Ayşen Bozkuş

Ayşen Bozkuş

Yazar
8.9/10
15 Kişi
·
20
Okunma
·
5
Beğeni
·
429
Gösterim
Adı:
Ayşen Bozkuş
Tam adı:
Ayşen Bozkuş Ilgın
Unvan:
Türk Yazar
"Bir kadın anlardı.
Sevildiğini,
Değer gördüğünü,
Hoşlanıldığını,
İstenmediğini anlardı.
Ama en çok da aldatıldığını anlardı."
İnsan zihninde milyonlarca düşünce taşıyabiliyorken,
Gönlüne sadece bir kişi sığdırabiliyor.
Bir kahve acılığında şimdi senden kalan aşkın tadı. Uykumu kaçırıyor. Mideme dokunuyor. Seni anlatan kelimeler ağzımda telve tadı bırakıyor. Gel gör ki hatrı büyük, unutulmuyor...
İnsan birisinin kokusunu aldıktan sonra ondan vazgeçmesi çok zordu. Ayrı kalsa, uzak düşse de unutamayacağı bir şey varsa o da kokusuydu.
Dünyanın her yerinde bir saat altmış dakika, 1 dakika altmış saniye olmasına rağmen zaman, insanın içinde bulunduğu ruh haline göre değişirdi.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Değerli dostum ve kalemdaşım Ayşen Ilgın'a ait bu romanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Derin ve Deniz'in anne, baba, eş, evlat, kadın, erkek, tüm sıfatlarından soyunup üzerlerine aşkı giyerek, eğri bir gemiyle çıktıkları seferin düşündüren, sorgulatan hikayesi...
400 syf.
·96 günde·8/10
Kitabı elime aldığımda ne yazık ki aklıma gelen ilk şey, kitabın benim için olmadığıydı. Benim için derken, “Benim gibi bir okuyucuya ne verebilir ki?” sorusu takıldı kafama. Lakin okudukça neler kazandığımı gördüm diyebilirim. Detaylı yorumum: https://cahilokur.blogspot.com.tr/...larm-sana-ckyor.html adresinde
Konusu itibariyle tasvip edemeyeceğim olaylar olunca devam edemedim. Bana göre konusu hassas. Normal yaşam içerisinde olabilen bir konu olabilir ama olmaması gerektiğini düşündüğüm için teşvik gibi algıladım.
208 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitap için her şeyi söyleyebilirsiniz. Ama boş bir kitap, sadece kadın poh pohluyor, deneme, şiir, basit bir konu üzerine yazılmış falan diyemezsiniz. Çünkü ismi gibi her şey var bu kitapta.
.
Sadece kadın da yok aslında. Kadının tüm dünyası var. O dünyanın içinde kocası, sevgilisi, çocuğu, aşkı, evi ve HER ŞEY var.
.
İlk başta evli iki ayrı insanın birbirine aşık olmasını anlatıyor, sanıyorsunuz ama olay öyle değil. Yargılanabilecek bir yanlış durum söz konusu değil hikayede.
.
Çok farklı bir şeyler var. O yüzden okunmayı hak ediyor. Hem kadın hem erkek tarafından.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşen Bozkuş
Tam adı:
Ayşen Bozkuş Ilgın
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.