Betül Güçlü

Betül GüçlüSevgili Limon Çiçeği yazarı
Yazar
8.5/10
2.700 Kişi
8,6bin
Okunma
433
Beğeni
20,6bin
Görüntülenme

Hakkında

Aşk Kitapları, Edebiyat, Gençlik Edebiyatı kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aşk ve Diğer İhtimaller, Küçük Mucizeler, Muzlu Pastam, Süper Dadı, Yalancı Aşklar Sokağı olarak sayılabilir.
Unvan:
Wattpad Yazarı

Okurlar

433 okur beğendi.
8,6bin okur okudu.
138 okur okuyor.
2.970 okur okuyacak.
129 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Okuduğum kitapları size açıklamak ve savunmasını yapmak zorunda değilim."
Okumak basit bir eylem değil, ruha dokunan ve karakterinizi şekillendiren büyük bir güçtür.
Reklam
Dürüst insanlar toplum tarafından her zaman dışlanmıştır. Dünyanın düzeni böyle.
"Belki de her gün başımıza gelen güzel bir şey mutlaka vardır ama onu fark etmak bizim elimizdedir."
Sayfa 82 - Ren KitapKitabı okudu
Bazılarının insanları etkilemek için numaralara ihtiyacı olmaz. Bazıları sadece kendisi olur ve karşısındakini çoktan büyülemiştir bile.
Sevgili Limon Çiçeği
Sevgili Limon Çiçeği
“Hayata tutunmak için kendini yakıp o acının içinden çıkabilmeyi başarmak zorundasın. Ne kadar zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım pes etmeden devam ettiğimizde istediğimize ulaşırız.”
Sevgili Limon Çiçeği
Sevgili Limon Çiçeği
Reklam
Sevgili Limon Çiçeği
Sevgili Limon Çiçeği
Galiba yine bir çifte vurulmuş bulunmaktayım. Bu yangın beni öldürüyor yavaş yavaş :')

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
312 syf.
10/10 puan verdi
·
3 günde okudu
"Einstein der ki, önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur." Bu haftaya kadar kitabın adını bile duymamış olan ben arkadaşımın önerisiyle okuduğum kitabı incelemeye geldim. Umarım dikkatinizi çekerim ve sizi bu güzel dünyayı okumaya dair ilk adımınızı attırırım. Aşırı soft ve naifti ki sayfalar ellerimin arasından kayıp gitti, yüzümde hep bir gülümsemeyle okudum. Kitabın yarısı mektuplaşmalardan oluştuğu için incelemeyi bende bir mektup şeklinde yazmak istedim. Sevgili Limon Çiçeği, Bahsettiğiniz kadar kaba bir insan olmadığım için popüler gençlik romanlarından birine şans vermeye karar verdim. Kitabın konusu o kadar hoşuma gitti ki, mektubumun yarısını bu konuya adayacağım, umarım okurken sıkılmazsınız. Ecrin ve Cemil Meriç'in karşılaşmalarıyla başlıyor kitap. Adları size de tanıdık geliyor değil mi? Çalıştığı kitapevinin karşısında bulunan sahaf'ın sahibinin kitaplarla olan yorumunu gören Ecrin ile başlıyor hikaye. Adamla aynı fikirde olmadığından bir mektupla bunu açıklamak istiyor. Adamın kendine kaba gelen tavırlarıyla yüzleşiyor, ki hiç kaba davranmadığımı belirtmek isterim. Bu mektuplaşma işi devam ediyor ve ilerledikçe iki insanın da duyguları değişiyor. Önyargılar kırılıyor, söylenmeyen sözler söyleniyor. Konusunu beğenmiş olacağınızı umaraktan mektubun yanında kitabın bir nüshasını gönderiyorum. Mektuplaşmadan doğan bir hikayenin sizi gülümseteceğinden eminim. Saygılarla ve sevgilerle, Cemil Meriç Kozan.
Sevgili Limon Çiçeği
Sevgili Limon ÇiçeğiBetül Güçlü · Müptela Yayınları · 20191,790 okunma
312 syf.
9/10 puan verdi
·
8 saatte okudu
Sevgili Limon Çiçeği... Yazarın naif üslubu ve insanı gülümseten, kitapların çevresinde gelişen bu romanı okumak garip bir huzurla dolmamı sağladı. Nedense, şu son zamanlarda bu roman dingin bir sığınak gibi geldi bana. Arada böyle kitaplar okumak ruhumun ihtiyacı gibi... Mektupla başlayan tanışıklık, herkese nasip olur mu? Nedense bu gibi
Sevgili Limon Çiçeği
Sevgili Limon ÇiçeğiBetül Güçlü · Müptela Yayınları · 20191,790 okunma
368 syf.
·
Puan vermedi
·
23 saatte okudu
Baş karakter kızımız Mısra genç halinde bütün ailenin ve evin sorumluluğunu almış çalıştığı işten gelen parayla kardeşlerine ve babannesi bakıyor. Bu kadar da değil kardeşi başına bela açıyor ve bunun sorumluluğunu da Mısra almak zorunda kalıyor. Kardeşi kaza yapmıştır ve pahalı bir arabaya çarpmıştır, bunun üzerine çıkan masrafları ödemelerini isterler ve tam bu sıra da Kerem karşısına çıkıp parayı ödeyeceğini ama bunun için de kendisiyle evlenmesini söyler *tam evlilik değil nikah masasında terk etmesini söyler. Olaylar başlar Kerem'in annesi Mısra'yı aramayı dener olay olmadan önce kerem mısra dan son kez iyilik ister annesiyle konuşup olayları rayına girdirmek için. Bakalım neler olacak. Karakterlerden kızın kardeşlerine bazen gıcık ve sinir olsam da bazı kısımlarda sevdim. Kardeşler arasında hep böyle değil midir zaten. Kitabı genel olarak beğendiğim güldüğüm kısımlar olsa da duygulandığım kısımlar daha çoktu. Neyse okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar.
Yalancı Aşklar Sokağı
Yalancı Aşklar SokağıBetül Güçlü · Ren Kitap · 2022841 okunma