1000Kitap Logosu
Christina Daniels

Christina Daniels

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.0
272 Kişi
775
Okunma
8
Beğeni
1.696
Gösterim
320 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bir adam düşünün, hayatını sinemaya adamış. Mükemmeliyetçiliğiyle tanınan. Saygı duyulan, örnek gösterilen bir oyuncu ve insan. Örnek bir aktivist. Sinemacı bir ailenin içinde olduğundan daha çocukken başlayan sevdası yönetmenliğe kadar uzanıyor. Gerçekten de Hint sineması ona çok şey borçlu, kalıpları yıkan, yeniliklere daima açık ve işinde bir numara. Bollywood un gözdesi. Ben onun hakkında bir sürü şey, bi dolu övgü yazabilirim, her filminde özellikle son dönemlerdeki en bilinen filmlerinde mutlaka bir mesaj , eğlenirken insanı düşünmeye sevk eden filmler yaparak, hiç değilse bir insanın hayatına dokunsa yeter düşüncesiyle hareket edip, ticari kaygiyla film yapmıyor. Müthiş bir disipline sahip, Ghajini için aylarca durmadan yorulmadan çalışıp kas yapıp o görünüme ve karakterin ruh haline bürünüp tatmin olana kadar yılmayan hemen sonrasında çekilecek 3idiots filmi için 25yaşında bir öğrenci görünümüne sahip olması gerekince tekrar kilo vermek için her gün sabahın 5inde aksatmadan badminton oynayan motivasyonu tam ve işine aşık bir aktör. Sayfalarca yazılabilir onun hakkında, Bollywood un kralı o.
Benim Yolum
7.0/10
· 775 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
8
352 syf.
·
6 günde
·
7/10 puan
Aamir Khan ve Benim Yolum'a Dair...
Aamir Khan Hint sinemasının önde gelen isimlerinden ve Benim Yolum ondan ve eserlerinden yola çıkılarak oluşturulmuş biyografik bir yapıt. Başarılı bir eser olduğunu söyleyebilirim ancak "daha iyi olabilirdi" demeyi de ihmal etmemek istiyorum. Bir Aamir Khan hayranı olarak daha farklı bir eser bekliyordum açıkçası. Çok şey başarmış, ülkesi adına çok şeyi değiştirmiş, ünü ülkesinin sınırlarını aşıp dünya çapında bir yıldız Aamir Khan. Her filmi bir şaheser niteliğinde ve verdiği dersler uzun süre unutulmayacak biçimde. Eserde nasıl bir ailede yetiştiği, sinema ile ilişkisi, eserlerinin oluşumu ve o eserlerin oluşum sürecinde kendisinin azmi gözler önüne seriliyor. Sinemayla ilgili fazlaca terimin ve Hint sinema tarihiyle ilgili bilgilerin de içinde olduğu söylenebilir. Vücudu muhteşem şekil değiştiren bir adam. Allah vergisi yeteneğinin yanında ondaki azim birçok şeyi başarır nitelikte. Bir bakmışsınız karşınıza vücudu sağlam bir güreşçi olarak çıkmış, bir bakmışsınız çelimsiz bir çocuk, bir bakmışsınız yaşlı bir adam... Onun hakkında görüşler de ziyadesiyle yer alıyor eserde. Biçim olarak başarılı, içerik olarak daha doyurucu olabilecek bir eser. Daha iyisi yapılabilir miydi? Kesinlikle evet. Ama okunmalı mı? Buna da evet demek istiyorum.
Benim Yolum
7.0/10
· 775 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
41
352 syf.
·
10/10 puan
Aamir khan mükemmel bir aktör ve aynı zamanda yönetmen hemen hemen neredeyse bütün filmlerini izledim azı kaldı onlarıda en yakın zamanda izleyeceğim ve bu kitabıda mutlulukla okudum onun biyografisini güzel bir şekilde yazmış Aamir khanın adı bile yeterli bence :) All is well:)
Benim Yolum
7.0/10
· 775 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
11