1000Kitap Logosu
Beyza Aksoy

Beyza Aksoy

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.8
2.843 Kişi
6,6bin
Okunma
583
Beğeni
9,9bin
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
7 Nisan 2000
Yaşamı
Beyza Aksoy 7 Nisan 2000 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul’da yaşamaktadır. Küçük yaşlardan beri yazmaya ilgisi olan yazarın Denizimsi, Siyah Kuğu 1, Siyah Kuğu 2 – Ruh Kadehi, Açık Yaralar ve Dikiş İzleri ve Onun Şeytanları adında kitapları bulunmaktadır. İlk kitabı Denizimsi Nisan 2016’da yayımlanmıştır.
512 syf.
·
4 günde
·
9/10 puan
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
" 'Pars, ne kadarını biliyorsun?' 𝘖𝘬𝘺𝘢𝘯𝘶𝘴𝘭𝘢𝘳𝚤𝘯 𝘴𝘶𝘺𝘶 𝘢𝘯𝘤𝘢 𝘬𝘦𝘴𝘪𝘬𝘭𝘦𝘳𝘪𝘮𝘪 𝘺𝘢𝘬𝘢𝘳𝘥𝚤. 'Yüzüme bak, ne kadarını Pars?' 𝘊̧𝚤𝘱𝘭𝘢𝘬 𝘬𝘦𝘴𝘪𝘬𝘭𝘦𝘳𝘪𝘮 𝘺𝘢𝘯𝘢𝘳, 𝘺𝘢𝘳𝘢𝘴𝚤 𝘬𝘢𝘣𝘶𝘬 𝘣𝘢𝘨̆𝘭𝘢𝘳, 𝘬𝘢𝘣𝘶𝘬 𝘺𝘢𝘳𝘢𝘺𝘢 𝘴𝘢𝘥𝚤𝘬 𝘬𝘢𝘭𝘮𝘢𝘻 𝘷𝘦 𝘩𝘦𝘳 𝘨𝘦𝘤𝘦 𝘢𝘺𝘯𝚤 𝘺𝘦𝘳𝘥𝘦𝘯 𝘬𝘢𝘯𝘢𝘳." Şimdi nereden başlasam bilemiyorum, kitabı bitireli 10 dakika oldu ve hala son 20 sayfada olanları algılamaya çalışıyorum. Nasıl yani cidden nasıl olabilir? Aklımda binlerce soru dönüyor. Kitap akıcıydı, zaten ilk sayfalardan bile hiç durmaksızın bir olay oluyordu. Son bölümde bazı sorulara cevap alabildim ama hala alamadıklarım var umarım ikinci kitapta açıklığa kavuşturabilirim. Bu kitap Beyza'dan okuduğum ilk kitaptı ve açıkcası böyle bir şey beklemiyordum, bir olayı algılamaya çalışırken bir sürü olay oldu. Kitabın son bölümünde 'Siyah Kuğu' kitabından Nil ile Pamir geliyordu ve eğer benim gibi Siyah Kuğu serisini okumadıysanız spoiler yiyorsunuz. Bu kadar olayı kurgulamak zor bu yüzden Beyza Aksoy'un eline sağlık. Bir an önce ikinci kitap çıkmazsa aklımdaki sorularla beraber kafamı patlatacağım. Birkaç şey daha eklemek istiyorum, sürekli Liva'nın kendini tehlikeye atması ve Pars'ın sürekli onu kurtarması biraz canımı sıktı ama bu kitabı beğenmemi engellemedi. Kayra karakteri biraz geri planda kalmıştı, eğlenceli bir karakterdi bu yüzden onu çok sevdim. Yazabileceklerim şimdilik bu kadar, umarım ikinci kitap kısa süre içinde çıkar...
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
Okuyacaklarıma Ekle
2
51
568 syf.
·
1/10 puan
Yine satış düşünülerek çıkartılmış bir kitap daha. Kitap çok saçma ve sürekli mantık hataları ile ilerliyor. Yazım yanlışlarını saymıyorum bile. Koskoca Epsilon yayın evisin. Editörün ne iş yapıyor ? Biraz fikir alışverişi yapmaz mısın ? Wattpad hikayeleri gibi kötü çocuk iyi kız yer almakta. Bir wattpad klasiği bu. Basit bir kitap. Sevmedim olmadı.
Siyah Kuğu 1
8.5/10
· 1.630 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
34
520 syf.
·
8 günde
·
10/10 puan
"Ben ilk olarak, sevdiğim şeylerden vazgeçtim. Ayakta kalmayı böyle öğrendim." Beyza Aksoy'un kitabı Onun Şeytanları...Ben hayatımda başka hiç böyle bir konuya sahip kitap okumadım. Konusundan bahsetmeden önce başka şeyler de anlatacağım. Elbette bu kitap her yerde tek kitap olarak geçiyor ama Kelebeği Öldürmek kitabı ile Onun Şeytanları ile bağlantılı. Onun Şeytanları'nın bir sonu yok, kitap ucu açık bitiyor. Kelebeği Öldürmek'te ise bu karakterleri okumaya devam ediyoruz. Neyse buna da bir açıklık getirdiğimize göre konuya geçelim. Konusu tam olarak yazmıyor internet sitelerinde ben daha ayrıntılı bir biçim de anlatacağım. Alena herkes tarafından hikayelerdeki kötü sarışın kız olarak biliniyor. Ana karakterlerin ilişkilerini bozmaya çalışan, ikinci kızlardan. Ama aslında öyle değil... Hiç anne veya baba sevgisi görmedi Alena; hiçbir zaman masallar okunmadı ona, hiçbir zaman sıkı sıkı sarılmadılar, içini ısıtmadılar kızın. Hiçbir zaman kendi istediği olmadı, ne kendi istediğini yiyebildi ne de kendi istediği bölümü okuyabildi... Bu kitapta her zaman kötü kız gibi görünen Alena'nın hikayesini okuyoruz. Belki de hiçbir romanda ki kızlar kötü değil, sadece biz onların hikayelerini bilmiyoruz... "İnsanları insanlar öldürür, silahlar değil. Bu devirde sözler işliyor cinayetleri, katiller değil."
Onun Şeytanları
9.0/10
· 1.075 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
107