Ayşegül Ö. Poroy

Ayşegül Ö. Poroy

Yazar
6.0/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Adı:
Ayşegül Ö. Poroy
Unvan:
Araştırmacı-Yazar
200 syf.
·Beğendi·7/10
Diplomat bir ailenin her an taşınmaya hazır ve kolilerden hiç çıkmayan eşyaları, anıları ile dolu bir kitap. Aslında başarılı bir ressam olan yazarımızın gözünden taşınmak, farklı kültürler, acılar, mutluluklar ve daha bir çok şeyi okuyoruz. Kitap akıcı bir anlatıma sahip. Yazar aslında bizlere diplomat olmanın farklı bir yönünü kendi yaşamı ile anlatmış. Sık sık taşınmak zorunda kalan insanlarında kendilerinden bir şeyler bulabileceği anılarla dolu bir kitap. Yurtdışındaki hayatla ve diplomatların hayatıyla ilgilide bi takım bilgiler veriyor yazarımız. Kitap kafamızı yormayan bizi güzel yolculuklara çıkaran bir eser.
200 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitap alışverişim sırasında ismi dikkatimi çektiği için sepetime eklemiştim. Iyi ki de eklemişim. Siz de benim gibi çocukluğu taşınmaya geçmiş biriyseniz bu kitapta kendinizi bulabilirsiniz. Taşınırken evde çay demlemenin ne demek olduğunu, halıları sermenin insanın hayatında ne kadar önemli olduğunu hatırlayıp o günlere gittim. Kitap yazarımızın anılarından oluşuyor ama kronolojik sirayla gidilmemiş. Basta kafa karistiracagini düşünmüştüm ama hiç öyle olmadı. Kitabın sonundaki fotograflari ve siirleri samimi ve tamamlayıcı buldum.
200 syf.
·7/10
Üç taşınma bir yangına bedelse yirmi yılda sayısız taşınma neye bedel?
Diplomat bir ailenin her an taşınmaya hazır ve kolilerden hiç çıkmayan eşyaları, anıları ile dolu bir kitap. Aslında başarılı bir ressam olan yazarımızın gözünden taşınmak, farklı kültürler, acılar, mutluluklar ve daha bir çok şeyi okuma fırsatı buluyoruz. Kitap akıcı ve yalın bir anlatıma sahip. Yazarımız aslında bizlere diplomat olmanın farklı bir yönünü kendi yaşamı ile anlatmış. Ayrıca arada sırada taşınan insanlarında kendilerinden bir şeyler bulabileceği anılarda mevcut.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşegül Ö. Poroy
Unvan:
Araştırmacı-Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.