Berna Burcu Arıkan

Berna Burcu Arıkan

Çevirmen
8.3/10
23 Kişi
·
60
Okunma
·
0
Beğeni
·
70
Gösterim
Adı:
Berna Burcu Arıkan
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
344 syf.
·Beğendi·9/10
Devrimin iç yüzüne dair bir kitap, haydi devrim deyince, devrimin olmayacağını kitabı okuyunca anlayacağınızı düşünüyorum. Ki öyle bir devrime gerek var ki bütün yenilikleri içinde barındırsın ve halk yüzyıllar sonra yeni bir devrime ihtiyaç duymasın.. Sadece devrimi bir hak olarak görmüş, hissetmiş, olabilen insanların katlanabileceği zorlukları CHE GUEVARA'nın günlüğünden, okuyoruz. Devrime kendisini adamış fertlerin yanı sıra, kaçakları, hainleri ve devrime destek veren insanları da görüyoruz. Koltuk başında oturanların değil, düşünceleri uğruna canlarını ortaya koyanların devrimi, sokağa dökülmek gibi dağları mesken edinmek..

Devrim bir hak olarak doğduğunda, düşüncelerde, karşısında ne tanklar ne de uçaklar durabilir. Devrimin en iç yüzüne, bireye ulaşan kitap. Ona ulaşmanızı sağlayan CHE GUEVARA
344 syf.
Dünyaya yeni düzen kurmak gerekirse eğer bu kişiler çıkarlar gözden çıkartılarak, korkmadan yapılmalı. Che azmin,cesaretin diktatörlüğe karşı zaferin bir sembolüdür. Üstelik bu sadece ülkesi için değil yapabildiği kadar devrim yaptığı bir sevgidir.hep destek enternasyonalizm ;-)
344 syf.
·Beğendi·10/10
Küba Devrim günlüğü. Günlüğü okurken devrim rüzgarıyla savrulacaksınız. 83 kişi Granma ile Küba'ya ayak basar ancak diktatör Batista'nın askerleri tarafından uçaktan açılan ateş sonucunda 12 kişi hariç diğer isyancılar ölür. 12 kişi Fidel'e ve devrime yürekten inanır.
344 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Tek olumlu yönü Che'nin kaleminden çıkmış.
Bir gerillanın direk izlenimleri. Bunun dışında bir şey yok, daha çok olaylar ve durumlar aktarılmış. İçinde psikolojik analizler, tiratlar veyahut che yada küba devrimi hakkında ufkunuzu geliştirecek bir şey yok. Kütüphanede bulunsa hoş olacak ama okunduğunda pek faydası olmayacak bir günlük. unutmadan söyleyeyim çok da güzel resimler var içerisinde.

Yazarın biyografisi

Adı:
Berna Burcu Arıkan

Yazar istatistikleri

  • 60 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 40 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.