Baird T. Spalding

Baird T. Spalding

Yazar
7.5/10
15 Kişi
·
25
Okunma
·
1
Beğeni
·
661
Gösterim
Adı:
Baird T. Spalding
Tam adı:
Baird Thomas Spalding
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
New York, ABD, 3 Ekim 1872
Ölüm:
Arizona, ABD, 18 Mart 1953
“Bedeninizde yansıtıcılar olarak kullanabileceğiniz yedi merkez (çakra) vardır. Bu merkezi noktaların yapay bir ışıktan çok daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz, onu dışarı göndermek istediğinizde daha çok parlayacak ve elektrik ışığından daha uzaklara gidecektir. Merkezlerin tümünden ışık yaydığınızda hiçbir şeyin nüfuz edemeyeceği bir zırh kuşanmış olursunuz. O zaman Tanrının saf beyaz ışınını o denli güçlendirilmiş biçimde gönderebilirsiniz ki bedeniniz öğle güneşinden çok daha parlak olur. Böylece Yaratılışın Rabbi, Semavi Orduların Rabbi olarak öne çıkarsınız, bu durumda doğru, dingin ve sevecensinizdir, Tanrı artık bedeninizde tahta çıkmıştır.”
Tanrı sevgisinin senin kanalınla her şeye akmasına izin verdiğinde hiçbir şey senden korkmaz, hiçbir şey sana zarar veremez.
Korku, acı ve üzüntü düşünceleri yaşlanma denen olumsuzluğu yaratır. Sevinç, sevgi ve ideal düşünceleri ise gençlik denen güzelliği yaratır. Yaşlılık, içinde gençlik mücevherinin yattığı bir kabuktan başka bir şey değildir. Ondan kurtulmak için önce içinizdeki çocukluk bilincini uyandırmaya çalışın, her gece yatmadan önce içinizde bir mutluluk bedeni bulunduğunu, kusursuz bir bedene sahip olduğunuzu kendinize tekrarlayın.
Maddi hiçbir şeyin bulunmadığını, her şeyin aslında Ruhsal olduğunu yeterince idrak etmeliyiz. Bizim için maddi bir evren yoktur, görünen evren Ruhun tezahürüdür, bu yüzden de Ruhsaldır ve Ruhun yasasıyla yönetilir.
ifade ettiğim şey, ifade ettiğim kadar kesin bir şekilde bana geri döner. Bu yüzden sadece hayırlı olanı ifade ederim ben, hayırlı olan da bana hayır olarak geri döner.
Dağılmış güç gürültüdür, konsantre olmuş güç ise sessizliktir. Konsantrasyon yoluyla tüm gücümüzü bir noktaya yönlendirdiğimizde sessizlik içindeki Tanrıyla temasa geçer, onunla birlikte oluruz.
Eğer bir birim kendini bütünden ayırırsa bu Prensip Varlık için bir fark yaratmaz, ama o birim için büyük fark yaratır. Okyanus bir su damlasının kendinden ayrıldığının bilincinde değildir, ama su damlası ona geri döndüğünde okyanusun bilincinde olur. Gerçek şu ki her şey Birdir, Tek Özdür, Tek Bedendir
insan söz ya da düşüncesiyle istediği şeyi alır. Sizi cennetten ayıran tek şey, cennet çevresinde yaratmış olduğunuz maddi düşünce sisidir, bu da Tanrısallığı kuşatan gizeme neden olmuştur.
Oyku
Oyku Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi (1.cilt)'i inceledi.
164 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Modern çağa kadim bilgiler taşıyan gezginlerin deneyimleri, her ne kadar aklın sınırlarını zorlasa da, böylece insanın bu dünyada tekamül yolunda ölümü bile aşabileceği bilgisiyle, ufkunuzu genişletiyor.
164 syf.
·8/10
Çarpıcı, şaşırtıcı, ürpertici ve düşündürüyor.Bence bu yüzden öğretici. Derin bir kitap kısacası. Hatırlatıyor sanki binlerce yıldır ruhumuza miras kalıp kodlanmış, ama bir şekilde unutulmuşları. Okumaya değer.
164 syf.
·23 günde·Beğendi·6/10
Onbir kişiden oluşan bir grubun Uzak Doğu'da üç buçuk yıl kadar süren gezilerinde bizzat kendi yaşadıkları sıra dışı olayları anlatmakta roman. Parapsikolojiye ilgi duyan veya biraz farklı bir şeyler okumak isteyenlere önerilebilir. Kitap ilginç yaşanmışlıkları ve akıcı üslubu ile okuru kendine bağlamakta.

Yazarın biyografisi

Adı:
Baird T. Spalding
Tam adı:
Baird Thomas Spalding
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
New York, ABD, 3 Ekim 1872
Ölüm:
Arizona, ABD, 18 Mart 1953

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.