Cemre Naz Öztürk

Cemre Naz Öztürk

Çevirmen
7.8/10
18 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
64 syf.
·1 günde·7/10
Edgar Alan Poe’nin kısa hikayelerden oluşan ve ismini bir hikayeden alan kitabı az sayfa sayısına rağmen içerik olarak dolu dolu. Polisiye deyince akla yüzlerce sayfalık kalın kalın kitaplar gelir genelde, ama Poe kısacık bir kitapla nasıl polisiye yapılabileceğini ispatlar nitelikte bir kitap yazarak dosta güven düşmana korku salmış. Ayrıca bir polisiye hikayenin içine bir gorili yerleştirebilecek kadar yaratıcı bir olduğunu da gözümüze sokmuş.
70 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Her ne kadar yarım kalmış hissi yaratsa da kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap. İlginç bir kaç hikayeden oluşuyor ve sonunda yazar sanki devam etmeyi istemeyip bırakmış gibi hissettiriyor.
64 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Edgar Allan Poe tarafından yazılan ve ilk defa 1841'de Graham's Magazine'de yayımlanan öykü. Dedektiflik öykülerinin atası kabul edilmiş.
Öyle ki Sir Arthur Conan Doyle "Sherlock Holmes" karakterinde, Agatha Christie "Hercule Poirot" karakterinde ondan esinlendiği söyleniyor. Hakikaten okurken o tadı aldım. Ve nereden esinlendiklerini görmek farklı bir tecrübeydi.
48 syf.
·2 günde·8/10
Halil Cibran sembolizmin ustalarindan ve en guzel yani ne zaman okusaniz yureginize degecek, dusuncelere dalacaginiz bir soze denk geliyorsunuz. Inceleme kisminin klavyesi bozulmus Türkçe yazilmiyor.