Baki Yılmazer

Baki Yılmazer

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
292
Gösterim
Adı:
Baki Yılmazer
Unvan:
Yazar
Bak şimdi Avrupa'nın büyük ülkeleri Fransa, Almanya, İspanya, İtalya'da insanlar İngilizceyi öğrenmeye sıcak bakmaz hatta ülkelerine gelen insanlar İngilizce bir şey sorduklarında İngilizce bilmiyorum derler. Neden biliyor musun? Dil ve din sömürge tarih boyunca sömürgeleştirmenin en önemli iki aracı olmuşlardır.
Bugün İngilizler kendi dillerini ulusal dil olarak göstermeye çalışarak subliminal bir sömürgeleştirme ve misyonerlik politikası izliyorlar.
Türkiye'de İngilizce konuşanların birçoğu Türkçe imla kurallarını bilmezken İngilizceyi çatır çatır konuşuyorlar. İşe alırken ne şartı sunuyorlar? Tabi ki İngilizce. Yani adam senin Türkçeyi yarım yamalak veya kaba konuşmana bakmıyor İngilizce biliyorsan bir adım öne geçiyorsun. Peki hiç sordun mu neden Türkler bu kadar Ingilizce meraklısı. Çünkü iş ve ekmek çocukluğumuzdan beri İngilizce bilmekle gelecekmiş gibi anlatıldı. Bu da Türkiye üzerinde gizli bir sömürgeleştirme oyunu.
206 syf.
·Beğendi·10/10
Tarihle politikanin guzel bir sekilde harmanlanmasiyla olusrturulmus akici,ilgi cekici,guzel bir kitap. Gecmiste yasananlari baska bir acidan bakarak sanki icindeymisiz gibi yasamamizi sagliyor.
206 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Tarihle siyseti çok güzel kurgulamış. Bu türde kitapların ülkemizde çok ender yazıldığını düşünürsek gayet başarılı bir kitap bence.

Yazarın biyografisi

Adı:
Baki Yılmazer
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.