Betül Güçlü

Betül Güçlü

Yazar
8.1/10
150 Kişi
·
301
Okunma
·
35
Beğeni
·
1.642
Gösterim
"Sana aşık olduğum gün kafama sıkmalıydım Eylül, daha az acı verirdi."
Betül Güçlü
Sayfa 7 - Müptela yayınları
"Neye güldüğün hakkında hiçbir fikrim yok, ama gülerken bu kadar güzel oluyorsan bunu hep yapmalıyız."
Betül Güçlü
Müptela Yayınevi
Biyolojik bağa gerek yoktu, böyle hissetmek için. Efran bu çocukların babasıydı! Beril kabul etmese bile, onu istemese bile bu değişmeyecekti bu. Geçirdikleri her günde ilmek ilmek işlenmiş bir sevgiyle bağlanmıştı çocuklara. Bu eve geldiği gün amacı Beril’in kalbini kazanmakken âşık olduğu kadın iki küçük hediye vermişti ona. İkizlere öğrettiği her şeyde nasıl gururlandığını, onların gülümsemesinde kalbinin nasıl büyüdüğünü düşündü. İşte bu yüzden, Efran bu çocukların babasıydı.
Kalp atışları hızlanmış hiç yaşamadığı duygular sarmıştı dört bir yanını. İçinde birşeyler kıpırdıyordu sanki. Kuş, kelebek diye düşünüp kendi kendine güldü. Hadi ama bunlar fazla kızsal. Olacaksa şahin, kartal falan olsun.
Kendime o kadar kızıyordum ki!böyle dağılmak istemiyordum,hiçbir zaman kendimi bu kadar salmamıştım.Sürekli üzgün olmak beni yoruyordu.Bunu nasıl atlayacağını bulamıyordum.
"Üşüme." Gözlerindeki bakış içimi titretirken kalbimi avuçlarına alan o cümleyi söyledi. "Benim yanımdayken üşümene izin vermem."
"Nasıl bu hale geldin sen ya? Doğru söyle dayak mı yedin? "
"Ne dayağı kızım? Kim dövebilir senin kocanı? "
"Giray şu an kucağımda, kafanda iğne oyalı bir yazmayla yatıyorsun. Üstelik şaşı bakıyorsun ya! "
Böyle, elli kişilik çikolatalı pastayı tek başıma yemiş bir şeker hastası gibi hissettim. Şeker komasından ölecektim ama deli gibi sırıtıyordum. Anlıyor musun?
"Canın yandı mı?" diye sordu. Ne dediği hakkında hiçbir fikrim yoktu ve bu benim de kaşlarımı çatmama neden oldu.
"Neden bahsediyorsun?" diye sorduğumda,"seninle konuşmuyorum."dedi."Kafanla konuşuyorum. Böyle bir kafayı masalara çarparak incitmemelisin"
Sınav zamanı derslerden bunaldığımda okumak için bu kitabı seçmiştim ve tam yerinde bir seçim oldu. Kitabın neşesini hissetmemek mümkün değil. Kasvetli zamanlar için birebir bile olabilir bu kitap. Kahkahalarımın sebebi olan bu kitabı, zevkle okuyabilirsiniz.
Ufak not: Romantik kurgudan ziyade polisiye aksiyon kurgu seven biri olduğum için içindeki aşk bana biraz fazla geldi.
Sevdiği kadın için herşeyi yapabilecek olan Efran CEO olmasına rağmen koskaca şirketi bırakıp sevdiği kadının evine giderek dadı olarak işe girer.2 çocukla başa çıkıp bir yandan da Berilin yanında olmanın tadını çıkarmaktadır.Bu eğlenceli aşk hikayesini okumak isteyenler hemen kitabı almalılar .
Hey, kitaplığınızda Süper Dadı'ya yer açın!
Kitaba son derece ön yargılı başladım dostlar.Wattpad'den çıkan bir kitap sonuçta ve ben daha önce güncel yazarlarımızı okumamıştım ama şu an yüzümde öyle bir gülümseme var ki, savulun güncel yazarlar ben geliyorum!
Şeker gibi bir kitaptı.Kurgusu sağlamdı.Karışık ya da çok uğraşılmış değildi aksine basitti, yazarın içinden geldiği gibi yazdığı belliydi.
