Cansu Ünsal

Cansu Ünsal

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
232 syf.
·5/10
Seri katillerin hayat hikayelerinin toplandığı popüler ve artık klişe denebilecek bir eser. Kitabın arkasında "coğrafi profilleme" ile başlayan cümleyi görünce aldığım fakat coğrafi profillemeye dair yaptıkları tek şeyin harita koyup burada burada bir de şurada cinayet işlemiş mantığından öte gidememiş olması, yazarın ya da kitabı basan yayınevinin coğrafi profilleme tekniklerinden bir haber olduklarını belli etti. Bunun dışında hiç seri katillerin hayat hikayelerini okumadıysanız ve merak ediyorsanız okuyabilirsiniz, olayları tarih tarih verdikleri tabloları ve kitabın dilinin sadeliği okumayı keyfili kılıyor.
272 syf.
Suçlarla ilgili daha fazla bilgi, inceleme ve delil içermesini bekliyordum. Belgesel kanallarındaki çözülmemiş veya yıllar sonra çözülmüş cinayet dosyalarını izlemeniz size daha fazla şey kazandırabilir. Buna rağmen kitaptaki cinayet kısmını çok beğendim ve severek okudum. Serinin ikinci kitabını da alacağım.
232 syf.
Kitabı okumak size bir şey kaybettirmez ama daha iyi hazırlanmış belgesel programları var. Kitap biraz daha fazla ayrıntıya girebilirmiş. Bazı yerler çok yüzeysel kalmış.