Çağrı Kandemir

Çağrı Kandemir

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
320
Gösterim
Unutma evlat! Arkasından sonuna kadar gidemeyeceğin soruları sorma. Şüphe de içine bir kere düştüyse, hakikati bulmadan rahata erme!
Fitne,bizden önceki birçok kavimleri yok etmiş. 'İmansız insanlar fitneye çabuk kanar'derdi babam. Ve derdi ki,kötülük sadece evlerin yıkılması,insanların vebaya kapılması değil;çok zaman kötülük,fitne ve fesadın insanlar arasında yayılarak imansızlaşmamıza neden olmasıdır.
Evet evlat, uyandım ve anladım ki; varlığını ne ile anlamlandırıyorsan senin tanrın o dur. Öyleyse benim de tanrım Şesta'ydı, yani karımdı
Yoğun istek üzerine, ilk incelemem Evini Yıkan Derviş kitabına nasip oldu. :)
Eksiklerim olabilir kusura bakmayın.

Kitabın konusu Selmanı Farisinin yani müslüman olmadan önceki adıyla Mahbe'nin hakikati bulma arayışını anlatmakta.
On beş yaşlarında karşısına çıkan kişi sayesinde, kafası karışır ve kafası karışmasından dolayı ,karışıklığı gidermek içinde bir arayış yoluna girer. Bu arayışlar içinde başından geçenler anlatılmakta.Ve Yanına gittiği son rahipten aldığı bilgiye göre Arap yarım adasına Hz.İbrahim'in soyundan bir peygamber gelecek ve bunu anlaması içinde rahip, peygamberlik işaretlerini anlatır ve tekrar yollara çıkar Mahbe.Başından geçen birkaç olaylardan sonra köle olur Yesribte.Peygamberin Yesribe gelmesini bekler. Zaten gerisini biliyorsunuzdur. Peygamberimize(sav) hurma ikram etmesi ve peygamberimizin(sav) iki kürek kemiği arasında kalan nübüvvet mührüne baktıktan sonra onu peygamber olduğundan emin olur.Ve peygamberimiz(sav) onu Selman olarak anmaya başlar. Hendek Gazvesinde hendek kazılmasını tavsiye etmiştir.

Selman-ı Farisi herşeyini geride bırakarak sadece aradı,kafasını karıştıran şeyleri susturmak için hakikatin peşine düştü.
Örnek bir kişiliğe sahiptir.

Peygamberimiz (sav) onun hakkında şöyle demiştir;"Selman ehli beyttendir(ailemdendir)."

Selman-ı Farisi hakkında kısa kısa bilgilere sahiptim ama bu kitap sayesinde iyice pekiştirdim.
Güzel ve akıcı bir öykü,herkese tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Çağrı Kandemir
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.