Efran ismini çok yadırgadım hatta bir de ikizlerden birinin ismi Barel miydi neydi tam öğrenemedim de ismi.O kadarcık kusur kadı kızında da bulunur :)
Beni güldürmeyi başardı.Aynı zamanda "Reading slump" kıyısındaydım, bu ince kitap bir nebze kaygımı azalttı.
İşin özü ben bu kitaba 6.5'tan 7 vereceğim.İyi hoş da öyle iddialı bir kitap değil.Romantik komedi kıvamında, aksiyon da barındıran bir aile romanı.
Öncelikle çok şirin ve sempatik bir aile romanı olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Aile olmak için kan bağı mı gerekli yoksa sevgi bağının olması yeterli mi? Başlıca konular bunlar olmak ile beraber dostluk, aşk, paranın insan üzerinde (bana göre kişiliksiz ) yaratabileceği olumsuz davranışlar gibi toplumu ve aileyi ilgilendiren sosyal konuları minik Pamir 'in ve annesi Elis'in yalnız hayat ile mücadele içinde ve ailem dedikleri üç dostuyla yaşarken, karşısına mucize gibi çıkan patronu Doruk ile akıcı bir anlatımla romanlaştıran yazara gönlüne kalemine sağlık diyorum
Hayatımda okuduğum en keyifli kitap kesinlikle! Wattpad'ten çıkan kitaplara ön yargılı yaklaşıyordum ve kütüphanede görmesem kesinlikle okuyamazdım fakat helal olsun Betül Güçlü'ye gerçekten çok güzel bir kalemi var. Hikaye zaten ayrı tatlı ama anlatım çok etkiliyor malum. Bu kitap tam bir romantik komedi filmi. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Yer yer gözünüzü doldurup yer yer sizi kahkahalara boğacak bu harika kitaba bir şans verin mutlaka :)
Kitabin adı benim ilk başta dikkatimi çekti öyle okuma basldm ilk bölümü okurken erkek bakici tabiki tuhf geldi sonrasında kitap beni aldı götürdü çok beğendim betül guclunun yazım tarzı naif düşünceleri eğlenceli bölümler beni kitaba bağladı açıkçası okumanızı tavsiye ederim.Çok ama çok tatlış bir kitap
Kitap güzeldi ama Wattpad tarzından kurtulsa biraz daha güzel olurdu. Tabi komik yerlerinde gerçekten eğlendim hele TEZEK grubu aklıma geldikçe gülümserim:)
Niye güldüğün hakkında hiçbir fikrim yok, ama gülerken bu kadar güzel oluyorsan bunu hep yapmalıyız.

Kitap yorumu okumak için https://www.instagram.com/...;igshid=swmpc9mvj1ub
Bunun kadar sıcacık , insanın içini ısıtan bir hikaye okumadım şahsen Öyle ki bi an önce evlensem mi acaba diye bile düşündüm !! fakat sonra böyle karakterler anca kitapta diyip vazgeçtim :'( Bu kitapta asla unutamam dediklerim arasında Ve Çok güzel bir aile kitabı ..
Tatlı bir Wattpad kitabı-
Efran, her bekar annenin istediği erkek olma özelliğine sahip bir adam. Gerçekten.. Bu kadar fedakarlıktan sonra.. Baler ve Sare'nin şirin mi şirin halleri hikayeye çok daha sevilesi bir hava katmış :) Kitap gayet akıcı ve şeker :) Ayrıca aile olmanın en güzel hali bence bu 4'lü <3

Yazarın biyografisi

Adı:
Betül Güçlü
Unvan:
Wattpad yazarı

Yazar istatistikleri

  • 35 okur beğendi.
  • 301 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 133 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları