Cahit Zereycan

Cahit Zereycan

Çevirmen
7.9/10
10 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
75
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
100 syf.
·8/10
Koca bir adam düşünün.. Doğasında, doğalında saflık, temizlik olsun.. Tek bir dokunuşuyla, çaba sarf etmeden Dünya Şampiyonu boksörleri yensin.. Bu koca adamın saf yüreğinin en ıssız yerlerinde William Shakespeare'in ayrı bir yeri olsun.. Şiirlere aşık olsun.. Orman havasına.. Küfürsüz bir dile..
-> Babası ölmeden önce oğlunu tıpkı kendisi gibi yetiştiriyor.. Küfürden, hileden uzak temiz kalpli bir boksör.. Hileden uzak bir anlaşmayla menajeri tutuyorlar.. Genç adam spor dalı olarak boks yapıyor.. Gün geçtikçe hileli oyunları gördükçe sinirleri bozuluyor.. Aynı zamanda hayatının kadınını da buluyor.. İçi şiir dolu, dışı hilesiz bu nazik, utangaç boksörün mini hikayesiydi.. Sonunu okuyunca görürsünüz..
100 syf.
Jack London 'ın okudugum ikinci kitabı. Beyaz Diş kitabıda güçlü etkileyici iz bırakan bir kitap idi.
Kitabımızın Çevirisi bu kadar güçlü ise yazarın kurgu dili oldukça güçlü diyebilirim.
Modern çağın kirlenmiş ruhlarla dolu dünyasında ruhu saf kalmış, insan kalmış bir insan hikayesi.
Akıcı, elinden düşürmeden, sıkılmadan okunuyor ve olaylar hızla ve zekice ilerliyor. Kitabın Bıraktığı tad güzel.John London 'ın diğer kitaplarını da merak ettirdi bu küçük hacimli koca mesaj yüklü kitap.
100 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Umarım bu kitaba hakettiği yorumu yapabilirim.Zira gerçekten farklı bir yer edindi bende.İlk oturuşumda 4-5 sayfalık bir başlangıç yapabildim.Ancak ilk fırsatta kitabı aldım elime ve bitirdim."Yabani Adam" ormanlık alanda büyümüş ve boksör olarak yetiştirilmiş bir gencin boksör olma sürecinin ve tanıştığı bir gazeteci kadın sayesinde boksun 'perde arkası'nı fark etmesinin yalın,akıcı bir o kadar da sürükleyici bir şekilde kaleme alınmasıdır.Özellikle beğenilmesi gereken nokta ise diğer kitaplarda yazılanlar gibi olayın sadece okuyucuya görünen tarafının değil aynı zamanda perde arkasının da yansıtılmasıdır.Kitabımızı özel kılan da bu.Bu dünya klasiği okunmayı beklemekte ve bunu da haketmektedir bence :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 48 okur okuyacak.