Bilim Araştırma Merkezi

Bilim Araştırma Merkezi

YazarDerleyen
8.0/10
22 Kişi
·
32
Okunma
·
4
Beğeni
·
126
Gösterim
Adı:
Bilim Araştırma Merkezi
"Büyük Piramit'te, ölçüler ile rakamların ima ettiği bir olguyu onaylayan, köklü bir okült tradisyonun kanıtlarına rastlarız: Bu tradisyona göre, Büyük Piramit, Merkür'ün tesirlerini zaptetmek üzere inşa edilmişti."
Büyük Piramit'teki Kral Odası, doğal mumyalanma olgusu için son derece uygun bir boşluk oluşturmasının yanı sıra, psişik güçlerin oldukça şiddetlendirilebildiği bir meditasyon yeri olarak da işlev görür.
Dünya gezegeni, sayısız dünyalardan meydana gelen bir evrim dünyaları grubunun özel bir laboratuvarıdır. Dünya insanları, hiçbir zaman bu laboratuvar gezegenin tüm gizemine vakıf olamayacaklardır. Çünkü beşeriyetin bilebileceği dünya, bilinecek tüm gezegensel gizemin ihmal edilebilecek kadar küçük bir kısmı olacaktır ve bu da ancak genellikle üç buut (boyut) realitesi seviyesindedir...
«Birden o’nu gören, heybetinden ürkerdi, tanıyıp onunla görüşen
onu severdi, o'na gönül verirdi; o'nun eşidini, gözler, ne o'ndan önce görmüştü, ne de o’ndan sonra görür.»

Hz. Ali (599- 661)
Anadolu; şimdiye kadar ihmal edilegelen, çok sayıda ilgi çekici unsurun beşiği olan bu kara parçası, en nihayet layık olduğu yeri bulmaktadır.

Leonard Cottrell
«Muhtelif devirlerde, beşeriyete yol göstermek için
Allah tarafından gönderildiği iddia edilen bütün kitapları etraflı olarak inceledim ise de, hiçbirinde hikmetli
bir bahis görmedim. Bu kitaplar, değil bir toplumun
veya bir ulusun, bir ev halkının bile saadetini sağlamaktan uzaktırlar.

«Fakat Hz. Muhammed'in kitabı böyle değildir. Ben
Kur'an-ı Kerim'i tetkik ettim. Her kelimesinde bir hikmet buldum. Hz. Muhammed'in düşmanları, bu kitabı
Hz. Muhammed'in yazdığını söylüyorlarsa da en gelişmiş dimağların dahi böyle bir eser vücuda getirmelerine imkân yoktur. Ey Hz. Muhammed, sana çağdaş olamadığımdan dolayı çok müteessirim, öğretmeni ve herkese duyurucusu olduğun bu kitap senin değildir. O, Tanrısal'dır. O'nun İlâhi bir kitap olduğunu inkâr etmek, mevcut bilimlerin bâtıl olduğunu ileri sürmek kadar gülünç olur. Bu sebeple beşeriyet senin gibi mümtaz bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra bir daha
görmeyecektir. Ben, huzurunda kemâli hürmetle eğiliyorum.»
Piri Reis, artık üne kavuşan haritasını, Gelibolu'da hazırlamış ve 4 yıl sonra, 1517'de, Mısır'dayken, kendi elleriyle Yavuz Sultan Selim'e sunmuştur. Çok renkli olan bu harita, ceylan derisi üzerine çizilmişti.
Piri Reis, hem portulan üzerinde, hem de Kitab-ı Bahriye'de, dünya haritasını derlerken başvurduğu kaynakları açıklamaktadır. Haritada, Güney Amerika kıyılarını tanımladığı bir kenar yazısında, Kristof Kolomb'un haritasından yararlandığını yazar:
"Varup Antilye'yi eder aşikar
Hartisi ta kim anın geldi bize."
Fransa'da yayınlanan Le Point dergisi, Hz. Muhammed'i «Yılın
İnsanı» ilân etti. Ve 1980 yılının «Hz. Muhammed yılı» olacağını bildirdi.

