Beyza Bakırcı

Beyza Bakırcı

Yazar
7.7/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Sevdiğin birinin yalanını yakaladıktan sonra , yeniden güvenmeye mecalin kalmadığı gibi ağzıyla kuş tutsa inanmayacak hale geliyorsun.
Kimsenin iki üç günlük sevgisine inanma !
Senden öncekilere aynısını yapmadığı ne malum?
Önceden başkasını mutlu eden şimdide seni mutlu ediyor diye bağlanma !
#BAĞLANMAYACAKSIN#
diyen şaire de bir yazdıran vardı.
144 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Uykusuz ve yorucu günler arasında kitaplarımla mola verip kendimi şımartiyorum işte.
Bu kitapta kısa bir molada okundu bile.
Icerisindeki argo kelimeler beni rahatsız etmez derseniz eğlenceli akıcı bir kitap.
Geldiğinde neden Çocuklara Zararlı diye yazili eh anlamista olduk
144 syf.
·Beğendi·9/10
Toplanın kızlar Ipek Olgun'un
'Bir Genç Kızın Gizli Defteri'ni hâlâ bir yerlerde gizli gizli okuduğunuzu, içinizde hâlâ o sahneler olduğunu biliyorum. Size yeni nesil bir Genç Kız güncesi ile geldim.
İlk defa duyduğum "Sadana" kelimesini lügatıma katarak sayfalar arasında kahkahalarla gülerek ilerledim. Ana karakterin başına gelen her olay sanırım yeni nesil genç kızların tamamının başına gelenlerin en nüktedan toplamı! Modern zaman kadın-erkek ilişkilerinin sosyal medya etkeni arka planıyla işlenmesi, iki tarafın temel figürü olan kişiliklerin içinin boşaltılmasını anlatması ile karakterlerin içi doldurulmuş. Türkçe'yi kitap boyunca zengin argo lügatı ile ana karakterinin iç diyaloglarını destekleyerek samimi, sitemli bir hava oluşturmuş. Bu havanın içinde ana karakter kendi yolunu Jhonny'si ile çizme çabalarındayken aslında kendi güçlü yolunu çizmektedir.
Genel olarak oldukça nüktedan ve sitem amaçlı argo ile perçinlenmiş temiz bir Türkçe kullanmış. Severek okuyacağınız bir kitap daha!