Bige Güven Kızılay

Bige Güven KızılayKehribar Zamanında Aşk yazarı
Yazar
8.5/10
172 Kişi
726
Okunma
61
Beğeni
7bin
Görüntülenme

Hakkında

Bige Güven Kızılay 1966’da Ankara’da dünyaya gelmiştir. TED Ankara Koleji ve ODTÜ Sosyoloji Bölümünü bitirdikten sonra, tekstil yaşamına devlet memuru olarak Sümerbank’ta çalışarak başlamış, EGS Holding ve Tekstil Yatırım Holding yapısında Pazarlama Müdürü ve İstanbul Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Güneydoğu Anadolu’da ilk konfeksiyon atölyelerini kuran TYH Tekstil’den Genel Müdür Yardımcılığı görevi sırasında ayrılmıştır. 2003 yılından beri Pesh Collection markası ile, oteller için özel tasarım bornozlar üretmektedir. Facebook’ta “Hayal Ağacım” sayfasında yazılarını okurlarıyla buluşturmaktadır.
Unvan:
Türk Yazar

Okurlar

61 okur beğendi.
726 okur okudu.
17 okur okuyor.
219 okur okuyacak.
8 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Bir de kokusu... Nane kokardı annem. Nane kokusu anne kokusu benim için.
Sayfa 175Kitabı okudu
İz
Bence İnsanın hayatta bıraktığı en güzel görsel iz fotoğraflar”
Reklam
Enpati
“Hacı Bektaşi Veli’nin bir sözü vardır,kalbine ağır geleni başkasına yapma ,diye.
Sayfa 247 - hayy kitap edebiyatKitabı okudu
Eksik bir şey mi var hayatımda?
Kalksam duraktan dolmuş gibi Arka koltukta unutulmuş gibi Terliklerimle gelsem sana Sonunda aşkı bulmuş gibi...
Sayfa 99 - Ezginin GünlüğüKitabı okudu
"Ah babacığım ,hiç övünürken görmedim ki seni şimdi görsem." "Övünmek ,zaaf getirir evladım .Gerçekten işini yapan adam övünmeye gerek duymaz. Biri çok övünüyorsa bilin ki bir eksiği ,kusuru var."
Sayfa 299Kitabı okudu
"İmkansız" kelimesine meydan okuyan kadınlara hayranım.
Bige Güven Kızılay
Bige Güven Kızılay
..:::::::::::::: Bizim zamanımızda çok modaydı şiir okumak. Şiir bilmeyen erkeklerin yüzüne bakılmazdı.. ...::::::::
Bige Güven Kızılay
Bige Güven Kızılay
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
256 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
İnceleme yazmaktan vazgeçmistim ama eserin okunmasını isterim okuyup belki düşünen olur diye ... Esere gelince, bir avuç çocukların köyde geçen zamanlarından bahsedilmiş insanıyla samimi içten bir köy hayatı... Her çocuk gibi bu çocukların da hayalleri var lakin bazen şartlar ,hayatın önümüze koyduğu engeller hayallerimizden vazgeçmemize sebeb olabiliyor .Bazen de engel ta kendimiz olabiliyoruz ! İmkansız değip üzerine toprak atıp yada bir kavanoza koyup kapağını kapatmak gibi... İşte bu umutsuz çocukların da elinden tutan koca yürekli bir adam çıkıyor onlara kendilerini kesfetmelerini ,hayallerinin üzerine gitmeleri en önemlisi yetenekli oldukları dalı keşfedip onun üzerine yürümelerine yardımcı oluyor En güzelide bu çocukların birlik olması aralarında kıskançlığın olmaması bibirlerin hayalleri için çaba harcamaları "mutluluklarıyla mutlu olmaları "çok hoşuma gitti Okuyunca sizde o kavanoza koyduğunuz imkansız dediğiniz hayallerinizi çıkaracaksınız Ben okurken hep onu düşündüm benim hayalim ne imkansız dediğim üzerine toprak attiğım hayalim "kalemimle yüreklere dokunmak"
Kayıp Hayaller Koruyucusu
Kayıp Hayaller KoruyucusuBige Güven Kızılay · Hayy Kitap · 201937 okunma
352 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
Sizi okurken eskilere götürecek bir kitap yorumuyla geldim bugün 1930'lar da görücü usulü ile tanışıp evlenen Münevver Hanım ile İhsan Bey'in aşklarına ortak oluyoruz okuduğumuz satırlarda Öyle güzel sevgi ve saygıları var ki birbirlerine imrenmemek elde değil hani. Hele Münevver Hanım tam bir Türk kadını, hastalıkta, sağlıkta eşinin yanında olan hiç yorulmayan bir kadın. Çocuklarının dediği gibi okumamış ama okusaymış nerelere gelirmiş Allah bilir. Cumhuriyet'in ilk yıllarında, hukuk fakültesinin ilk mezunlarından İhsan Bey. Hâkimliği de ve daha sonra yaptığı tüm işleri de layıkıyla yapan bir beyefendi. O dönemlerde yaşanan bir çok siyasi olaya da kitapta yer verilmiş. Okuması rahat bir kitaptı. Öyle içten yazmış ki yazarımız ben içinde yaşadım kitabın.
Kehribar Zamanında Aşk
Kehribar Zamanında AşkBige Güven Kızılay · Hayy Kitap · 2015252 okunma
264 syf.
·
Puan vermedi
·
18 günde okudu
Nasıl başlasam bilemedim... 17. Yaş günümde, o zamanlar gözüm kadar sakındığım biri alıp getirmişti sabahın altı buçuğunda. Kitap çok güzeldi, eskilerin güzelliğinden, örflerimizden, adetlerimizden bahsediyordu. Hatırladığım kadarıyla bunu dar bir bakış açısı değil geniş ve insanı sıkıp boğmayan bir bakış açısı ile bize sunmuştu yazar. Açıp okumaya elim gitmiyor, tutup atmaya anısı izin vermiyor. Moralim bozuldu durduk yere, kitap güzel okumak isterseniz tavsiye ederim. :/
Hayal Ağacım
Hayal AğacımBige Güven Kızılay · Hayykitap · 201665 okunma