Her yıl, son bir yıl içinde dünyayı en çok etkileyen Kişiyi, yılın
insanı seçen Le Point dergisi, bu seçimin nedeni olarak, Hz. Muhammed'in 571 - 632 yılları arasında yaşamasına rağmen dünyadaki etkinliğini her geçen gün büyüyerek sürdürdüğünü gösterdi. Milyonlarca kişi, o'nun izinden gidiyor, yüz milyonlarca kişi ise, o'nun istediklerini yapıyor.

Paris... 26 Aralık 1979
{— Gazeteler — )
55 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Bilyay tarafından derlenmiş olan kitapta; Hz. Muhammed'in bilgeliği ve peygamberlik vasıflarının çeşitli önemli yazar, düşünür, devlet adamları tarafından değerlendirilmesi, övgüleriyle başlamaktadır. Kısa bir biyografi olan bu kitapta ayrıca Yüce Rehber Hz. Muhammed'in psişik yetenekleri de örneklerle anlatılmaktadır. Son bölümde ise direkt kendisinin İnsanlık ve Bilim-Bilgi hakkındaki hadisleri okuyucuya sunulmuştur. Gayet keyifli ve tüm insanlık için faydalı bilgiler paylaşılan kitabı okumak kesinlikle faydalı olacaktır.
Pdf olarak mevcuttur dileyen kişiler irtibata geçerse gönderebilirim.
62 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bilyay tarafından derlenmiş olan kitapta; parapsikolojinin temelleri, neleri kapsadığı, ilk derneklerin ortaya çıkışları ve çalışma alanları gibi bir çok önemli bilgi okuyucuya sunulmuştur. Parapsikoloji-spiritoloji araştırmacıları için temel-kaynak bir eserdir.
70 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Kova Çağına girişi derinden soluduğumuz bu zamanlarda mutlaka okunması, tetkik edilmesi gereken bir eser.
Galaktik Federasyon ve mesajlarını, 1981-1982 dönemi astrolojik olaylarını; biz kova çağına geçen insanoğlu için 80lerden günümüze ve geleceğe ışık tutarak anlatmaktadır.
"Dünyanızın gelecek günleri, bir güneşin tutulması gibidir. Karanlıktan korkmayanlar;
-doğru dürüst kişiler olacaktır,
-iman sahipleri olacaktır,
-temiz yürekli kişiler olacaktır.
Bunların seviye ve mevkilerini hiçbir zaman kendi ölçülerinize göre tespit edemezsiniz. Ummadık kimseler başta yürüyecektir."
65 syf.
·7/10
Kısaca radyestezi ışınım yada frekans duyarlılığı demektir.Bir sarkaç vasıtasıyla sorduğunuz sorunun cevabını frekansla karşılığını almak ile çalışmalar yapılır.Radyestezi çalışmalarına basladigim ilk zamanlarda bu kitaptan faydalanmıştım.ilk başlayanlar için önerebilirim.sarkac kullanimi tanitimi ve kullanim alanlari hakkinda bilgilere ulasabilirsiniz.radyestezi çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için bolca deney ve gözlem yapılmalıdır.
50 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Ay, Apollo Uçuşları, Rus ve Amerikalı astronomların ardı ardına açıklamaları, keşiflerin bir anda durdurulması ve bitmek bilmeyen spekülasyonlar..
Bize en yakın ve en açıklanmayan gök cismi olan ayın dünyadan gözükmeyen karanlık yüzü.. Dahası dahası..
Kitabımız Ay üzerindeki esrarengiz ışıklardan, objelerden, kraterlerden, kulelerden bahsetmekte ve bizlere bazı sorular sormaktadır; biz dünyalıların odak noktası olan ve biranda 'gözden düşen' bu gök cisminde bilinmeyenler nelerdir? Ay sadece bir uydu mudur yoksa...?
Nasa Jeoloğu El Basa'dan ünlü astonom ve gözlemcilere kadar konusunda uzman bir çok kişinin açıklamalarıyla Ay üzerine kısa bir derleme..

Yazarın biyografisi

Adı:
Bilim Araştırma Merkezi

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 66 okur okuyacak.