1000Kitap Logosu
Barış Ünlü
Barış Ünlü
Barış Ünlü

Barış Ünlü

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
10 Kişi
19
Okunma
3
Beğeni
80
Gösterim
Unvan
Öğretmen, Yazar
Doğum
Manisa, 27 Eylül 1990
Yaşamı
27 Eylül 1990 Manisa doğumlu, aslen Afyonludur. Denizli Pamukkale Üniversitesi mezunudur. Önce Ağrı'da sonrasında ise Afyon'da Türkçe öğretmeni olarak görev yapmıştır. Aşk Gözlerinde Saklı kitabının yazarıdır.
Mustafa Okutan
Aşk Gözlerinde Saklı'ı inceledi.
120 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Aşk
Barış Ünlü şiirlerini bir kitapta toplamış. Şiirlerinde genelde aşk temasını incelemiş. . Şiirleri seviyorsanız bu kitabı alıp güzel vakitler geçirebilirsiniz Bir solukta elinize alıp okuyacağınız yada okurken durup uzun bir süre düşüneceksiniz şiirlerle konuk oluyor Aşk Gözlerinde Saklı Merhabalar kitap okuyup fotoğraf çekenler yine bir şiir kitabıyla geldim . Muhteşem kuş çizimleri ile başlayıp biten bir şiir kitabı düşünün hatta bunu ilkokul üçe kadar türkçeyi dogru dürüst konuşamayan bir çocuğun hayallerinde düşünün. İşte o hayaller artık gerçek oldu. Ellialtı şiirini bir kitapta toplayan Barış Ünlü bazen aşk demiş bazen sevgilim bazen de özgürlük. Kelimeler birleşerek şiirleri oluşturmuş. Çok da güzel olmuş.
Aşk Gözlerinde Saklı
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Selda Baygu
Aşk Gözlerinde Saklı'ı inceledi.
120 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Herkese merhabalar... Mutlu, huzurlu ve kitaplarla dolu pazarlar... Bugün sizlere güzel bir #şiir kitabı ile geldim. Adıma imzalı olan bu kitapta imzalarken yazılanlar ise harika size fotoğrafını bırakıyorum... Şiir kitaplarına yorum yapmıyorum. Daha önce de çok defa yazmıştım. Her şiir herkeste aynı duyguları uyandırmaz. Açıkçası şiir ile arası olan biri de değilimdir. Bu şiir kitabını sevdim. Şiirler beni içine almayı başardı. Basım ve sayfa düzenine de bayıldım. Sizin için bir şiir bırakıyorum... SENİ SEVMEK Bir ibadetti seni sevmek... Bakışlarından düşen gözyaşlarını Alıp saklamaktı Yüreğimin sandıklarında. Tebessümlerinin güneşle buluştuğu Bir semayı hakikat bilmekti. Dilinden bir kuş misali saçılıp dağılan heceleri, Sensiz günlerden çöle dönmüş ruhumun dehlizlerinden Bulup çıkarmaktı. Acılarımın kalabalığında, Hasretlerin çığlıklarını dize getiren O, gülleri utandıran nefesini Ömrümün beyaz satırlarına yazmaktı. Yüzünün yalnızlığı linç eden O, mutlulukların efendisi düşlerinle Bittim tükendim derken Hayata yeniden tutunmaktı. Bir şiir olup Koskoca bir şehre şifa olan sesini, Kulaklarıma ezberletmekti. Gönlümün semtine uğradığım o ilk anda, Yürüdüğün yolları vatanım bilip Yüz sürmekti. Ve şehre yağan ayrılık yağmurunda, Gölgene sığınıp Aşkı öyle hiç konuşmadan Seni, dünyamın ta kendisi bilerek yaşamaktı. İşte sevdiğim, bir ibadetti seni sevmek. Hem de ibadetlerin en güzeli...
Aşk Gözlerinde Saklı
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Meral Kaplan
Aşk Gözlerinde Saklı'ı inceledi.
120 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
#okudumbitti #kitapyorum #aşkgözlerindesaklı 120 Sayfa . "Özlersin işte bazen.... Seversin ama dokunamadığın için özlersin. En güzel sözleri telefonun ucunda söylersin Ama nefesine yakın olamadığın için özlersin. Tepende yağan karlı bir gece de yürürsün öylece Ama yan yana yolları bitiremediğin için özlersin. Özlersin de özlersin işte." "Can verilen her Aşk, ayrılığın son nefesidir." . Herkese Merhaba . Bugün sizlere harika bir şiir kitabı bırakıyorum. İçerisinde aşka dair özlemler, sevgiliyle haykırışlar, ayrılıklar ve sevgi uğruna yazılmış muhteşem bir eser. Şiir, bir hikâye değil, sessiz bir şarkıdır anlayana. Bu kitap ilkokul üçe kadar bir öğrencinin öğretmeni tarafından okuması gerek görülmeyen, bundan adam olmayacak denecek kadar derin hüzünler denizine bırakılan birinin o günden bugüne değin verdiği hayat savaşında kazandığı bir zaferin kitabıdır. #önsöz . Kitabın ara sayfalarında yapılan kara kalem çizimlerine de bayıldım. Özellikle o sayfalarda okuduğum dörtlüklere kalbimi bıraktım. Şairlerin her türlü duygularını şiire döktüklerini düşünüyorum, zira herkes roman yazabilir ama herkes şiir yazamaz diye düşünüyorum. İçini şiirlere döker, şiirle hüzünlenir, şiirlerle mutlu olurlar... Ben bu kısacık şiir kitabında her türlü duyguyu yaşadım ve en önemlisi okurken hissettim. Yazarın emeğine yüreğine sağlık. Şiir okumayı seven kitap dostlarıma içtenlikle tavsiye ederim. OKUYUN efendim... Sevgiler... . Not: "Şiir benim hayatım, amacım, var olma sebebim, tek gerçekliğim." Diyen bir yazar... Yolunuz açık kaleminiz daim olsun Barış Ünlü... #kitaptanalıntı İnsan ellerde ateş, gözlerde hayat, dudaklarda nefes, takvim yapraklarında ömür, en çok da sevdiğinin kalbinde AŞK diye yazılmalı.... Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar. Unutmayalım ki her kitap bir yaşamdır.
Aşk Gözlerinde Saklı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3