Çiçek Sekban Tüfekçi

Çiçek Sekban Tüfekçi

Yazar
8.7/10
115 Kişi
·
190
Okunma
·
26
Beğeni
·
1.658
Gösterim
Adı:
Çiçek Sekban Tüfekçi
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 14 Nisan 1984
Çiçek Sekban Tüfekçi 14/04/1984’te İstanbul’da hayata merhaba dedi.Çocukluğundan itibaren hayatı doğaçlama ve özgür yaşadı. Haşarı ve meraklı bir çocuktu. Bilgi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan yazar; işletmecilik yaptığı dönemde bile mitolojik ve felsefi yazılar yazmayı ihmal etmedi. Çeşitli dergilerde yazmaya başladı. Kendi içine yaptığı yolculuğa eşlik eden tüm kişisel gelişim öğretilerini keşfettiği yaşam amacını gerçekleştirmek için kullandı. Bu amaç; içsel devrimini, ruhsal evrimine dönüştürmek ve devrimin aydınlığını kendinden bütüne yaymaktı. Yazarın ikinci romanı olan Etemenanki: Tüm sistemlere başkaldıran ruhsal devrimin çocuklarının hikayesidir. Din, felsefe, bilim ve toplumbilim bağlamında oldukça derin bilgi birikimi; karmaşık, ancak bir o kadar tutarlı kurguda okurun adeta başını döndürecek.
'' Halk bilgisiz. Ne söylenirse inanıyor. Araştırmak yok! Büyük çoğunluk Kuran' ı okumadan dindar, yasaları bilmeden de vatandaş olduğunu düşünüyor. Bu ne büyük yanılsama! ''
Çiçek Sekban Tüfekçi
Sayfa 62 - Destek Yayınları
'' Hiç bir basamak boşuna değildir. Kimisi yükseğe çıkarır, kimisi derinlere indirir kızım.''
Çiçek Sekban Tüfekçi
Sayfa 23 - Destek Yayınları
Bazen sıradan bir insanın küçük dokunuşları , insanlık için büyük bilinmezlikler getirir. Ancak bu dokunuşlar her daim büyük güçler tarafından engellenmiştir .Halkların sığ sularda yaşaması devletlerin işine gelir . Gerçek tarih bilgisinin engin suları , sorgulayan toplumlar yaratır..
“‘Aşkta gurur yoktur’ diye kim demişti sahi? Bana göre gurursuzluk, aşkı yok ederdi.”
Çiçek Sekban Tüfekçi
Destek Yayınları
Çünkü düşünen ve hislerini kontrol eden bireyler istenmiyor. Ezberci, ateşli biat edenler arzulanan millet modeli.
Çiçek Sekban Tüfekçi
Sayfa 65 - Destek Yayınları
360 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Sayfalarca anlatmak istediğim ama ne kadar anlatırsam eksik anlattığımı düşüneceğim bir roman Ari.

Kapak tanıtımında denildiği gibi sadece bir roman değil; Ari dolu dolu tarih bilgileriyle ,gerçeklerle bezenmiş bir roman.

Zacharia Sitchin ve James Churcward okuru olarak Ari'nin ilk tanıtımını gördüğüm an dikkatimi çekti. Kayıp kıta Mu ve Atatürk'ün araştırmaları anlatılıyordu. Kabul etmem gerekir ki tanımadığım bir yazar ve bu konuların roman olarak işlendiğinde bu denli beğenebileceğimi zannetmiyordum. Önyargılı olmamak lazımmış! Ari uykularımı çalarak güzelliğini gösterdi. Biraz daha biraz daha derken elimden bırakamadan sabahladık Zümrüt'le. Beklentimin çok çok üzerinde bir güzellikte yazılmıştı.

Bence şu atasözünü değiştirirsek Ari kitabını çok güzel anlatır. "Kitapevinden aldım bir kitap. Eve geldim sayfaları çevirdim, oldu bin kitap"

Atatürk'ün Türk Tarihi araştırmalarıyla başlayıp, Sümerler, eski uygarlıklar, Gılgamış Destanı, Aselsan cinayetleri gibi konular polisiye bir kurguyla mükemmel harmanlanmış. Bize sadece keyifle okumak kalmış. Kaleminize sağlık Çiçek Hanım. Siz hep yazın. Ben hep okuyacağım.

Not: Özellikle Türk Tarihi yoktur diyenler! Türkleri sadece Osmanlı'dan ibaret zannedenler bu kitabı mutlaka okusun! Okusunlar ki belki araştırıp bir şeyler öğrenirler. Atatürk'ün ne kadar bilgi dolu olduğunu anlarlar.
#Ari #DESTEKYAYINLARI #ÇİÇEKSEKBANTÜFEKÇİ
360 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
“Dünü doğru okursan, bugünü sen yazarsın…”

İlk baskısını almış olmak bile mutluluk verici. Kitabın kendisinin de söylediği üzere sadece bir roman değil ”Ari” bundan daha öte bir şey.

