Burcu Meltem Arık Akyüz

Burcu Meltem Arık Akyüz

Çevirmen
9.4/10
14 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
44
Gösterim
Adı:
Burcu Meltem Arık Akyüz
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
76 syf.
Kırlarda gördüğünüz otları, yabani çiçekleri adlarıyla tanımak istiyorsanız Doğa serisinin bu kitabını okumalısınız :)
İçindeki çizimler çok iyi, aradığınız çiçeği çizimlerden çok rahat tanıyabilirsiniz. Yabani çiçek tanıma rehberiyle doğada karşılaştığınız pek çok bitkinin adını öğrenebilir, bitki hakkında bilgi edinebilirsiniz.
58 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Dogayla ozellikle de ciceklerle ilgileniyorsaniz ilginizi cekecektir mutlaka. dağda bayirda aaa bu cicegin adi ne ki?? diye sordugunuz tüm cicekler burada.Anadoluda sik sik gördüğümüz otlar çiçekler resmedilmiş.kimisinin tipta kimisinin kozmetikte kullanıldığı bilgileri de verilmis yer yer.eglenceli bir kitapti
32 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Tübitak'ın 'Bilim bunu çözer' serisi de bayıldığımız başka bir seri. Çocuklara bilimi sevdirmek, anlatmak için tercih edilecek en iyi kitaplardan sanırım.

Kitabımız, her türlü gürültüden yorulmuş olan babaları ve anneleri ile beraber sessiz bir köye gelen iki kardeşin o sessizlikte duydukları sesleri, küçük kardeş Ozan'ın korkuları eşliğinde eğlenceli bir hikaye ile kendini merakla okutmaktadır. Hikayenin arasına serpiştirilmiş olan ufak dipnotlar kulaklar, tiz ses, baz ses, yumuşak ya da yüksek sesler hakında bilgiler vermektedir.
Şiddetle önerilir.
32 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Tübitak'ın 'Bilim Bunu Çözer' serisindeki her bir kitap gibi serinin bu kitabı da oldukça başarılı. Anlatılmak istenenler çok güzel hikayeleştirildiği için her bir kitap hedefi on ikiden vuruyor.

Hikaye kısmına gelirsek, Ali'nin annesinin doğum günü çok yakında olmasına rağmen Ali henüz annesine ne hediye alacağını bilmemekte. Oysa abisinin bile hediyesi hazır. Gelişen olaylar neticesinde acaba Ali hediye olarak annesine ne verecek?

Serinin her bir kitabı gibi eğlenerek okuduğumuz ve okurken de bir sürü şey öğrendiklerimizden. Tavsiye edilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Burcu Meltem Arık Akyüz

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.