Çağdaş Balıbey

Çağdaş Balıbey

Yazar
7.9/10
14 Kişi
·
17
Okunma
·
6
Beğeni
·
100
Gösterim
Adı:
Çağdaş Balıbey
Unvan:
Yazar
Edirne ve Kırklareli geçiş kapılarının boş kalması ve son askerlerinde helikopterlerle bölgeden ayrılması üzerine Bulgaristan ve Yunanistan sınırından geçen yürüyen ölüler bölgeyi istila etti.
10 Ekim 2020 :Dağılan ABD'nin eski başkanı Bill Gates,Wisconsin'den kovuldu.Bill Gates'in nereye gideceği bilinmezken,dağılan ve eskiden ABD'yi oluşturan eyaletlerden hiç birinin eski ABD başkanını kabul etmediği CNN tarafından tüm dünyaya duyuruldu.
Çağdaş Balıbey
Sayfa 189 - Hiç Yayınları
328 syf.
·Beğendi·8/10
Bazı kitaplar ve filmler vardır.Onları okumamak veya izlemek için sonuna kadar direnirsiniz.Okuduğunuz zaman ise sizi derinden etkiler.

Sıfır Günü işte böyle bir kitap.

Konusu:Ajan kovalama ile başlıyor ve sonra size kıyamet hikayelerinin ortasına götürüyor.

Farklı coğrafyalarda ve ülkelerden karakterler ile ağlayarak bazense gülerek kendini okutuyor.
Ölmez dediğiniz karakterler tek tek ölüyor ve birer zombiye dönüşüyor.

Net söylüyorum şimdiye kadar kadar okuduğum en harbi gerçekçi zombi romanı .Zombi Savaşı veya Günbegün Mahşer kitabı yanında kadük kalır.

ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.
328 syf.
·Beğendi·9/10
Bu kitap da yüreğime dokunan çok şey var.
Klasik yürüyen ölü,zombie,kıyamet gibi konuların ötesinde bir şeyler işleniyor.
Parça parça farklı insanların hayatına girip çıkıyorsunuz.
Aklınız Pelin'de kalıyor,kıyameti yaşayan insanlar, o yok oluş anı,çaresizlik.Aman Allahım.
Keşke devamını bir an önce alıp okuyabilsem ama daha çıkmamış..
Merak içindeyim @Hiçyayınları.
328 syf.
·Beğendi·7/10
Türü sevenler için şüphesiz çok iyi bir roman (Çok iyi biraz abartılı oldu siz sadece "İyi" olarak okuyun onu :) )
Kitap,ana düşüncesi kısaca şu "Silahlanma yarışı içerisinde bulunan ülkeler dünyanın sonunu getirecek" bu sonucu varsayarak harekete geçen yazar,kronolojik bir sıralamayala (Bu sıralama tamamiyle kurgu ve zeka işi)bunu iyi başarmış.kısım kısım dünyayı kıyamete sürüklemiş.Biri bitip diğeri başlayan öykülerde tüyleriniz kabarıyor.Aklınız karışmasın ve gerçek dünyadan kopmayın diye yazar gerçek dünya liderleri,markaları kullanmış.Oldukça derli toplu bir kitap.
Ama yok ben zombi mombi sevmem bana daha dingin bir şeyler lazım derseniz.Bu roman o roman değil.Kitabın dili sert ve yer yer vahşete varıyor (ancak dengeli) yavaş yavaş bir casus kovalamacasıyla başlayan 328 sayfalık kitapda bir durma noktası,deneme yazma girişimi dur bir didaktik bir şeyler anlatayım girişimi yok.Çok sürükleyici.
Ancak,Tekrarlıyorum,Türü seviyorsanız okuyun.