Atatürk ile bezenmiş bu kitap, Sümerler, Hititler derken çok çok geriye götürüyor bizi. Batının açgözlülüğü, ülkemizin ise ne kadar miras yiyen bir yapıya sahip olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Uçak üretmek yerine, almak, araba üretmek yerine, almak.. Hiçbir şey üretmeden sadece hazıra konmak.. Şimdi ise Saman ithal ediyoruz. Ve biz tarım ülkesiyiz? Bir yandan roman görevini görürken, bir yandan Türklüğün geçmişine uzanmaya çalışan araştırmalarla, bizi sıkıca kitaba bağlıyor. Mustafa Kemal Atatürk üç Binin üzerinde kitap okumuştur. Ve o kitapların hiç birini de boşuna okumamıştır.

Kitabın konusu ve işlenişi, dünden, bugünden bahsedişi kesinlikle çok yerinde. Roman günümüz ile geçmişte geçtiği için, ülkemizin genel hatları ile ilgili bir çok yorumda da bulunuyor. Tarihsel diyaloglar yaratılarak, Atatürk’ün Tarihe ve Türklüğe olan merakı çok iyi işlenmiş.

Alıntı;
"Halkların sığ sularda yaşaması devletlerin işine gelir. Gerçek tarih bilgisinin engin suları, sorgulayan toplumlar yaratır. Eh, düşünmeyi öğrenen bir toplum, belli kesimlerin menfaatleri için nasıl savaştırılır ve nasıl yönlendirilir ki?" sy.44

Alman Profesör Fritz Neumark;
"Tarihten Türkler çıkarılırsa ortada dünya tarihi diye bir şey kalmaz."

Okuduğum en iyi romanlardan.

