Bella Andre

Bella Andre

Yazar
6.6/10
401 Kişi
·
1.221
Okunma
·
42
Beğeni
·
4.475
Gösterim
Adı:
Bella Andre
Tam adı:
Lucy Kevin
Unvan:
Aşk Romanı Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Lucy Kevin ismiyle de kitap yazan Bella Andre , New York Times çok satan aşk romanlarının sahibidir. Evli ve çocukları olan yazar kitap çalışmalarını sürdürmektedir.
Eğer uzanman gerekiyorsa o zaman sevdiğin kişinin kollarında uzan,
Eğer uzaklaşman gerekiyorsa o zaman kötü arkadaşlıklardan uzaklaş
Ve Eğer icmen gerekiyorsa nefesini kesen zamanlarda iç.
336 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Bir kitap bitirdiğimde kime hitap edeceğimi bilmediğim için iyi, kötü demek yanlış olur. Gayet başarılı bir kitap olup yetişkinlere çok güzel şekilde hitap ediyor.
304 syf.
Uzun bir sure bir daha Sullivan Serisinin herhangi bir kitabını okumam diyordum ancak bazı nedenlerden dolayı kendimi serinin 4. kitabını okurken buldum.

Kitabımız yine perileri kıskandıracak bir aşk hikayesini anlatıyor. Kahramanlarımız birbirlerini cocukluklarından beri tanıyıp seven ama bunu birbirlerine itiraf edemeyen iki aşık. Kadın Sophie Sullivanların kız kardeşi, erkek Jake ailenin artik bir ferdi sayılan ünlü bir bar işleten işletmeci.

Bu ikisi birbirlerini çocukluktan beri seviyor ama itiraf edemiyor. Ne hikmetse ikisi de birbirinin kendisini sevmeyeceğini dusunuyor. Sullivanların bir ferdinin düğününde isler değişiyor ve kızımız erkeği baştan çıkarıyor.

Sonrasinda olaylar olaylar. Bu seri gerçekten aşırı derecede hayali bir seri bence. Yani bir ailenin üyelerinin tamamı mi dünyanın en güzel en seksi en yakışıklı en kaslı ferdi mi olur? Hepsinin mi harika bir işi harika bir sevgilisi olur?

Iste biz de bu kitapları okuyup buradaki karakterler karşımıza cıksın diye bekleyelim. Sonra neden aşık olamıyoruz? Neyse tamam yeter bu kadar :)
352 syf.
Bu kitabı sanırım 4-5 sene önce set olarak almıştım. Sullivan serisinin üçüncü kitabi. Ilk ikisini daha önce okumuştum. Neden seriyi bitirmeyip 4 yıl kadar ara verdiğimi bu kitabı okuyunca anladım.

Kitap bastan sona kadar birbirine ilk görüşte-ki bu ilk görüş bir yangının orta yerinde oluyor- aşık olan iki kişinin birbirlerini her goruslerinde karşısındakini öpmemek için zor tutmasını anlatıyor.

Erkek kahramanımız bir itfaiyeci adı Gabe. Kadın kahramanımız kocası ölmüş kızıyla bir yangında mahsur kalmış Megan. Bir yangın çıkıyor ve kader ağlarını örüyor. Birbirlerinden belli nedenlerden dolayı uzak kalmaya çalışsalar da bu pek gerçekleşmiyor.

Keşke daha fazla inceleme yapabilsem ama fazlası gelmiyor elimden:) 352 sayfa boyunca aynı şey anlatılınca inceleyecek daha fazla bir şeyi olmuyor insanın. Bakalım Sullivan serisinin diğer kitaplarını ne zaman okuyacağım ^^
106 syf.
·1 günde·3/10 puan
Karakterlerin, 3-4 gün gibi kısa bir süre içinde birbirlerine âşık olmalarını ve önem verdikleri bazı şeylerden, birbirleri için vazgeçmelerini çok abartılı ve inandırıcılıktan uzak buldum.

