Cassie Dandridge Selleck

Cassie Dandridge Selleck

Yazar
6.6/10
8 Kişi
·
23
Okunma
·
1
Beğeni
·
229
Gösterim
Adı:
Cassie Dandridge Selleck
Unvan:
Yazar
Benim hakkımda söylenebilecek en kötü seyin hep, "Niyeti iyi", denmesi olduğunu söylemişimdir, ama simdi, bunu iyi niyetle yaptığımı söylemek zorundayım. Niyetim, önlüklerinin kazancının bir parçası olmasıydı. Onları yıkanması kolay olur diye düşündüm. Kendi giysilerine camasir suyu sıçratmasın ve yiyecek lekeleri bulaşmasın istedim. Niyetim kesinlikle ona yerini bildirmek değildi, ama sonuçta öyle yapmışım.
Tuhaf , Walter ' ın gözlerinin ne renk olduğunu hatırlamıyorum. Bunu , zaten bitap düşmüş bir zihne , yaşın ettikleri diye yorumluyorum .
206 syf.
·Puan vermedi
Kitabın kapağında; “Harper Lee’nin Bülbülü Öldürmek romanı kıvamında, her satırında vicdanın ve adaletin ne olduğunu sorgulayacağınız bir roman…” dediği için almıştım. Bu arada Bülbülü Öldürmek`i okumadım.

Her şeyin başı ırkçılık... Irkçılığın toplumda nasıl bir yozlaşma etkisi yarattığına bir kez daha şahit oldum. Siyah giyen adamlar filmin de bir sahne vardı, Sırf zenci diye, birinin güzel bir araba kullanması onu çaldığı anlamına gelmez. Tamam, ben bunu çaldım ama zenci olduğum için değil çünkü ben bir beyaz zenciyim, diye bir replik. Okurken onu hatırladım. Beyazın siyahtan üstün olduğuna kim karar verdi bilmiyorum ama tamamen saçmalık. Japonların Türkler birbirine benziyor derken bizim tam aksini düşünüyor olmamız. Gibi.

Kitabin özü bu olduğu için ırkçılığa değindim. Konusu mide bulandırıcı olsa bile adaletin her zaman arkasında yanında ve peşinde olan insanları okumak güzel. Çünkü gerçek dünya da adalet...
206 syf.
·7/10
Kitabın kapağına Harper Lee'nin Bülbülü Öldürmek romanı kıvamında yazmışlar.

Kitap gayet iyi çevrilmiş, akıcı ve kolay okunabilen bir dile sahip. Ama ırkçılık meselesini çok derinden yansıtılamamış.

Bülbülü Öldürmek kitabından özenti yapılmış bazı yerlerde. Fakat kitap vicdan, acıma, fedakarlık üzerine yazılmış ve sanki yazara zorla ırkçılık eklemesini istemişler gibi.

Okunabilir ben bu kitabı bkm'den 5 tlye almıştım. Kargo geldiği gün 3tlye düşmüş. Yinede 5 tl için gayet iyi kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Cassie Dandridge Selleck
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.