Burak Özdemir

Burak Özdemir

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.2
170 Kişi
okuyor-dolu
510
Okunma
v3_begen_dolu
50
Beğeni
goz
6,9bin
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Türk Yazar, Gazeteci ve Radyocu
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1974
Yaşamı
1974 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Endüstriyel Ürün Tasarımı bölümünde yüksek lisans eğitimi gördü. London School of Public Relations-İstanbul, Beykent Üniversitesi Stratejik Pazarlama Yönetimi programlarını tamamladı. 23 yaşında adımını attığı pazarlama iletişimi sektöründe, birkaç yıl içinde yönetim kademesine yükseldi ve ardından İstanbul Beyoğlu'nda kendi ajansını kurdu. Özdemir, Akşam Gazetesi’nde ve Hürriyetin -Yenibir’de köşe yazarlığı yaptı, radyo programları hazırladı ve sundu. 'Hizmet vermek mi kitap yazmak mı?' ikilemini, uzunca bir süre 'ikisi birden' olarak sürdürdükten sonra, 2004 yılında sadece yazarlığı seçti.
kamera
Levh-i Mahfuz
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Şeyhtan'ın Son Günü
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Kurantum
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Daha Fazla
kamera
Din
·
8ay
ucnokta_yatay-1
1024 syf.
·
69 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Levh-i Mahfuz
Bunu baştan belirtmeliyim ki ,bazı kesimlere ters gelen yerleri muhakkak ki olacaktır. Farklı görüşlere açık olan, düşünmeyi, araştırmayı seven bunun için hep daha fazla okuma ihtiyacı duyanların seveceği bir kitap olacaktır. Kitabı okuduğumda birçok farklı kuran tefsiri okumuş olmama rağmen, gerçek anlamını idrak edemediğim ayetler olduğunu "levh- i mahfuzu "okuduktan sonra fark ettim. Bu nedenle beni farklı ufuklara götüren , beynimin icinde ampuller yanmasını sağlayan bir kitap oldu. Elimizde böyle bir cevher varken ,son vahy olunan kitap islam dünyasına aitken herkesin öncelikle kutsal kitabımızı birçok kez okuyup, olaya farklı açılardan bakabilmek içinde bu tarz alternatif kitapları okumasını tavsiye ederim. Kitapta da dediği gibi "Allah düşünmemizi ,sorgulamamızı istemeseydi insana bu özelliği bahşetmezdi." Kitapta özellikle anlatılmak istenen;  İslam kitlesel değil bireyseldir bunun yanı sıra evrenseldirde.Yüzyıllar boyunca halen çözülmemiş kriptoların yer aldığı bir kutsal kitaba sahibiz.İslamın bugünkü batıya yansıttığı imajı insana korku veren ,ceza veren ,yıkan , yakan ,ürkütücü,herseyin haram, günah ,yasaklarla dolu olduğu tezini çürütüp aslında bir sevgi ve barış dini olduğu, hoşgörüye sıkça yer verildiği , kadınların haklarını koruduğu, kadın-erkek eşitliğine o gün bile vurgu yapıldığı gibi konular ayetlerle örnekler verilerek anlatılmış. Kitabın A cildini daha çok beyendim.
kamera
Levh-i Mahfuz
yildiz
8.4/10 · 137 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
1024 syf.
"Bana Tanrı'yı getirin. O'nu yeniden bir numara yapayım." cümlesi ile başlayan kitap giriş cümlesi olarak oldukça iddialı başlıyor. Aslen kişisel gelişim kitabi diyebileceğim bi kitap olmasına rağmen Kuran'dan ayetlerle desteklenen tezler, ayetlere getirdiği farklı yorumlarla dini içerik yönünden incelenebilecek bir kitap. Yazar da binyılın kuran tefsiri diyerek kitabını ayrı ve yukarıda bir yere koyuyor. Tabi bunda yazarın temelde reklam sektöründen geliyor olması da var. Kuran ve din konusunda ilahiyat kökenli olmayan birinden bilgi almak farklı bi deneyim gerçekten. Kitabi okuyacaklar için tavsiyem din konusundaki tüm önyargılarınizi dışarda birakmaniz. Dona karakteri Tanriyi temsil ederken Ben karakterinin (yani okuyucu) sorduğu tüm sorulara cevap veriyor. Bu sorular basit günlük sorularda olabiliyor, akademik ve zor sorularda olabiliyor. Ama kitabi kapattiginizda kafanızda bir pencere açıldığınida inkar edemem.
kamera
Levh-i Mahfuz
yildiz
8.4/10 · 137 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Levh-i Mahfuz, Müslümanların Allah katında olduğunu zannettikleri kitaptır. Levh-i Mahfuz, kaderin kayıtlı olduğu kitap değildir. Levh-i Mahfuz, KADER DEĞİŞTİREN KİTAPTIR. Yeryüzünde işler hiç iyi gitmiyordu. Dünya gergin, insanlar mutsuzdu. Artık zamanı gelmişti... Tanrı, imajını değiştirmesi için bir reklam ajansıyla anlaştı. Tanrı ile genç reklamcı, Messenger'da chat'leşmeye başladılar. Çocuk "Nasıl olur da Tanrı insanla chat'leşir?" diye sordu. Musa ile çalılıklar üzerinden konuşmuştum, seninle de internetten yazışıyorum. Bunda şaşılacak bir şey göremiyorum yanıtını aldı.
kamera
Levh-i Mahfuz
yildiz
8.4/10 · 137 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;