edit1: Buna benzeyen konusu Türkiyede geçen Zombi kıyamet tarzı kitap tavsiyeleriniz varsa lütfen özelden bana atın bekliyorum.
edit2: Yazarla konuşma şansına eriştim yeni kitap için çıkış tarihi "Yakında" diyerek savdı beni :)))
Akif'i sordum cevap vermedi:)))
328 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Tek kitap diye düşünmüştüm ama 2.kitabı da gelecekmiş.Dünyayı kasıp kavuran hastalık Türkiye'ye 1.5 sene sonra geldi ki burada kitaba olan bağlantım koptu(çünkü hiç inandırıcı değil avrupa, asya kırılırken tam ortadaki ülke de bişi çıkmaması)yayın yasağı vardır diyerek bağlantıma düğüm atıp devam ettim.Kitap genel olarak akıcı beğendim .2.kitap kısa sürede gelir inş.
328 syf.
·Beğendi·7/10
Son zamanlarda okuduğum en iyi kurgu kitaplarından biri.Zombileri seviyorsanız bu aradığınız kitap.
Beklentimi karşılamayan tek bir kısım var keşke yazar herşeyi tek kitap da bitirseydi de bizi merakta bırakmasaydı.
Yenisi çıkacakmış belirsiz bir tarih diye not düşerek heyacanımı ikiye katlayarak bekliyorum.İnşallah yazar bizi duyuyordur da bizi fazla bekletmez.
gayet iyiydi.
328 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Sevdiklerinizin neye dönüştüğünü görmemek ya da insanlığı kurtarmak için öldürmeyi göze alabilir misiniz? Yoksa sonuna dek birlikte mi gideceksiniz? Ya beklenen son beklendiği gibi değilse? Herkes ölümü merak eder ama kimse onu yaşamak için can atmaz

Malezya'da işler yanlış gitti. O şişeleri almamalı, orada olmamalı ve en kötüsü de o uçakta olmaması gerekiyordu. Andaman Adaları'nın yakınında düşen yalnızca bir uçak ve içindekiler değildi. İnsanlık düşmüştü, yaşam düşmüştü, bilinen değerler ve kurulan uygarlıklar düşmüştü. Günler, haftalar ve aylar hızla geçerken çember daralıyor ve insanlık dışı bir şeyler yaklaşıyordu. Sanki insanlıktan bir şeyin intikamı alınıyordu.

İleride nedeni İndo Virüsü olarak anılacak bir salgın. Önü kesilemeyen bir dönüşüm. Bilimadamları, ki pek azı kaldı yeryüzünde, her türlü yardıma açık olduklarını belirtti. Kıtlık baş gösteriyor, şehirler bombalanıyor. Çok az beyaz bölge ve insan kaldı. Kıyameti hiç böyle düşünmemişti insanoğlu.

Hızlı bir ajan kovalamacasıyla başlayan betik, merak unsurunu hiç yitirmeden ilerliyor. Bir yıkımın doğuşuna tanık oluyoruz. İkincisi yakında gelecek olan seride öne çıkan kişiliklerin yaşamlarını da okuyor ve onların tinsel durumlarını yaşıyoruz. Yazar burada ayrıntılı olarak başlarına gelenleri yazmış. Kanımca da iyi olmuş çünkü ileride soracağımız 5N1K'yı anlamamız ve altının boş olmaması önemli bir nokta.

Türkiye'de bir mahkum Akif, İngiltere Limanı'nda bir komutan Alasdair, I.S.S de bir uzay adamı Clay, Endonezya'da iki kuzen ve birkaç ileri rütbeli insan ile çok önemli biri daha... Ancak hepsi yeryüzünün başka bir yerindeler. Ve olaylar öyle bir noktaya geldi ki merakımız, gerginliğimiz pik yapmış bir durumda beklemekten başka çare yok şu an.

İçerisinde anlatımları sert, olayların örgüsü sizi sarsabilecek bölümler var. O yüzden buna da +18 demek zorundayım. Herkese öneriyorum. Akıcı, adrenalini bol, sinemaskop anlatımı ve gerçek kişilikleri, olayları harmanlamasıyla ülkemize korku gerilimde güzel bir katkı.
328 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabın sansürlenmesi gereken bir anlatımı var.Olay döngüleri çok sert.Yazarın küfür haznesi çok geniş bu çok belli oluyor.
Hepsinin dışında çok kapsamlı ve açıklayıcı bir kitap.
Kısaca kitapdan bahsedecek olursak ;Dünya İndo virüsü denilen bir virüs yüzünden salgın bir hastalığa boyun eğmiştir.E tabii ki Dünya içerisinde yer alan Türkiye denilen ülkede bundan nasibini almıştır.
İnsanlar tek tek virüsten kırılıp Zpmbiye dönüşürken kıyametin çanları çalmaya başlamıştır.

İkinci kitabı beklemek için çok sebep var.
1)Beyazıt'a ne oldu?
2)Clay Uzay istasyonunda sıkışıp kalacak mı?
3)Bintang ve Rini yolda ne ile karşılacak
4)Shaun neyin peşinde?
5)Akif gerçekten suçlu mu?Değilse suçlu kim?

Yazarın biyografisi

Adı:
Çağdaş Balıbey
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.