Geri Bildirim
Beyzanur Yılmaz

Beyzanur Yılmaz

8.3/10
18 Kişi
·
20
Okunma
·
3
Beğeni
·
420
Gösterim
Adı:
Beyzanur Yılmaz
Unvan:
Türk Yazar
Kelimeler yok olur hayatın vahşi cilvesinde. Aile yok olur, arkadaşlar yok olur. Sevgi biter zamanla. Kimse daimi huzuru bulamamıştır yaşamda.
"Benimle ömür geçer mi dedim. Seninle geçirmeye ömür yeter mi dedi. İşte bu bana bir ömür yetti."
Şuan beni hissediyorsun değil mi? Başından beri kafanda dönen o tilkiyim ben. Kafanı karıştıran düşünmene engel olan şey. Hayatın boyunca bırakmayacağın o varlığın. Ben karanlığım, sen arada beni aydınlatan aydınlık. Ama sonunda kazanan yine benim. Aydınlıkta doğsan bile sonun toprağın altındaki karanlık. Peki şimdi sende tanımaya var mısın? Hala arkanı dönmeye hazır mısın?
Beyzanur Yılmaz
Sayfa 578 - Eftalya Yayınları
SADİST - KİTAP YORUMU

Meyra Kaya. 18 yaşındayken kaçırılan ve bir haftası, bütün hayatına mal olan parlayan ışık. Bir haftanın sonunda evinin önünde kesikler içinde çırılçıplak uyanan Meyra için oyun yeni başlıyor.

Meyra Kaya 18 yaşındayken bir Sadist tarafından kaçırılıp bir haftanın sonunda evinin önündeki arazide kesikler içinde uyanmıştır. 1 yıl ortaya çıkmayan sadistimiz tekrar Meyra'ya odasındaki aynaya bir mesaj bırakmıştır. Tekrar karşısına çıkan, ona ve yakınlarına zarar veren manyak bir adamdan ibarettir. Bunu yapmasının sebebi kesinlikle sadist olması -adı üzerinde- şimdi böyle yüzeysel anlatınca ben tadına varamadım bide benim anlatışımı dinleyin. Meyra bu sadistin ortaya çıkmasından rahatsız bir biçimde kriz geçirir düşünsenize size ve sevdiklerinize zarar vermek isteyen manyak, psikopat sorunlu olan biri var. Kızın yakınlarına ve kendisine çoktan zarar verdi bile ama şuda varki bu sadistimiz yalnız değil. Bıraktığı ipuçlarıyla Meyra'nın kafası bulanıyor. Hepsi arkadaşlarıyla ilgili ipucuları olduğu için şüphelenmemek elde değil. Sürekli 'sadist kim çıkacak?' Diye etrafta dolandım o kadar çok herkesten ipucu çıktıki sonunda 'sadist benim' diyip kendi kendime paranoya yapmaya başladım. Kitap mükemmeldi 592 sayfa o kadar hızlı ve çabuk geçtiki inanamadım. Bu kitaptan öğreneceğim bir şey varsa ASLA AMA ASLA EN YAKININIZ BİLE OLSA GÜVENMEMENİZ gerektiğidir. Bunu bilir bunu söylerim. 2. Kitap çıkarsa orada görüşmek üzere! :))
İnsanı meraktan uyutmayan sonraki sayfayı sabırsızlıkla bekleten bir kitap. Yazım hatalarını yayınevinin düzeltmesi umuduyla...ısrarla tavsiye ediyorum.
Meyra sadist için parlayan bir ışıktı...

Kitapta polisiye, gerilim çokça vardı,isminin hakkını vermiş yani.
Kitapta birçok karakter var ama asla bu kafa karıştırmıyor o kadar akıcı yazılmış bir romandı yani, okuduğunuz zaman kendinizi kaybediyorsunuz ve o karakterleri yaşıyorsunuz. Burada en önemli olay sadistin kim olduğu kitabın sonuna kadar o kadar çok teori yürüttüm ki eminim okuyan varsa beni daha iyi anlayacaktır. Sonu bomba yani şok şok şok diye bitiyor. Kitabı iki günde okudum ve sadistin kim olduğu açıklanana kadar o meşhur ismi tahmin bile edemedim. Kelime oyunları çok güzel kurgulanmış ve yazılmış. / Sen parlayan bir ışıksın Meyra, ben de bu ışığı söndürmeye gelen sadist.
Biran önce bitsin diye zor bitirdiğim kitap oldu. Yazım hataları çoktu. Olayların çoğu geciştirilmisti. Okunmasa da olur bir kitaptı benim için.
Kitabın ilk sayfalarında bir kaç tane yazım hatası olsada kurgusu gerçkten harika. Gerilim ve gizem dolu olan hikayenin sonunda insan şaşıp kalıyor...
Ayrıca kelimeleri kullanma biçimde harika. Bence kesinlikle okunması gereken bir kitap.
*Sadece gerilim değil mizahda içeriyor
*Sadist alıntı ; Ben yakalanamayan ruhun körelmiş gölgesiyim.
Ahh...
Sadist nami deger Meyra'nin ışığını söndürmeye gelen o sadist.
Kurgusu mükemmel bir gerilim konusu.
Çok akıcı ve farklı bir kitap. Mükkemmel...
Bir güm bulsanız bile kaybetmiş olacaksınız herşeyinizi.
Ben kim miyim?
Yolda paronayallaşıp seni takip ettiğini sandığın manyağım, herhangi bir yerde seni izlediğimi düşündüğün sapığınım.
KISACA BEN HERKESİM.

Yazarın biyografisi

Adı:
Beyzanur Yılmaz
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.