Cesi Mizrahi

Cesi Mizrahi

Çevirmen
7.8/10
5 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
324 syf.
·1 günde·6/10
Yaşımız genç de olsa hepimiz kimi zaman cep telefonumuzu, kimi zaman anahtarlarımızı, yeni tanıştığımız insanların isimlerini ya da günlük görevlerimizi unutabiliyoruz. Bu bir dereceye kadar normal, peki o sınır nerede bitiyor? Ne zaman beyin sağlığımızdan ciddi anlamda endişe etmeliyiz ya da özellikle de ailemizde Alzheimer tarzı bir rahatsızlığı olan varsa tehlike çanları ilerde bizim için de çalacak mı? Bunu önlemek için elimizde ne var?
Genel olarak kitap boyunca bu soruların cevabı verilmeye çalışılmış. Nasıl beslenmeniz gerektiğinden sosyal ilişkilerimize kadar her şeyin zihinsel sağlığımız üzerindeki etkileri, çoğu bilinen şeyler olsa da, zaman zaman sizi şaşırtmayı başarabiliyor.
Eğer genel olarak sağlık kitaplarını ve bu alandaki son gelişmeleri takip ediyorsanız, çıtanızı çok yükseklere çıkarmayacaktır. Hatta tüm kitabı özetlemek gerekirse iyi beslenin, spor yapın, sosyal olun, olumlu olun ve beyninizi şaşırtmayı sevin diyebilirim. Fakat küçük bir kısım ayrılmış olsa da içindeki zihin ve beden egzersizleri eğlenceli.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.