahverengi(!) saçlar ve gözler, büyük dudaklar, sırık gibi uzun çelimsiz bacaklar... Durumunu kabullenmişti. Fakat bir gün en yakın arkadaşı Olivia'nın büyük ağabeyi Nigel Bevelstoke yani vikont Turner ile tanışıyor. Ve o gün, 19 yaşındaki Turner'ın kendisini eve götürdüğü o kısacık yolda Miranda Cheever aşık oluyor.

Julia Quinn'in yazdığı ve benim sevmediğim bir kitap sanırım hiç olmayacak. Öylesine içten ve duru konular seçiyor ve onları yine aynı samimiyetle yazıyor ki yazara her defasında bir kere daha hayran kalıyorum.
365 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Bir Julia Quin kitabı daha bayan kahramanımız Miranda 10 yaşında en yakın arkadaşının doğum gününe katılır ailesi Miranda'yı almaya gelemeyince arkadaşının abisi Erkek kahramanımız Turner Miranda'yı evine bırakmak zorunda kalır. Turner 19 yaşındadır. Miranda çok güzel bir kız değildir. Bir arkadaşı(Fiona Bennet) Onu doğum gününde kızdırmıştır. Bu yüzden çok üzgündür, Turner Onu eve bırakırken Miranda'nın üzüntüsü fark eder ve Ona öğütlerde bulunur. Turner yaptığının sadece küçük kızı rahatlatmak olduğunu zanneder. Ama nereden bilsin Miranda'nın hayatına bir yön vereceğini... Ona bir günlük tutmasını tavsiye eder. Miranda niçin bir günlük tutmam gerektiğini sorduğun da '' Turner, Çünkü bir gün büyüyüp kendini bulacak ve zaten akıllı olduğun kadar da güzel olacaksın, işte o zaman günlüğüne bakıp Fiona Bennet gibi küçük kızların ne kadar aptal olduğunu anlaya bileceksin. Annenin, senin bacaklarının omuzlarından başladığını söylediğini hatırlayınca güleceksin.
Belki de bugün yaptığımız bu hoş sohbeti hatırlayınca, küçük bir tebessümünü de bana ayıracaksın'' der. Ve Miranda 10 yaşında Turner'e aşık olur. Aradan yıllar geçer ve Miranda ile Turner ....... devamını siz kendiniz okumalısınız. Güzel bir aşk romanı Julia Quin den bahsediyoruz değil mi?
365 syf.
·Puan vermedi
Sonunda ağladığım gerçeğine rağmen yine de orta kısımlarındaki klişelik bence biraz fazla gereksizdi, hoş, can sıkmadan okunulabilecek bir kitap yine de. İnsanı duygulandırdığı aşikar.
374 syf.
·7/10
Kızlar için polisiye. Modern zamanların Amerikan Aşk mantığı ile örülmüş bir ilişki (ki bu da aşktan çok birlikte olmak ve ardından aşık olduğunu anlamak anlamına geliyor) ve de bolca aksiyonla bu hayalleri birleştiren bir kitap. Tatmin oldum diyemem ama idare ederdi.
365 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Miranda, 11 yaşında iken, Olivia'nın doğum günü partisinde talihsiz bir olay yaşar. Parti bitiminde Olivia'nın abisi Turner ile tanışır ve onunla evine giderken yanında arkadaşlık eder ve ondan sonra Turner'i aşık olur. Yıllar sonra karşılaştıklarında ise aralarındaki çekimden uzk duramazlar.
Evet yine bir tarihi aşk kitabı ile geldim. Gittikçe bu türden okumayı asla ama asla vazgeçmiyor ve kitaplarını son hız okumaya devam ediyorum. Yazarın ikinci okuduğum kitapdı. Miranda ve Turner arasında geçen didişmelerde yine gülmekten geçilmiyor heleki Miranda'nın Turner'i sinir etmesi ve çok komikti. Turner yeri geldi beni gıcık etti yeri geldi onu sevdim. Madem kıza ilgi duyuyorsun niye inkar ediyorsun ki zaten tarihi aşk kitapların hepsi aynı ilk başlarda inkar ederler sonra kabul ederler aşklarını. Mirandasında geçen sıkı dostluğa bayıldım birbirinden hiç ayrılmayan ikizler gibiler ve aralarındaki komik diyaloglar insanı hem çıldırtıyor hem güldürüyor. Olivia aslında çok hareketli bir kız yerinde durmıyor ve herkesi sinir edecek bir yapıya sahip ama Mira da bu kıza iyi katlanıyor güzel dostlukları da cabası.
Tarihi aşka yeni başlıyor iseniz Julia Quinn kitaplarına bir göz atın derim heleki Britgerton serine bakmanızı öneririm.
Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Kitap dolu günleriniz olsun.
365 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kadar güzel anlatılırdı, o tutku, o aşk ve o kaybolmuşluk. Kızın hissettiği o çaresizlik... Tek istediği onu sevdiğini söylemesi, adamın da tek yapamadığı bu.
374 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Polisiye ve aşkın kol gezdiği keyifli bir roman .
Bu kitap satışta değil. Gittiğim her kitapçı da, 2.elciler de aradım ve nihayet zafer benim. Konusuna geleyim:
Kate sürekli yanlış yerlerde olduğu için havaya uçmaktan kıl payı kuruluyordu, cinayete kurban gitmek aklına bile gelmiyor. Kim onu yok etmeye çalışsın ki ?
368 syf.
·8/10
Bu kitabın kahramanları Marki oğlu serseri bir kumarbaz olan Lord Jarret Sharpe ve bira fabrikası sahibi bir adamın kızı Annabel Lake. Konudan bahsetmiyorum çünkü bu romanlarda ana hatlar bellidir. Yalnız bu hikayenin tamamının iyi olduğunu söylemem gerek. Genelde özellikle finallerde üzerinde durulması gereken yerler 1-2 cümleyle bitiriliyor, bende bunu sevmiyorum. Bu sefer öyle olmamış. Hellions of Halstead Hall serisinin 2. kitabı. Seride 6 kitap var ve ben biraz ortadan dalmış oldum ama çok rahatsız eden bir durum yok. Her kitap Sharpe kardeşlerden birini anlatıyor, 6. kitap için durum farklı olabilir. Ek olarak temelde işlenen ayrı bir gizem de var. Sevdim ❤️
368 syf.
·Beğendi·10/10
Katıksız bir aşk romanı. Arada sırada okunan bir iki doz aşk romanı kış ortasında bahar esintisi yapıyor bana. Ve bu kitap da ziyadesiyle iyi geldi. Ben Özge Uzun tavsiye etti diye bundan başlamıştım,seri imiş meğerse, bu durumda sıralamaya bakarak arada ilaç niyetine okurum :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 429 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 112 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.