Çağla Örücü

Çağla Örücü

Yazar
9.2/10
16 Kişi
·
25
Okunma
·
2
Beğeni
·
335
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
774 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
AyzA - Sothis'in Batışı benim bayıldığım bir kitap oldu. Ki zaten fantastik okumayı seven biriyim.

Kitap yazım kuralları olsun, anlatım tarzı olsun çok güzeldi. Uzun olmasına rağmen hemencecik bitiveriyor kitap. Yalnız bana baskı hatalı gelmişti.

Konusu ikiz kardeşlerin kendilerinin büyücü olduğunu öğrenip AyzA adındaki boyuta taşınmaları ile başlıyor. Kitabın konusundan çok bahsetmeyeceğim çünkü spoiler veririm diye korkuyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki klişe bir kurguya kesinlikle sahip değil. Kurgu aşk üzerine de değil zaten. Daha çok kardeş sevgisi hakkında ve kitabı benim favorim yapan da

Kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim bayıldığım bir kitap oldu. Devamını da heyecanla bekliyor olacağım. Kesinlikle bu kitabı sizlere öneririm.
774 syf.
·Beğendi·9/10
"Wattpad kitabı" denilirse ön yargıyla yaklaşanların olacağı güzel ve sürükleyici bir kitap. Ben 24 saat içinde bitirmiştim. "Sothis'in Batışı" 5 kitaplık "AyzA" serisinin birinci kitabı. Eğer isterseniz Wattpad'de yan öykülerine ulaşmak da mümkün.
774 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabı nasıl yorumlayacağımı bilmiyorum aslında. Yani uzun zamandır bu tür güncel fantastik tarzı bir kitap okumamıştım. Ki tarzımda değildir. Ama şuanda ki korkum umarım klasiklerden sıkılmaya başlamıyorumdur. Kitap gerçekten güzeldi. Konusu da güzeldi. Ikiz olan iki kız kardeşin birbirine nasıl bağlı olduğu, 18 yaşına kadar büyücü olduklarından bihaber yaşadıklarını, sonrasında Ayza'ya gittiklerindeki alışma sürecini ve tabi düşmanlarını anlatıyor. Buraya sade bir şekilde açıkladım ama içerik çok doluydu. Benim hayal gücüm bu kadar gelişmiş değil galiba. O yüzden ayrı bir tebrik etmek gerek yazarlarımızı. 772 küsür sayfa olmasına rağmen 4 günde -ki hastayım- akıp gitti. Gayet akıcı. Akıcı olmasını sağlayan bir diğer sebep sanırım ikizim olmasa da ikizim kadar benzeyen bir ablaya sahip olmamdı. Tabi ki bizi onların yerine koymadım. Ikimizden biri ne dövüş sever ne de o kadar şımarık olmayı.Kitabımız 5 kitaplık bir seriymiş ve ben şimdiden ikinci kitabı çok merak ediyorum. Öyle bir yerde kesilir mi? Hemen çıksa da okusak.
774 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı almayı hep ertelemiştim. Çünkü hem kalındı hem de iki yazar tarafından yazılmıştı. Yazarlar arasında uyum olmama durumu olabilirdi. Ama tüm düşüncelerim yersiz çıktı ve kitap harikaydı. Kitaba tamamen fantastik diyebiliriz. Çoğu Wattpad kitabının aksine aşk değil, kardeş sevgisi üzerine kurulmuştu.

Ayza benim sevdiğim bir kitap gerçekten. Almayı düşünenlere kesinlikle öneririm.
774 syf.
·Beğendi
Bedenleri ayrı, ruhları bir olan ikizler yani Defne ve Eylül'ün büyücü olmalarını öğrenmeleriyle başlayan büyücülük hikayesi. Gayet sürükleyici, sayfalarını heyecan ve merakla çevirebileceğiniz güzel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Çağla Örücü
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.