Christian W. Troll

Christian W. Troll

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Adı:
Christian W. Troll
Unvan:
Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 25 Aralık 1937
Kur'an için "ödevler " ve "haklar" bir madalyonun iki yüzünü teşkil etmektedirler. Biri olmaksızın diğeri uzun süre var olamaz.
Kur'an yalnızca kibir ve kendini beğenmişliği, hodperestliği reddetmekle kalmaz, aynı zamanda umutsuzluğu ve aşırı çaresizliği de reddeder. Bunları "imansızların" işaretleri olarak nitelendirir. "Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü inkâr edenlerden başkası Allah’ın rahmetinden ümit kesmez!" (Yusuf Suresi 87. Ayet)
(Bakara suresi 2, 127-129) Bu ayetler, İslamiyeti İbrahim' e bağlayan bağların nasıl ve ne derece güçlü olduğunu açıkça göstermektedirler. Özellikle de peygamber Muhammed ' e verilen görevi, eski dönemdeki ataların dualarının kabulü olarak temsil etmektedirler.
İman bilinci ve anlayışı Tanrı' nın insana ve insanın Tanrı' ya şahsi ve her bir birey için eşsiz ve özel olan bir ilişkisiyle elele gider. İman yalnızca akılcı bir tutum değildir: İman, kendisini bir çocuğun babasına ya da annesine bağlaması gibi, kendisini güven dolu bir adanmışlıkla Tanrı' ya teslim eden yüreğin eğilimidir. İman eden, iman aracılığıyla yaşama kavuşur. Yaşamını, kendisine eşlik eden ve ışığa, yaşama olan uzun yolunda desteklemenin armağanı olarak kabul eder. Bu manada İbrahim, Kur' an için örnek olan Tanrı dostudur. (Halil)
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Christian W. Troll
Unvan:
Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 25 Aralık 1937

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.