Bettie B. Youngs

Bettie B. Youngs

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
207
Gösterim
Diğer insanlar hakkında iyi şeyler düşünen, diğerlerinin iyiliğini isteyen insanlar, sizin içinizdeki 'iyi'yi uyandırıveriyor.
Kendinizden tamamen hoşnut olana dek, fırçanızı yanınızda hazır tutmanın faydası olacağını düşünüyorsanız öyle yapın, ama zamanı geldiğinde fırçanızı bir kenara atın ve tüm ışığınızla, tüm güzelliğinizle, tüm benliğinizle parlayın ve etrafınızı da aydınlatın!
Her kat boyayı yıkayıp atmak, sana gerçek kimliğimi göstermek isterim,
Ama aynı zamanda, beni anlamanı, gördüğünü beğenmeni dilerim.
Sadece "gerçek ben"in ayağa kalkıp kendini göstermesini ve ben ona alışıncaya dek ortalıktan kaybolmamasını istiyorum artık.
Aslına bakarsanız, kusursuz olmak için çok çaba sarfettim. Çabalarım sonuç vermeyince de, kimsecikler ne kadar umutsuz ve üzgün olduğumu anlamasın diye yüzüme bir maske taktım. Sizden hoşlanmayacaklarını bile bile diğer insanlara kendini göstermek gerçekten de çok acı verici bir şey.
"Başka bir insan" maskesi, insanın kendi karakterini yetersiz hissettiği zaman taktığı maskedir ve giderek insanın kendi kişiliğinden uzaklaşmasına, kendine olan saygısını ve güvenini yitirmesine neden olur. Aslına bakarsanız, kabul görmek için bile olsa, diğer insanların beklentilerini yerine getirmenin de bir sınırı vardır.
Bazen, kendim gibi davranmaktansa, karşımdaki insanın benden davranmamı beklediği biçimde davranarak 'gerçek ben'i gizlerim.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bettie B. Youngs
Unvan:
Yazar, Dr.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.