Cihan Aslı Filiz

Cihan Aslı Filiz

Çevirmen
6.9/10
277 Kişi
·
1.217
Okunma
·
0
Beğeni
·
65
Gösterim
Adı:
Cihan Aslı Filiz
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
İçeriğine göre abartılı bir isim olmuş. İsmine bakıp beklentiyi yüksek tutup okumuştum. İlginç bilgiler mevcut ama kitabın çoğu kısmı gereksiz bilgilerle dolu. Tarz olarak çok faydalı bir kitap olduğunu belirtmeliyim ancak içeriği zayıf kalmış.
296 syf.
·6 günde·5/10
Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılmayı düşünenler varsa şiddetle tavsiye ederim. Kitabın ilk kısınlarında doğru bildiğimiz yanlışlardan bahsediyor arkasından tuhaf bilgiler ile devam ediyor
296 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Bu kitap oldukça ilginç geldi.Anlatılan konular olsun,içeriğini oluşturan unsurlar olsun bir gerçeği arayış kitabı.Konuları günlük hayatta sıkça doğru olarak kullandığımız bilgileri kapsıyor.Bu nasıl yanlış olur dediğim çok fazla bölüm oldu.Yazarlarda okuyucuyu kitapta tutmak için güncel konuları ele almışlar.Tabi ki eleştirim olacak.Kitaptaki bazı bilgiler gerçektende doğruluklarını sorgulatıyor.Pek kesin olarak inanamıyorsunuz.Bu yüzden kitabı okuyan kişilerin çoğu yarıda bıraktıklarını biliyorum.Belki de gerçekleri gösterdiklerinden inkar etmek daha kolay geliyordur.Belki de gerçekleri sevmiyoruzdur.Güzel bir kitap okunmalı bence.Herkese tavsiye ederim.
296 syf.
·27 günde·5/10
Savaştan üç kat daha tehlikeli olan şey nedir?
........
Bir timsahı alt etmek için ne kullanırsınız?
.........
Dünyadaki en büyük kaya hangisidir?
..........
Keman yayları neyden yapılır?
.........
En yoğun element hangisidir?
..........
Eserde yer alan sorulardan bir kaçıdır......

Eserde yanlış bildiklerimizin ve bilmediklerimizin aciklamasi yapılmıştır.
AMAAAAA sayfa 7'de Yunus Peygamberin bir balik tarafindan yutulduğunu sahtekarlik olarak gösteriyor.Sanırım yazarın Allah'ın mucizelerinden haberi yok.Yine de bu olayı ilahiyatçı arkadaslar daha iyi yorumlayabilir...

Okuyucuyla sohbet eder gibi yazılmış eğlenceli bir kitaptı benim icin.....
296 syf.
·4/10
İlk defa, okuduğum bir kitabın övülecek pek bir tarafının olduğunu düşünmüyorum hakikatin yolu cehaletten geçer bunu çoğunluk zaten kabul eder. Bu kitabı alırken ismi çok iddialı gelmişti, beklenti çıtasını yükselmişti bende fakat okuyunca pekte öyle olmadı evet içerisinde her alanı kapsayacak bilgiler var bende dahil birçoğumuzun ilk defa rastlayacağı bilgiler bunlar. Ama okumadan önce büyük bir beklentiye girmeyin derim çünkü yanlış bilgilerde mevcut bence. Amacım kitabı yermek asla değil her kitap kendince değerlidir...
296 syf.
·13 günde·7/10
Geceleri yatarken azar azar okuyarak bitirdiğim bir kitap. İçerisinde çok ilginç bilgiler var. Okurken ciddi anlamda şaşırıyorsunuz. Kitabın dili sade ve akıcı. Kısa kısa başlıklar şeklinde her başlık en fazla 2 sayfa tutuyor. Bu yüzden oldukça pratik bir şekilde hazırlanmış .Şahsen beğendim. Gerçi hepsini ezberlemenin de bir anlamı yok. Zevk için bile okunabilir. Zaten bir süre sonra aklınızda bir şey kalmıyor bu tür kitaplarda fakat tek tük de olsa bir konu açılınca bu ilginç bilgileri hatırlıyorsunuz. Ara sıra böyle farklı ve eğlenceli kitaplar okumak gerek diye düşünüyorum.
296 syf.
·1 günde·Beğendi·5/10
İlginç bilgilerin yanında gereksiz bilgilerin yer aldığı bir kitap. arada sırada canınız sıkılınca günde bir bilgi niyetine okusanız zaten biter .
296 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Bir çok yanlış bildiğimiz şeylerin doğrusunu bu kitaptan öğrendim. Bu yönden gerçekten kütüphanemizde bulunması gereken bir kitap. Ama o kadar şeyi doğru mu yanlış mı bilmeye gerek var mı ? Okumak çok güzel ama zaman geçince insanın aklında ufak tefek ayrıntılar kalıyor. Yine de başvuru kitabı diyebilirim .
296 syf.
·6/10
Kısa başlıklar halinde yanlış bilinen ya da daha önce hiç duymadığınız bilgileri veriyor kitap. Dili sade, hızlı okunuyor. Merak uyandıran konular eğlenceli bir şekilde anlatılmış. Şaşırmak ve güzel zaman geçirmek isteyenler okuyabilirler.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cihan Aslı Filiz

Yazar istatistikleri

  • 1.217 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 454 okur okuyacak.
  • 29 okur yarım bıraktı.