Bernard Dryer

Bernard Dryer

Yazar
6.3/10
4 Kişi
·
16
Okunma
·
0
Beğeni
·
153
Gösterim
"Ben tutukluları hiçbir şekilde kaçamayacakları bir yerde tutmayı tercih ederdim."
"Peki, sizin bu Şeytan Adanız nerededir?"
"Burada, bunun içinde," dedi. "Yani, vicdanın içinde. Bundan hiçbir şekilde kaçılamaz."
Satranç dünyadır
Parçaları evrenin doğal olaylarıdır
Oyunun kuralları doğanın kurallarıdır
Bir insanın özel bir kuruntusu varsa, o biraz delidir. Ama o kimse toplumun kuruntularına katılıyorsa, o zaman aklı başındadır.
208 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Dikkat spoiler içerir.
İkinci Dünya Savaşında savaşırken ağır yaralanan Reordan yani Rip, uzun süre karısı Georgette'den haber alamaz. Ancak Port Afrik'teki polis şefi ve arkadaşı Albay Moussac, ona eşinin intihar ettiği haberini verir. Hızla Port Afrik'e gelen Rip herkesten şüphelenmektedir. Ortağı Emile ve eşi Diane, Georgette'ye çok benzeyen İspanyol dansöz Ynez Camillo, pislik bir adam olan ve evini satın almak isteyen Nino ve Albay Moussac. Bu isimlerin hepsinde şüphelenir. Katil beklenmedik bir isimdir ve cinayetin sebebi oldukça mantıklıdır. Bu arada Ynez ile duygusal bir yakınlık yaşayan Rip katili bulabilecek midir? Hayatı tehlikede midir? İdare eder diyebileceğim bir roman.
208 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Denk gelirse okuyun diyebileceğim bir kitap. Aman aman olmasa da boş bir vakitte dinlenmek niyetine okunur. Sonunu güzel bağlamış yazar o yüzden keyifli bir kitap olmuş.
208 syf.
·Puan vermedi
Savaş sonunda dönen asker Reardon karısının intihar ettiğini öğrenir , fakat buna bir türlü imkan vermez, şüphe ile günlerce içer , sonunda olaylar tek tek açığa çıkmaya başlar , aslında karısı Reardon un ortağı ile birlikte olduğu için , ve ortağının karısı kocasının aldattığının farkına varınca reardonun karısını öldürmesidir aslında ... İhanet , sadakat içermeyen olaylar ardı bir kitap .

Yazarın biyografisi

Adı:
Bernard Dryer
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 16 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.