Cenk Çelebi

Cenk Çelebi

Çevirmen
5.2/10
13 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
"Sevdiğiniz işleri yapın ve yaptığınız işi sevin." kitabın ve dolayısıyla Pep Guardiola'nın mottosu bu. Guardiola'nın başarısının ardındaki sırda tam olarak bu. Kitap bir ilham kaynağı fakat Guardiola biyografisi değil. Yazar Pep'i tanıyan insanlarla Pep'i konuşuyor ve genellikle uzmanlık alanı olan Pep'e dışarıdan bir gözle bakıyor...
Kitabı keşke beğendim diyebilseydim. Yazar Pep Guardiola'yı anlatmak yerine sürekli kendini övmüş. Yazar Twitter hesabında bile 1 kişiyi takip ediyor.
Okuduğum en kötü biyografiydi, Guardiola'yı öveceğim diye Mourinho'ya ve Real Madrid'e sürekli laf sokmalar, sürekli ve anlamsız bir şekilde Guardiola'yı övmeler. Ya bu adamın hiç mi kötü tarafı yok? Guardiola büyük hocadır, büyük de bir futbolcuydu ama yazar bunun sebebini anlatmıyor. Guardiola'nın bugünlere nasıl geldiğini, La Masia'nın nasıl efektif bir şekilde çalıştığını, Messi-Guardiola ilişkisinin neden Barcelona için bu kadar önemli olduğunu anlatmak yerine sadece kendini övüp Guardiola'yı nasıl çok sevdiğinden bahsediyor. Para verdiğime acıdığım tek kitap bu oldu hayatımda, uzak durmanızı tavsiye ederim.
Benim için bir futbolsever olarak hayal kırıklığı yaratan kitap. Pep Guardiola'yı mı anlatıyor yoksa Katalonya'dan mı bahsediyor çözmekte zorlandım :)
Benim açımdan tam bir hayal kırıklığı kitabı oldu. Bir Katalan'ın başka bir Katalan'a müthiş bir miliyetçi dille sadece güzellemeler yazıp araya kendini de övdüğü satırları açıkçası zorlanarak okudum. Pep Guardiola'yı anlamak için yetiştiriciliğinden bugününe gelinmesi doğru olur. Hatta Meksika'da kısa süreli Dorados günleri de dahil. Umarım City dönemi sonrasında eleştirel boyutu olan yeni bir kitap görürüz.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.