Charlotte Gray

Charlotte Gray

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
53
Gösterim
Adı:
Charlotte Gray
Unvan:
Tarihçi
Doğum:
3 Ocak 1948
Güç sahibi olan birçoklarının, aptalca davranışlarını görmek için diploma sahibi olmaya gerek yoktur.
Charlotte Gray
Sayfa 50 - İlkkaynak Kültür ve Sanat Ürünleri
İnsanlar arasında çalışırken geçirdiğim bu yirmi yıl içinde, bir insanın yaşayacağı en kötü deneyimin, istenmemek olduğunu öğrendim. Artık, cüzzam için ilaç bulundu ve cüzzamlılar tedavi edilebiliyor... Her türlü hastalık için, ilaç ve tedavi bulunabilir. Ama istenmeyen insanlar için, onlara el uzatacak ve sevecek biri olmazsa, iyileşmeleri söz konusu olamaz.

Teresa Ana
Birisi "Yardım etmek için ne yapabilirim?" diye soracaktır. Onun yanıtı hep aynıdır. Bu yanıt, onun görüşündeki netliği gösterir. "Yalnızca başlayın, birer birer. Evde, çocuğunuza, kocanıza ya da karınıza güzel bir söz söylemekle başlayın. Kendi çevrenizde, işinizde ya da okulunuzda yardıma gereksinimi olan birisine yardım etmekle başlayın. Ne yaparsanız yapın, Tanrı için güzel bir şey yaparak başlayın."

Teresa Ana ile yapılmış bir röportajdan. "Sevgi Sözcükleri"
(Words to love by)
Ağustos 1948'de, bir kadın, Tanrı'dan bir çağrı aldığına inanarak, manastır duvarları arasından, sessizce dışarı çıkmıştı. Yalnızca Patna'ya gidebilecek bir bileti vardı. Bu orta yaşlı, ufak tefek ve yalnızca öğretmenlik eğitimi görmüş rahibe ne yapabilirdi?

Dünyayı değiştirebilirdi.
Bob, Daily Mail gazetesine, "Ben, birçok kişiye kaba davranmış olabilirim," demişti. "Ama 18 yaşındayken bu doğru görünüyordu. Ben dogmatik bir kişiyim. Her şeyi siyah ya da beyaz gören ve başkalarına nasıl davranmaları gerektiğini söyleyen biri." (...)
Diplomatça davranışlar, genellikle hakaret ve öfkeden daha yararlıdır ama bu yöntemde her zaman, işlerin fazla yumuşak, fazla dikkatli, fazla yavaş gitme tehlikesi vardır. İşlerin hızlı ilerlemesi için zaman zaman bir Bob Geldof'a gerek vardır. O zaman fevkalade sonuçlar elde etmek söz konusu olabilir!
Evlerinizde birbirinize karşı sevecen davranın. Çevrenizdekilere karşı da sevgi dolu olun. Kötülükte mucizeler yaratacağınıza, iyilik yaparken hata işlemenizi yeğlerim. Sevdiğimiz bir kişiye söylenen bir söz, bir bakış, bir davranış, onun yüreğindeki karanlığı söküp alabilir.

Teresa Ana
Birlikte - Çalışanlar
Yıllar sonra insanlar, "Bu kadar acıyı dindirmek için çabalamak ne işe yarayabilir ki?" diye sorduğunda, Teresa Ana şöyle derdi: "O ilk kadına yardım etmeseydim, ondan sonraki binlercesi ve milyonlarcasına da yardım edilmemiş olacaktı. Her yolculukta atılması gereken ilk adım vardır."
Charlotte Gray
Sayfa 38 - İlkkaynak Kültür ve Sanat Ürünleri
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Charlotte Gray
Unvan:
Tarihçi
Doğum:
3 Ocak 1948

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 1 okur okuyacak.