Büşra Demir Gül

Büşra Demir Gül

Yazar
8.6/10
8 Kişi
·
11
Okunma
·
4
Beğeni
·
74
Gösterim
Adı:
Büşra Demir Gül
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
23 Temmuz 1987
256 syf.
·3 günde
İnstagram sayesinde kalemi ile tanıştığım; cana yakın kişiliği de devreye girince, kitabını okumaya karar verdiğim bir yazar Büşra Demir Gül.
Kitabı 'Adım Süreyya'da da ücra bir köye atanan genç öğretmen Zeynep ile annesi tarafından terk edilmiş öğrencisi Süreyya'nın, o dönemde başlayıp yıllar sonrasına uzanan, çalkantılı yaşam öykülerini anlatıyor. Kitap 3 bölümden oluşuyor. İlk iki bölüm -Zeynep' in kısa notları hariç- anlatıcı tarafından okuyucuya aktarılıyor. 3. bölüm ise Süreyya'nın ağzından yazılmış. Hatta en güzel bölüm olduğunu söyleyebilirim.
Konu itibariyle güzel, yazarın kalemi ve benzetmeleri ile de başarılı bir kitap. Aforizma tarzı söylemler Zeynep'in cümleleri, iç dökmesi olarak yer almış. Ve de öyle ortada dönenler gibi değil seçkin, özgün cümleler. Altı çizilesi bir çok söylem mevcut kitapta. Bilirsiniz objektif yazmaya özen gösteririm daima. Sevgili Büşra 'e olan sevgim, saygım ve güzel kalemi bir tarafa; kendisine de bahsettiğim gibi yayınevi kaynaklı hatalar ve fazla detay okumayı sevmeyen bana, biraz fazla gelen kısımlar vardı. Ayrıntı istediğim yerlerde de hemen geçilmişlik vardı. Yazarın ilk kitabı ve yazım aşamasının süresi düşünüldüğünde normal desek de; eğer ki, kaliteli bir yayınevi ve editör yönlendirmesi olmuş olsa idi bu sorunlar da olmazdı sanırım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Büşra Demir Gül
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
23 Temmuz 1987

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.