Can İlker

Can İlker

Çevirmen
7.8/10
5 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
Adı:
Can İlker
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
136 syf.
·1 günde·7/10 puan
Yazım hatası olması canımı sıktı.Bir sürü olmasa da ve ne yazdığını anlasak da görmek can sıkıcı.Doktor Strange ve ödeyeceği bedelleri gösteren bir çizgi roman ve devamını merak ettim.Çizimlerinde çok fazla uçuk kaçıklık var Avengers ya da Demir Adam, Örümcek Adam gibi kahramanların dünyasından çok farklı bir dünya Doktor Strange in gördüğü dünya.Yani aşırılığı sevmiyorsanız rahatsız edebilir.Çizimler güzeldi.
136 syf.
·Puan vermedi
Büyük bir Doctor Strange hayranı olarak çizimler her ne kadar pek hoşuma gitmese de konu itibariyle oldukça ilgi çekiciydi. Ayrıca Wong'u görmek ve ilk kez Doctor Strange çizgi romanı okumak beni baya heyecanlandırdı.
136 syf.
·Puan vermedi
Doktor Strange, Marvel evreninin yüce büyücüsünün dilimize kazandırılan ilk sürekli serisi, All New- All Different Marvel dönemi Doctor Strange (2015-2018) serisi. Bu seriden kısa bir süre önce Doktor Strange - Yemin limitli seri tek cilt olarak yine Arkabahçe tarafından çıkarılmıştı.

O dönem ilk tanıtımlar ortaya çıkınca şaşırtmıştı elinde balta tutan bir büyücü görüntüsü, ki balta harici kılıç, kalkan, ok -yay, bıçak vs bir çok savaş silahı kullanıyor bu seri içerisinde ama bunlar da büyülü silahlar ve hikaye içerisinde sırıtmıyorlar.

Marvel bu seriye yazar ve çizer kadrosu olarak oldukça sağlam bir ikili ile başlıyor. Jason Aaron benim en beğendiğim yazarlardan ve çoğu işi dilimize kazandırılmış durumda. İşleri arasında Scalped ve Southern Bastards gibi bağımsız işler, Marvel'e geçtikten sonra başlanan yeni Star Wars serisi, Thanos Yükseliyor, Orijinal Sin, Marvel Miras gibi limitli seri ve özel sayılar, en yeni Conan the Barbarian serisi, en güncel Avengers serisi, ve God of Thunder ile başlayan Thor yazarlık dönemi sayılabilir. Yine güzel bir hikaye ama bununla ilgili daha geniş bir açıklamayı ikinci cilt için yazmak istiyorum.

Çizer Chris Bachalo'yu daha çok Uncanny X-men ve Spiderman kitaplarından biliyoruz. İlginç bir şekilde çizim tarzı Doktor Strange ve hikayeye çok uygun geldi bana.

Doktor Strange için bile tuhaf olan bazı olaylar ile başlayan kitap ve ilerleyen kitap bize Doktor ve diğer büyücülerin hayatlarının nasıl olduğunu gösteriyor. Aralara serpiştirdiği ufak bölümler ile arka plandaki ana olaya doğru yol alarak ikinci cilt olan "Büyünün Son Günleri"'ne bağlanıyor

Yazarın biyografisi

Adı:
Can İlker
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.