Gareth ile ilgili verilen bilgilerin de yetersiz kaldığını düşündüm. Yani, adamı neredeyse hiç tanıyamadık. Ailesi, geçmişi ve bunun gibi hayatına dair önemli bazı detayları öğrenemedik. Anne, biraz daha tanıdığımız bir karakter olmakla birlikte onun da değişimi çok ani oldu. Şok edici bir bilgi öğrenmiş olsa da hayata bakışının bu kadar çabuk değişmesi pek makul değildi.

Kitabın verdiği mesajları da sevmedim. Bir kanun adamının, aşk her şeyden üstündür hatta kanundan da üstündür, diyecek bir hâle gelmesini çok yanlış buldum. Anne'nin ailesi üzerinden verilen 'kimse mükemmel değildir, yapılan en kötü hatalar bile affedilebilir' mesajından da hiç hoşlanmadım.

Sonuç olarak, kitabı sevmedim. Ama Rose ve Rj'den yana daha umutlu olduğum için serinin son kitabını da okuyacağım.
280 syf.
·2 günde·4/10 puan
Serinin ikinci ve üçüncü kitabı, tek kitap olarak başılmış olsa da ben ikisine de ayrı ayrı değinmek istiyorum.

Düğün Dansı: Fena değil diyebileceğim bir kitaptı ama ilk kitabı sevdiğim gibi sevemedim kendisini. Bunun sebebi de ilk kitaptaki sıcaklık ve samimiyeti, bu kitapta bulamamış olmamdı sanırım.

Düğün Şarkısı: Serinin en kötü kitabıydı bana göre. Whitney ve Tyce'nin, 5 yıl önce, bir gece yaşayıp sonra ayrılması, görüşmedikleri bu 5 yılda, Whitney'in nişanlanması, Tyce'nin ise bizim kızı görene kadar gayet güzel hayatına devam ediyor olması fakat bunca yıl sonra karşılaştıklarında, birbirlerine deli divane aşık olduklarını farketmeleri ve aslında birbirlerini hiç unutamadıklarını falan iddia etmeleri, cidden hiç inandırıcı değildi. Son sayfaya kadar da bir an bile severek okumadım bu ikilinin hikâyesini.

İlk kitaptan aldığım keyfi, serinin ikinci ve üçüncü kitabından alamadım, kısacası. Bu serinin devam kitapları da varmış ama çevirilmemiş, bu arada. Son iki kitabı pek sevmesem de sonsözü okuyunca Anne'nin hikâyesini merak etmekten kendimi alamadım.
336 syf.
·1/10 puan
Chloe isminde bir karakterimiz var. Chloe' nın başından belli olaylar geçmiştir. Bu yüzden yağmurlu bir gecede arabası ile yola çıkar. Arabası kaza yapar. Gece vakti oradan kimsenin geçmeyeceğini düşünür ama biri geçer.

