Çağıl Öksüztepe

Çağıl Öksüztepe

Çevirmen
9.5/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
36 syf.
·Puan vermedi
Büyük sözcük fabrikasının olduğu bu ülkede insanlar pek konuşmazlardı çünkü sözcüklere sahip olabilmek için onları satın alacak paraya sahip olmak ve sonra da yutmak gerekiyordu. Bu nedenle ülkede parası olmayan insanlar pek konuşmazlardı. Parası olanlar ise istediği sözcüğü satın alabilir, yuttuktan sonra da konuşabilirdi.

Masal okumayı çok severim ve sanırım kaç yaşında olursam olayım hep seveceğim. Büyük sözcük fabrikası öyle alıştığımız masallardan değil bir kere. Alıştığımız zengin ülkelerde geçmiyor ya da ne bileyim, anakarakterlerimiz prenses ya da prens değil. Oldukça yoksul ve sevgi dolu karakterler...

Konusundan başka bir şeye daha yorum yapmak istiyorum. İçindeki çizimler aşırı güzeldi. Tekrar tekrar bakılacak ve her baktığınızda farklı şeyler hissettirecek resimler barındırıyor. Ben çok severek okudum ve çocukların da -hatta yetişkinlerin de- çok severek okuyacağını düşünüyorum. Keyifli okumalar:)
36 syf.
·Puan vermedi
Sözcüklerin para ile satıldığı bir ülkede yaşasanız ve kısıtlı paranız dolayısı ile de kısıtlı sözcükleriniz olsa duygularınızı nasıl dile getirirdiniz? Çocuklar için bol resimli ve etkinlik yapmaya uygun keyifli bir kitap
36 syf.
·10/10
Sevginin söylenenlerden öte olduğunu ve herhangi bir nesne ile karsilanmayacagini aktaran alt yapisinda da kapitalizm elestirisi olan guzel bir kitap :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Çağıl Öksüztepe

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.