Chris McCoy

Chris McCoy

Yazar
6.5/10
4 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
79
Gösterim
Kıyıda doğdum ama okyanusu bir daha görmedim; seninle karşılaşacağımı biliyordum ama asla ne zaman olacağını bilemedim.
"Üniversiteye hiç girmedim ama sana birkaç tavsiyede bulunabilirim,” dedi. “İstediğin bir şeyi elde edemediğinde, berbat hissetmek için kendine biraz süre tanı ve bu hissi yaşadıktan sonra her türlü reddedilmenin, önünde açılabilecek olası bir yol anlamına geldiğini hatırla. Özgürlük böyle bir şey."
“Sana Sümerlerin güneş tanrısı Utu’yu tavsiye ederim,” dedi. “O tanrıyı hep sevmişimdir.”
“Bayağı derin bilgilerden söz ediyorsun.”
“Esrarlı bilgileri severim,” dedi. “Zihnimdeki şeyler baş­kalarının zihnindeki şeylerin aynısı olmadığı zaman, kendimi daha az aynı makastan çıkmış gibi hissediyorum. Asla bir realite programıyla ilgili sohbet etmek istemem.”
304 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Ağır,kalın,yorucu kitap okumak istemiyordum.Akıcı,çerezlik,kolay okunabilen,fantastik bir kitap arayışındaydım ve bu kitap kurtarıcım oldu diyebilirim.

Asıl olaya gelene sıkıldım,ne yalan söyleyeyim.Heyecanlı kısımlara gelmek istiyordum ve 100. sayfalara yakın olaylar başlıyordu.Sonrasında merakla,heyecanla su gibi okuyup bitirdim.Gayet akıcı bir şekilde devam etti.Yazarın dili ise hem eğlenceliydi hem sevimliydi.Sade bir şekilde yazmış.Okurken yüzümde tebessüm yok olmadı :D Bazı yerleri ise meraktan kudurdum diyebilirim.Zaten istediğim de buydu.

Yazarımız senarist olduğu için roman yazması onun için kolay olmuştur diye düşünüyorum.Çünkü kurgu,olay güzeldi.Sevdiğim bir kitap oldu.Umarım diğer kitapları da çevrilir ve tekrar okurum.Okuyamama durumundaysanız bu kitap ilaç gibi gelecektir.
304 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bir arkadaşın önerisiyle okuma listeme eklemiştim, iyi ki de önermiş, iyi ki de okumuşum. Değişik bir konusu olan, ilginç bir şekilde ilerleyen, eğlenceli -aman aman bir eğlence yok ama kitap, o hissi veriyor yine de- ve akıcı bir kitaptı. Kitabın çoğu absürt olaylarla silsilesinden oluşuyor ve o farklılık, kitabı okurken ayrı bir canlılık hissettiriyor; karşımıza çıkabilecek şeylerin çeşitliliği ise fazlaca ilgi çekici geliyor. Her karakter kesinlikle kendine hastı; düşünün koç -bildiğimiz hayvan olan- bile olayların içinde. Başkalarında itici olabilecek davranışlar, bu karakterlerde öyle hissettirmedi, hatta sevimlilerdi de bence. Kitabın sonu beklenilenin aksine farklı olmuş ama bence daha iyi olmuş. Sevindiğim ve beğendiğim bir kitap oldu kısacası.

Yazarın biyografisi

Adı:
Chris McCoy
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.