1000Kitap Logosu
Batuhan Kıran
Batuhan Kıran
Batuhan Kıran

Batuhan Kıran

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
0.0
0 Kişi
4
Okunma
0
Beğeni
46
Gösterim
Unvan
Yazar, Fotoğrafçı, Editör
Doğum
İstanbul, 1965
Yaşamı
İş yaşamımın büyük bir kısmını ulusal gazete ve dergilerde profesyonel fotoğrafçılık-editörlük yaparak geçirdi. 1986 yılında Nokta Dergisinde başladığı kariyerine, Panorama, Trend dergileri ve Milliyet, Akşam, Vatan, Hürriyet gazetelerinde devam etti. Boxer, Madam Figaro ve Instyle dergileri için çekimler gerçekleştirdi. 1995-2001 yılları arasında Sakıp Sabancı ile suyun altında yaptığı fotoğraf çekimleri gazete ve televizyonlarda haber oldu, tartışmalar yarattı. Kıran, halen serbest olarak fotoğrafçılığa devam ediyor. Çek Yat Boys adlı caz grubunda klavye çalmaktadır.
Kitaphan
bir alıntı ekledi.
80'li Yıllardan Bir Bağdat Caddesi Romanı
“12 Eylül sonrası, ailelerin hava karardıktan sonra Cadde’de yürüyüşe çıkma alışkanlığı neredeyse bitmiş, mekân bize kalmıştı. Bir anlamda, darbenin kaosundan yararlanıyorduk da diyebilirim. Bizi kurtaran deterjan reklamına çıkan temiz aile çocuğu görünümümüzdü. Aslında fırlamanın önde gideniydik!” der bebek yüzlü şeytan Bebo.
Batuhan Kıran
Mona Kitap Yayınları
4
Kitaphan
bir alıntı ekledi.
Yıl 1983...
Aykut Sporel'in hazırlayıp sunduğu Gece ve Müzik beni yatakta sakinleştirip uyku moduna alan, romantik hayallere daldırıp okul hayatımı mahveden en baba TRT 3 FM programlarından. Her çalan parçayı dinlerken bir sonraki parçanın ne olduğunu merak ederek programın sonunu getirme adeti ise her nedense bir türlü yakamı bırakmıyor.
7
50 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.