1000Kitap Logosu
Aysel Köksal Akyol
Aysel Köksal Akyol
Aysel Köksal Akyol

Aysel Köksal Akyol

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
0.0
0 Kişi
2
Okunma
0
Beğeni
51
Gösterim
Yaşamı
Aysel Köksal Akyol, Akademik, Başvuru Kitapları, Bilmece ve Bulmacalar kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 1, Erken Çocukluk Eğitiminde Proje Yaklaşımı ve Uygulanmış Proje Örnekleri, Eğitim Psikolojisi, Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi, Okul Öncesi ve İlkokulda Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Öğretmenlik Alan Bilgisi - Okul Öncesi Öğretmenliği ÖABT olarak sayılabilir. Aysel Köksal Akyol kitapları; Alan Bilgisi Yayınları, Anı Yayıncılık, Kriter Yayınları, Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Aysel Köksal Akyol tarafından yazılan son kitap "Okul Öncesi ve İlkokulda Psikolojik Danışma ve Rehberlik", Nobel Akademik Yayıncılık tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.
Büşra
bir alıntı ekledi.
Montessori’ ye göre, çocuklar emici zihin adını verdiği bir yetiyle doğarlar ve yaşamın ilk yıllarında bu yetileri sayesinde öğrendiklerini içselleştirirler. Böylesine önemli bir dönemde, okul öncesi eğitim yoluyla çocuklara sunulan çevrenin yararları sayılamayacak kadar çoktur ve eğitim en az çocuğun beslenmesi ya da sağlığı kadar önemlidir.
12
Büşra
bir alıntı ekledi.
Okul öncesi dönem için eğitim programı geliştirmek, bir yolculuğa çıkmaya benzer. Planlama nereye gitmek istendiğine karar vermemize yardım eder. En hızlı gidiş yolunu mu kullanmak istiyoruz, yoksa manzaralı güzergâhı mı? Bunlar planlama yaparken karar vermemiz gereken durumlardır. Uygulama ise yolculuğa başlamak gibidir. Güzel bir planlama yaptığımıza kanaat getirdikten sonra, hareket etmeye hazırızdır. Yolculuğumuzun uygulaması, harita okumayı, planlanan yerlerde mola vermeyi ve planda yer almayan oyalanmaları içerir. Sonra yolculuğun nasıl tamamlandığına bakarız. Yaptığımız yolculuk buna değdi mi? Çok masraflı mı oldu ya da çok uzun mu sürdü? Ortaya çıkan fayda yapılanlara değdi mi? Aynı yolculuğa çıksanız, aynı yolu mu izlerdiniz? Yolculuğunuzu nasıl geliştirirdiniz? Bu soruların hepsi yaptığımız yolculuğu değerlendiren sorulardan bazılarıdır. Öğretmenler program hazırlarken planlama, uygulama ve değerlendirme adımlarını takip ederler (Aral, 2014).
13
50 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.