İyi okumalar..
360 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
"Sadece bir roman değil ari ...." Gerçektende öyle roman demek hadsizlik olur çok daha öte bir şey....muazzam ,özgün,sıradışı bir kurgu....Tarihe ilgi duyan biri olarak ben kitabı çok beğendim.....Üstelik bu yolculukta Atam ile keşfe çıkmak mu kıtası hakkındaki araştırmaları okumak mükemmeldi.... Sümerler, eski uygarlıklar, Gılgamış Destanı, Aselsan cinayetleri , Muazzez İlmiye Çığ'ı , Mayaları, Tahsin Mayatepek'i, James Churchward'ı, Zecharia Sitchin'i, 12. Gezeni ,tabletler ve Toryum.....Yok,yok....Sürekli not alarak ve araştırarak okudum.... Sayfalar dolusu bilgi var .... Yazar bunların üstüne hayal gücünü de katarak şahane bir roman ortaya çıkarmış..... Kitabın içeriğinden bahsetmeyi pek fazla sevmiyorum....Zira içerikli yorumlarida okumuyorum....Ama bu kitapta çok içerik vermeden sadece ana hatlardan küçücük bahsettim....Iyisimi siz hiç beklemeden bu kitabı bir an önce mutlaka ama mutlaka okuyun efendim....Keyifle okudum....
360 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Az önce bitirdiğim kitabın neden bittiğini sorguluyorum şuan. Öyle güzel öyle harikaydı ki binlerce sayfa olsa sıkılmadan okuyabilirdim. tarih,macera,aşk;tabletler,sümerler,kayıp kıta mu,toryum,zümrüt,doruk,göktürk,peruz hanım,reşat bey ve en önemlisi Atatürk neler yoktu ki kitapta... Hele bir dil kullanılmış; yeme de yanında yat. Benzetmeler mükemmeldi. Hisler çok yoğun ve gerçekçi olarak verilmişti. Olayların içinde hissediyorsunuz kendinizi. Hatta "acaba bu kitabın yazım aşamasında olanlar mı bunlar?" Diye kendime sordum bir an. Kurgu öylesine gerçekti. Verilen tarihi bilgiler mükemmeldi. Genel kültüre katacak,hepimizi araştırmaya yönlendirecek o kadar bilgi vardı ki içinde... paradigmalara zaten inanırdım,şu içinde gösterdiği resimler de iyice inancımı artırdı. Ve kayıp kıta mu'yu ya da okuyanların bileceği kelimeyle şem'i iyice araştırmak bana farz oldu. Yazarın satır arasında ülkemize oynanan oyunları olduğu gibi vermesi de enfesti. Sırf bu yüzden tüm vatandaşlarımızın okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Burdan bu vesile ile "Ülkemiz için canını hiçe sayan tüm siyasetçi,asker ve bilim adamlarının ruhu şad olsun." Diyorum. Bu kitabı mutlaka ama mutlaka okuyun,okutturun. kitapla kalın.
360 syf.
·Beğendi·10/10
Bitti ama keşke bitmeseydi okuduğum en iyi kitaplardan birisiydi, bilgiye o kadar doyurdu ki, okudukça bilgi haznemin artması apayrı bir haz verdi. Kitabın konusunu anlatmaya kalksam kendimi tutamayıp öğrendiğim herşeyi tek seferde anlatmaktan korkuyorum.
Kitabı okurken size ATATÜRK eşlik ediyor ki bu durum kitaba aşık olmama sebep oldu. Her sayfada Atamı görmek harkuladeydi. Okurken sürekli olarak Mu Kıtasını, Sümerleri, Muazzez İlmiye Çığ'ı , Mayaları, Tahsin Mayatepek'i, James Churchward'ı, Zecharia Sitchin'i, 12. Gezeni araştırdım durdum. 1 kitap okurken 5-6 kitap keyfi aldım. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
360 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Konusu çok güzel anlatımı sade ama sürekleyici. Içerisinde tarih, bu gün, geleceği, Atatürk'ü, Atatürk'ün ölümünden sonra yapılan büyük hataları, emperyalist güçlerin ülkemizi karanlıkta bırakmak için yaptığı şeyleri, Atatürk'ün önemle üzerinde durduğu kayıp kıta Mu ve onunla ilgili araştırmaları bulabileceğiniz güzel bir roman. Roman fakat içerisinde bir sürü bilgiyi bulabileceğiniz ve okuyan kişiyi araştırmaya itecek bir güçte bir roman. Son zamanlarda keyifle okuduğum çok güzel bir kitap.
360 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Hayali kahramanlar ve gerçek kişilerin iç içe geçtiği bir kitap Ari...
Şu sıralar çok sık okumalar yaptığım kadim medeniyetler, kayıp tabletler, Gılgamış Destanı, Kayıp Kıta Mu üzerine araştırmaların , sürükleyici, bir an temposu düşmeyen kurgusuyla akıcı bir şekilde ilerledim Ari kitabında.
Atatürk'ün kadim tarih merakı, küresel hareketler, köken arayışı, saklanan kadim bilgiler ve saklanma sebeplerini okurken hem kurgunun akıcılığında ilerleyecek, hem de merak edeceğiniz, araştırmak isteyeceğiniz bambaşka bilgilerin kapısını aralayacaksınız.
Satırlarda tekrar Annunakiler ile karşılaşmak sürpriz oldu ️
Kadim medeniyetlere, günümüz yaşananlara geçmişten gelen sebep sonuç ilişkisinde tekrar bakmak isteyen kitap dostları için okumadan geçmeyin dediğim bir kitap oldu. Sonsuz sevgi ve saygılarımla.
360 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ah ari !kitap çok güzel bir tarihçi olarak o kadar üzütü doluyumki tarihimizin çalınmasına. Ari sümerleri,gılgamışı,VE ATATÜRKÜMÜZÜ o kadar güzel anlatmışki dayanılmaz bir duygu. Çok güzel okunması gereken bir kitap yazara çok teşekkür ederim.
360 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap bize tarihle ilgili birçok bilgi veriyor ve kesinlikle ders kitabı gibi değil,aksine gayet sürükleyici ve heyecanla kendini okutturan bir kitap.
267 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Alışılmışın dışında kurgusu ve anlatımı var basma kalıp klasik bir roman değil araştırma kişisel gelişim dinler tarihi yogrusturularak roman tadında mesajlar veren harika bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Çiçek Sekban Tüfekçi
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 14 Nisan 1984
Çiçek Sekban Tüfekçi 14/04/1984’te İstanbul’da hayata merhaba dedi.Çocukluğundan itibaren hayatı doğaçlama ve özgür yaşadı. Haşarı ve meraklı bir çocuktu. Bilgi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan yazar; işletmecilik yaptığı dönemde bile mitolojik ve felsefi yazılar yazmayı ihmal etmedi. Çeşitli dergilerde yazmaya başladı. Kendi içine yaptığı yolculuğa eşlik eden tüm kişisel gelişim öğretilerini keşfettiği yaşam amacını gerçekleştirmek için kullandı. Bu amaç; içsel devrimini, ruhsal evrimine dönüştürmek ve devrimin aydınlığını kendinden bütüne yaymaktı. Yazarın ikinci romanı olan Etemenanki: Tüm sistemlere başkaldıran ruhsal devrimin çocuklarının hikayesidir. Din, felsefe, bilim ve toplumbilim bağlamında oldukça derin bilgi birikimi; karmaşık, ancak bir o kadar tutarlı kurguda okurun adeta başını döndürecek.

Yazar istatistikleri

  • 26 okur beğendi.
  • 190 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 118 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.