Berna Özbek Keleş

Berna Özbek Keleş

Tasarımcı
8.3/10
90 Kişi
·
187
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
488 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Yazarın kitabını beğendim. Akıcı anlatımı ve hikayesi ile güzeldi. İlk başlarda konu basit bile gelse sonradan çok güzel oldu. Sırlar ortaya çıktı ve hikaye daha da güzelleşti.
Konusuna gelince Yağmur üniversiteden mezun olduğu gün babasının kanser olduğunu öğrenir ve babasının son isteği ile Buğra ile evlenmeye karar verir. İlk başlarda anlaşmalı başlayan zoraki evlilik sonun da tabi ki gerçek aşka dönüşür.
Ana karakterler Buğra İle Yağmur olsa da arkadaşları Emir ile Didem'in aşkı da anlatılıyor . Güzeldi. İyi okumalar.
287 syf.
E kitap olarak yaklaşık beş saatte bitirdim ve bu zaman bana göre oldukça iyi geldi. Yazarımızın karakterleri anlatış şekli ve hayal gücü dönemine göre çok güzeldi. Romanda bana en korkunç gelen Melun; Gri Adam'dı. Genç ve güzel bayanlara gerçek görüntüsünü gizleyerek - ki bu yakışıklı olmaktan uzak hali- flört ediyor. Kadın ne kadar bu yaratıkla yakın olsa o kadar gençliği ve güzelliği kayboluyor ki bu güzel ve egosu olan kadınlarda ölüm anlamına geliyor. Keyifli okumalar :)
488 syf.
·Beğendi·10/10
Dilara Gürel.... Çok tatlı bir yazar olmasına ve sevilmesine rağmen mesajlarıma hiçbir zaman bakmamazlık, cevap vermemezlik yapmadı. Diğer yazarlardan oldukça farklı biri. İyi anlamda farklı ama. Eğer okuyosa onu çok seviyorumm
Kitap hakkında pek bişey söylemeye gerek yok. Çünkü gerçekten efsane bir kitap. Kurgusu çok güzel. Ben kitaba whatpatte başlamıştım ama başladıktan 1 hafta sonra kitap kalkmıştı, bu yüzden alıp devam ettirmek istedim. Kitabı yazarla konuşa konuşa, nerelerde olduğumu hep söyleye söyleye bitirdim. Kafasını şişirmiş olsam da kendimi durduramamiştim. Şimdi kitabın 2.'sini yazıyor ve onunda ilk kitap gibi tutacağına eminim. İnşallah Birgün BABAMİN VASİYETİ 2. Kitabını da raflarda görürüz yazarım Bu arada kitabı inceleyen ve beğenenler parodi hesaplarını da takip etsin yahu sjsjsj.
287 syf.
·Beğendi·10/10
Ya sen nasıl bir kitapsın?! Kapağında yazan "Karanlıktan korkar mısınız?!" soruna "Evet!" deyip bırakmıştım.. Çok şükür ki kankam aldı ve okudum.. Birkaç ses kaydının sürüklediği koca bir fantastik kitap.. Hiç tahmin etmediğiniz olaylar silsilesi.. Kesinlikle okuyun..
488 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazar çok başarılı. Wattpad sayfasında okuyordum bu kitabı ve elime alır almaz 1 gün içinde bitirdim. Bu kitabın ileride dizisi veya sinema filmi çıkmalı.
488 syf.
·4 günde·6/10
Kanser hastası babası, son arzusu, vasiyeti addettiği kişiyle evlenip yuva kurmasını isteyince Yağmur hayır diyemedi babasına, üzülmesin diye. Biraz klişe bir konu başlangıcını ve yine klişe şekilde aynen devam eden konu akışını baz alınarak değerlendirmek gerekirse fena değil, kendini okutan, ama çok da merak ettirmeyen bir kitaptı. Ancak kitap basılması öncesinde acaba hiç mi bir editör elinden geçmedi bu kitap merak ediyorum doğrusu. Şöyle ki, kitabın anlatımı önce birinci ağızdan baş karakterlerden Yağmur 'un ağzından anlatılırken, daha bölüm bitmeden üçüncü kişi ağzından anlatmaya başlıyor, ardından yine başka bir karakterin ağzından anlatılıyor. Öyle ki aynı sayfada diyalogları bile kim ne diyor iyi takip edip yakıştırmayı becerirseniz anlayabiliyorsunuz. Olay geçişleri bazı yerlerde hızlıca geçilmiş ve sonuca bağlanmış olması konuyu biraz geçiştirmek gibi geldi. Sonlara doğru biraz aksiyon ve merak uyandıran bölümleri güzeldi. Devamı varmış kitabın ama, hemen alıp okuyayım diyemiyorum maalesef. Belki bu basımda vardı bu hatalar bilemiyorum ama yazık olmamalı bu emeğe bence.
287 syf.
·8/10
Güzel bir kitap ama keşke çevirisi daha özenli yapılsaymış.Karakterler olaylar çok ilginç üstelik abartılı vıcık vıcık romantizm olmamasida hoşuma gitti.
Bugra ve Yagmur'un askina hayran kalmamak mümkün degil..Kitap aile ve arkadas sevgisini cok güzel anlatiyor. Okurken hem agladim hem de güldüm. Yarin kitabi bitirmeye calisacagim. Duyduguma göre ikinci serisi cikacakmis. Merakla bekliyor olacagim. Insallah hemen cikar da alirim.
287 syf.
·2 günde·7/10
Uzun zaman oldu kitap okumuyor gibiyim. Bu seriye başladım ama nedense hızlı ilerlemedi bende kötü olduğundan değil ama ağır olduğundan belkide
Kitap karekterler konu olarak çok iyi
Kız kardeşinin ölümünü araştırmak için her şeyi göze alan bir kız.
Gittiği şehirde ise hiç beklemediği şeyleri öğreniyor
Hem de varlığından habersiz olduğu bir çok yaratık
Mac hikayesine ilk giriş gibiydi kitap bence diğer kitaplarla daha da heyecan artacak çok çok heyecanlı gelmedi bana şimdilik
344 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Serinin ilk kitabı gayet güzeldi. Uzun zamandır böyle doğaüstü varlıkların bulunduğu bir kitap okumamıştım. Hem biraz özlem giderdim hem de yazarın anlatımının iyi olması sebebiyle okurken keyif aldım.
Kitabın konusuna gelecek olursak, Mac kardeşinin ölümünü araştırmak ve katili adalete teslim etmek için İrlanda'nın başkenti olan Dublin'e gidiyor ve onu bambaşka bir dünyanın beklediğinden haberi yok. Orada Barrons ile tanışıp bu dünyanın içinde birlikte hareket ediyorlar.
Mac ve Barrons ikilisini gayet sevdim, aralarındaki bu ortaklık ilişkisinin aşka dönüşüp dönüşmeyeceği muamma, ama ben bunun olmasını ümit ederek seriyi okumaya devam edeceğim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Berna Özbek Keleş

Yazar istatistikleri

  • 187 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 89 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.