Aynur Durukan

Aynur Durukan

Çevirmen
9.0/10
4 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
752 syf.
·7 günde·8/10
Eser, okuduğum yayınevinde iki cilt kitap şeklinde düzenlenmiş. Açıkcası bu iki kitaba baktığımda sanki ayrı ayrı yazarların kaleminden çıktığı izlenimi oluştu bende ne yazık ki. (Çeviriden kaynaklı da olabilir.)
Birinci kitap Don Kişot ve seyisi Sanço Panza ile sürükleyici, dramatik, trajikomik, muhteşem bir şövalye serüvenine çıkarıyor okuyucuları ama ara ara hepsi ayrı bir roman olabilecek niteliklerde çok sayıda da hikayelere yer veriyor. İkinci kitapta neredeyse hikayelere yer verilmiyor ve kahramanlarımızın serüvenleride sıradanlaşıyor. Daha sıkıcı bir hale geliyor ve beni çok yorduğunu söyleyebilirim.
Bu iki cilt arasında kahramanlarımızın tavırları, konuşmaları, olaylara verdikleri tepkiler tamamen farklıydı Keşke birinci ciltin sonunda eser bitseydi dedirtiyor insana.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, bazen kahramanlarımız öyle güzel ve bilgece sözler söylüyorlarki deli olan onlar mı yoksa sırf eğlenebilmek için veya dalga geçebilmek için çeşitli oyunlar tertipleyenlen mi karar veremedim açıkcası...