Bazı kitaplar vardır daha okumadan kitap nasıl ilerleyeceğini, neler olacağını bilirsiniz. İşte bu kitaplardan biri de Uzun Yağmurlardan Sonra kitabı. Kitabı daha okumadan kitapta ne olacağını biliyordum. Nasıl biteceğini... Özellikle arka kapağını okuduktan sonra bundan daha bir emin oldum. Gerçekten kitaba dair hiçbir beklentim yoktu. Kitap bitti ve ben ne okudum böyle dedim. Kitabın başında Chloe ismindeki karakterimiz "Chase yakışıklı ama umrumda değil. Ben erkeklerden nefret ediyorum" der. Otuzuncu sayfaya geliriz ve "Ben ona aşık oldum" der.
Kitap Üç yüz elli sayfa civarı bir şeydi. Kitabın iki yüz elli sayfası cinsellik içeriyor. Geriye kalan yüz sayfası ise tutarsız konuşmalar ve davranışlar... Her şey çabucak ilerliyordu. Karakterler ise bir öyle bir böyleydi.. Bana göre çok boş ve gereksiz bir kitaptı. Yani yazar "Herkes kitap yazıyor ve yazar oluyor. En iyisi bende kitap yazayım." demiş sanırım. Bunu demek istemiyorum ama ben daha güzel bir kitap yazardım bence. Evet çok çabuk okunuyor ama bir şey vermiyor sizlere. Hiç sevmediğim bir kitaptı. Zaman kaybı ve para israfı. Tavsiye etmem ve okumanızı önermem.
336 syf.
~İpucu içerir~
Çok klasik bir türden yazılmış bir kitaptı. Bir kadın yanlış bir evlilik yapmış ve erkeklerden kaçarken karşısına çıkan adama tekrar güvenebilmiştir ve aralarında masum bir sevgiden çok cinsel dürtüler vardır bu cinsel dürtü ile aşık olduklarını anlarlar. Kitabın yarısından fazlasında cinsel içerikler o kadar çok kullanılmıştı ki kitabın çoğu sayfasını atladım diyebilirim. Kitabın artılarını ve eksilerini değerlendirir isek kitap akıcı bir oturuşta bitirilebilecek - günlük hayatta eşi az rastlanır- bir aşk hikayesini anlatıyor ama eksi tarafı ise çok ve çoookk cinsel içerikli detaya girmesi idi.
Eğer kitabı okumak isterseniz edebi yönden hiç birşey kazanmadığınız gibi kitabı bitirdikten sonra kitaba ayırdığınız zaman için üzülebilirsiniz....
İyi okumalar
160 syf.
·2 günde·Beğendi·5/10 puan
Klasik bir aşk hikayesi olmakla beraber kendine güvenip risk almanında ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor çok etkilendimmi hayır ama okurken sıkılmadım :)
336 syf.
·14 günde·Beğendi·5/10 puan
Güzel kitap ama yarısından çoğu yatak muhabbeti fazlasıyla yer verilmiş.
GÜVENMENİN NE KADAR ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUM İKİ GUNDE İNSANA GÜVENDİ ŞAŞIRTICIYDI DOĞRUSU..
TAVSİYE ETMEM AMA OKUNMAYACAK KADAR KÖTÜ DEĞİL..
160 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10 puan
Mükemmel olma baskısının, gerçekleşen hayallerimizi bile elimizden alabileceğine ve iyi veya kötü ne yaşarsak yaşayalım, yaşadıklarımızın sorumluluğunu almamız ve hatalarımızı başkalarına mâl etmememiz gerektiğine dair mesajlar veren bu kitabı, severek okudum. Fakat kitabın özellikle hoşuma giden iki detayı vardı. İlki; Julie'nin katıldığı yemek yarışması ve bu yarışmanın sonucuydu. Bu yarışma klasik bir şekilde sonlansaydı, kitaba dair bir şeyler eksik kalırdı bence.

İkincisi de Andrew'in ailesiyle ilgili kısımdı. Hani bir aile çocuğunun mesleğini beğenmez ve bunu sık sık dile getirir. Fakat sonra baş karakterimiz bunun ne kadar yanlış olduğunu söyler ve tüm aile bir anda çocuklarına saygı duymaya başlar ya, bu kitapta o durum yoktu işte. Evet, Julie, Andrew'in ne kadar yetenekli olduğundan bahsedip, onu savundu. Ama sanki sihirli bir değnek değmişcesine bir anda Andrew'in ailesinin fikirlerini değiştirmedi. Bu da gayet gerçekçi ve inandırıcıydı.

Evet, kitabın sayfa sayısı az olduğundan, ikilinin aşkı çok çabuk başladı. Fakat bana göre, hızlı da başlasa samimi ve tatlı bir ilişkileri vardı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bella Andre
Tam adı:
Lucy Kevin
Unvan:
Aşk Romanı Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Lucy Kevin ismiyle de kitap yazan Bella Andre , New York Times çok satan aşk romanlarının sahibidir. Evli ve çocukları olan yazar kitap çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 42 okur beğendi.
  • 1.221 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 361 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları