Betül Tok

Betül Tok

Tasarımcı
8.9/10
40 Kişi
·
85
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
şeymanur fatma süğüt
şeymanur fatma süğüt Sherlock Holmes - Gerçekler Yanıltabilir'i inceledi.
Kitabı ilk okuduğumda biraz sıkıldım ama biraz daha okuyunca olay örgüsünün farkın vardığım için sevmeye başladım.Hatta bir çırpıda bitirdim.Güzel bir Sherlock holmes kitabıydı.
304 syf.
·8/10
Yeni yılın bitirdiğim ilk kitabı:)))) freddy . Küçük oğlumun ısrarına dayanamayarak(anne nolur oku nolurrr)okudum. Valla gerilim dolu olunca elimden bırakamadım desem doğru olur.güzel kitap:)).tavsiye ederim:))3.kitapta çıkmış oğluma alınca onu da okurum belki:))))
104 syf.
·Puan vermedi
Gümüş Yüzgeç - Yunusların Işık Hazinesi #starkyorumluyor
Marie, denizi çok seven ve deniz fenerinde yaşayan bir kızdır. Bir gün yunusların midyelerin içindeki incileri çalınır. Gümüş Yüzgeç isimli yunus Marie’den yardım ister. Macera burada başlar.
Yazar bu fantastik kitabında her ayrıntıyı ince ince düşünmüş. Marie’nin su altında nefes alması için fantastik bir yöntem bulmuş. Bunun dışında daha çok yöntemler ve durumlar var.
İsimler çok güzeldi. Su altındaki yaşama uyarlanmıştı. Su altında da karada olduğu gibi bir düzen yaratılmış ve orada macera yaşatılmıştı. Onlar da insanlar gibi televizyon izliyor, onların da krallıkları var.
Kitap çok akıcıydı. Çocuk kitabı olsa da tıkanma yoktu. Son sayfaları özellikle nefes almadan okuyordunuz. Çok heyecanlıydı. Serinin diğer kitaplarını da aynı heyecanla okuyacağım. Sizleri de bu, su altındaki fantastik evrene davet ediyorum. Değişik bir hayalgücü için bu kitabı okuyun, okutturun.
160 syf.
·Beğendi·7/10
Merhabalar Sherlock seven herkese
Bu Sherlock Holmes de öbür Sherlock Holmesler gibi çok güzel,akıcı ve sürükleyiciydi. Tek farkı öbür Sherlock Holmesler gibi kalın olmamasıydı.Bunun da hem iyi hem de kötü sonuçlara yol açtığı hepimizin de bildiği gibi su götürmez bir gerçek.İyi yönlerinden başlamak gerekirse;kolay taşınabilir olması ince olduğu ve kolay bitebildiği için heyecanı doruklarda tutması,ve çok ayrıntı sevmeyenler için de kısa bir nevi de özet misali olmasıydı. Gelgelelim kötü taraflarına;ayrıntı sevenler için bu kitabı önermem onun yerine bunun kalın basımlarını tercih etmelerini öneririm.Herkese iyi okualar,umarım yardımcı olabilmişimdir.
208 syf.
·1 günde·6/10
Kitap hakkında nereden başlamalıyım bilemiyorum. Çocuk kitabı olarak geçiyor daha çok ilkokul değil de ortaokul öğrencileri için uygun bir kitap. İçinde bulunan karakterler itibariyle çok küçük yaştaki çocuklara hitap ettiğini düşünmüyorum. Çeviri konusuna gelirsek çevirisi de pek iyi diyemeyeceğim. Çevirmen normalde Türkçeye çevrilecek bazı kelimeleri olduğu haliyle bırakmış. Bunun dışında redaksiyon sıkıntısı da vardı. Umarım bu ilerleyen baskılarında düzeltilir. Gelelim kitabın güzel yanlarına. İçindeki resimlere bayıldığımı söylemeliyim. Sadece çocukların değil benim yaşımdakilerin de dikkatini çekecek şekilde özenli ve güzel bir baskısı var. Çocuklar için güzel bir artı. Ayrıca karakterlerin arasındaki arkadaşlık bağı çok hoş. Çocukların eğlenceli zaman geçireceği bir seri olabilir fakat ilk başta saydığım eksikleri giderilirse.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 85 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 52 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.