Burhan Gülderen

Burhan Gülderen

Yazar
8.1/10
11 Kişi
·
16
Okunma
·
3
Beğeni
·
122
Gösterim
Adı:
Burhan Gülderen
Unvan:
Türk Yazar
İşte ben de bundan bahsediyorum dede, ben kendime nasıl yardım edebilirim veya Fırat'a onun nasıl yeniden hayata döndürebilirim?
"Bir kelebeğin kanat sesini duymak istiyorsan eğer, susturman gerekir bütün kâinatı. Saf bir yükü vardır kelebeğin ,bizlerin hiç göremediği . Bakma etrafına öyle kör gözlerle, ufukların ardında gizli değil benliğin."
Ben hangi yanımla geleyim ki yüreğine? Bilirim uzaklara dalar gözbebeklerin, gökyüzünün ardında neyi ararsın? Usta bir cerrah olsan da nâfile, jilet kesiği bir yüreği nasıl sararsın..?
Bir kelebeğin kanat sesini duymak istiyorsan eğer, susturman gerekir bütün kainatı.Saf bir yüzü vardır kelebeğin, bizlerin hiç göremedigi. Bakma etrafına öyle kör gözlerle, ufukların ardında gizli değil benliğin.
Yıldız sehpanın üzerindeki boş kağıdın üzerine ansızın dökülen cümlelerin altına bir not iliştirdi.
Eğer geri dönersen yıllar sonra ilk kez yazdığım bu kelimeleri sana hediye edeceğim.
Acının dili birdir Soner, bu dili herkes bilir, sevginin dili de birdir, başka bir dil bilmeye gerek yok. İnsanlar hep konuşurlar, yüzleriyle, gözleriyle, elleriyle, evrensel bir dili konuşurlar. Bu dili nerede olsa anlarsın.
Güvercinlerin kanat sesleri bile kirletilmişken, bu şehrin sokaklarında. Ben hangi yanımla geleyim ki yüreğine? Bilirim uzaklara dalar gözbebeklerin, gökyüzünün ardında neyi ararsın? Usta bir cerrah olsan da nafile, jilet kesiği bir yüreği nasıl sararsın?
216 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Yıldız'ın eline bir defter yaprağı geçiyor. Daha sonra bir defter buluyor. Bu defter ve defter yaprağını bir kenara bırakıyor daha sonra Fırat ile tanışıyor ama fırat'ta onu çeken farklı bir şey olduğunu anlıyor. Sorası mı? Sonrası kitapta derim. Yıldız ve Fırat'ın hikayesini ve sizde okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Burhan Gülderen
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.