Giriş Yap

Çağatay Yaşmut

Yazar
7.7
178 Kişi
Unvan
Türk Yazar
Doğum
1968
Yaşamı
1968 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Ekonometri okudu. Başta bankacılık ve finans olmak üzere, birçok sektörde uzun süre çalıştı. Maltepe Üniversitesi Felsefe bölümünde yüksek lisans yaptı. 2008 yılında Beyoğlu’nun arka sokaklarını anlattığı Beyoğlu Çıkmazı, romanıyla yarattığı Başkomiser Galip tiplemesini, Şarkılar Susunca, Beni Yavaş Öldür, Kadıköy Cinayetleri ve Moda Cinayetleri romanları ile yine Başkomiser Galip maceralarının anlatıldığı Doktor Ceyda’yı Kim Öldürdü? adlı hikâye kitabıyla sürdürdü. Kadıköy Cinayetleri romanı 2012 yılında “Dünya Kitap Altın Sayfa Polisiye Roman Ödülü”ne layık görüldü. Halen çeşitli dergilerde hikâyeleri yayımlanmakta. Türkiye Polisiye Yazarları Birliği üyesi olan yazar, evli ve İstanbul’da yaşıyor.

İncelemeler

Tümünü Gör
Sevgili Başkomiser Galip; Mektubuna başlamadan önce büyükleri sallayıp, küçüklerin gözlerinden öperim. Son mektubun "Felsefe Cinayetleri'ni" okudum. Ne güzel konulara değinmişsin. Cinayetleri çözümüne, akıl yürütmelerine bayıldım. Yine dere tepe İstanbul'u gezmiş, bunu da kağıda bolcana yüklemişsin. Bu konuda Google Maps'den bile daha iyi çalıştığını söyleyebilirim. Ben de iyi olmaya çalışıyorum. Bugünlerde hayatım çok monoton. Senin maceralarını okudukça biraz biraz renklendik, sağ olasın. Biliyor musun neyi farkettim canım, sen de orta yaş değişim rüzgarına yakalanmışsın. Hepimiz yaş ilerledikçe biraz biraz duruluyoruz sanki. Lakin, ne yalan söyleyeyim, senin bu sakin, empati yapabilen hallerini daha çok sevdim. Bu geçici bir durum değildir umarım. Mektubuna son verirken, yine büyükleri küçükleri öpmeyeceğim. Bu sefer Dünyada "barışı" destekleyen herkesi öpüyorum. Galip, yeni hikâyelerini sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese çok selamlar. Kendine iyi bak.
Felsefe Cinayetleri
8.2/10 · 28 okunma
Reklam
280 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Geber Oya
Hit me baby one more time Elbette okudum hem de en az elli kere. Benim için çok özel bir kitap bu. Çağatay benim önce hayranı olduğum bir yazardı, sonrasında hayatımda kocaman bir yer edindi kendine. Tamam elbette bu benim şahane olmamla da alakalı tabii Bir tanıyan bir daha vazgeçemiyor benden Kitabın kapağını açınca yaşadığım sürpriz ise onun hayatımda olmasının adeta ödülü oldu. Sen sevgili dostum; beni ölümsüz kıldın ve bana bir insanın birine verebileceği en büyük hediyeyi verdin. Önümüzdeki beş sene doğum günü hediyesi almaktan azlettim seni Çağatay’ın kitaba başlamasından tutun da basımına kadar olan tüm sürece dahil olmak çok gurur ve keyif vericiydi. Onun o kafa patlatmaları, sürekli zihninde kurguyu tasarlaması, kendi açığını araması, sokak sokak dolaşıp güzergah belirlemesi… Harcadığı zamanı ve emeği size anlatmama imkan yok. Polisiye tutkusuna yine başka bir tutkusu olan felsefeyi de ekledi bu kitapta ve ortaya şahane bir şey çıktı. Her zaman kitaplarını severek okurum, benim için her zaman bir numaradır ama bu kitap bir başka oldu dostum Kapak için 1000kitap.com/denizcorbacioglu na da bir teşekkür etmek isterim çünkü kapaktaki o ayraç detayı gerçekten çok zekiceydi Görünce “vaaaay” dedim, okuduğunuzda ne demek istediğimi anlarsınız. Canım benim; emeğine, zihnine ve MacBook’una sağlık olsun Bir iş adamı, sevgilisinin evinin önünde ölü bulunuyor. Bu çok güçlü ve pis işlerle uğraşan adamın cinayeti daha aydınlatılamadan bir cinayetler silsilesi başlıyor. Tüm bu cinayetleri birbirine bağlayan ne? Karşımızda bir seri katil mi var yoksa herkesin cinayet işleyesi mi tuttu? Galip sadece cinayet çözmeyle uğraşsa yine iyi, cinayetlere bir de polisin içindeki örgütlenme de eklenince uyku bile uyumaya vakit bulamıyor. Bir taraftan iş, bir taraftan Serdar’ın halt yemeleri, bir taraftan da Oya’yla olan ne idüğü belirsiz durumlar… Sevmiyorum ben bu Oya’yı size söylemiş miydim? God damn it! Galip’i bu kitapta eminim daha çok seveceksiniz, ona hem çok acıyacak, hem çok gülecek, hem de çok üzüleceksiniz. Onun belki de en insancıl yönlerini bu kitapta göreceksiniz. 1000kitap.com/cagatayyasmut 1000kitap.com/oglakkitap
Felsefe Cinayetleri
8.2/10 · 28 okunma
1 yorumun tümünü gör
280 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Başkomiser Galip ile sekizinci buluşmamız. Zamanla evrim geçirdi gerçi ilk zamanlardaki Galip'i daha çok seviyordum ama neyse :) Başkomiser Galip Felsefe Cinayetleri'nde İtalyan filozof Boetius’un felsefi şiirleriyle işlenmiş üç farklı cinayeti çözmeye çalışıyor. Başkomiser Galip bu cinayetleri çözmeye çalışırken teşkilat içindeki derin devlet ile karşılaşıyor. Toplumsal olaylar ve felsefenin iç içe girdiği bir eser çıkıyor ortaya.
Felsefe Cinayetleri
8.2/10 · 28 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42