Cihat Dündar

Cihat Dündar

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
13
Okunma
·
1
Beğeni
·
89
Gösterim
Adı:
Cihat Dündar
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bursa, 1998
 • 181 syf.
  ·2 günde·Puan vermedi
  Akıcı bir dille yazılmış roman sayfa sayısı da az olunca birkaç saatte okudum. Yazarın anlatımını ve kurguyu sevdim. İçinde aşkın ,cinayetin ve entrikaların olduğu güzel bir romandı. Arada birazcık kopukluklar oldu geçişler de ama rahatsız edici değildi.
  Kitapta, 1978 _ 1980 yılları arasında geçen bir hikaye anlatılıyor. Hikayeyi başkahramanımız gerçek adı Ayşe olan ama İstanbul'da yeni hayatında Buse ismini kullanan kızımızın ağzından okuyoruz.
  Ayşe, bey kızı kendisi okumuş ve el üstünde tutulmuş ama Ayşe'nin bir hayali var şarkıcı olmak istiyor. Tabi ki ailesi bunu onaylamıyor. Sonra siyasi güce sahip Talat Bey ile tanışıyor ve onunla evlenmek gibi bir hata yapıyor. Sonra kocasının gerçek yüzünü görüyor ve bir gece kayın biraderinin arabasına gizlice binip Ankara'dan İstanbul'a kaçıyor ve sahne hayatı yanı sıra aşkı da buluyor.
  Ama işler birazcık karışıyor. Neyse daha fazla spoi vermeyeceğim.
  Şunu söylemek istiyorum Ayşe ne kadar Anadolu kültüründe o yıllarda yetiştirilmiş olsa da içi kıpır kıpır olan asi bir kızdı. Ve hayallerinin peşinden gitti. Aşkı bulsa da hala evliydi.
  Peki aşık olduğu adam gerçekte kimdi?
  Talat Ayşe'yi bulabilecek mi?
  Bu soruları okuyup öğrenin arkadaşlar.
  Güzel bir roman okudum yazarımızın kalemine sağlık.
  Keyifli okumalar diliyorum
  Kitapla kalın arkadaşlar
 • 181 syf.
  Bey Kızı - Cihat Dündar
  Bir parti üyesinin kızı olan Ayşe'nin hayatına yön veren olaylara tanık oluyoruz. Ayşe elindeki imkanlara ve sosyal konumuna rağmen asi bir kızdır. Özgürlüğünden ve karakterinden ödün vermez. Kendisini istemediği bir durumun içinde buldu mu tepkisini gösterir, kimseyi umursamaz. Ayşe'nin en büyük tutkusu şarkı söylemek ve sahne almaktır. ⁣⁣
  Ailesi ile gittiği bir davette tanıştığı Talat Bircan Uğurlu ondan ilk görüşte etkilenir.⁣⁣
  Peki Ayşe Talat Bey ile görüşecek midir?⁣⁣
  Onunla bir gelecek istiyor mudur?⁣⁣
  Şarki söylemek en büyük tutkusu olan Ayşe bunu başarabilecek midir? ⁣⁣
  ⁣Bunları öğrenmek için kitabı okumanızı tavsiye ederim. Genç yaşına rağmen yetenekli bir yazar var karşınızda...⁣⁣
  Herkese keyifli okumalar dilerim.⁣⁣
 • 181 syf.
  ·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
  1970'lerin sonlarında geçen bir kitap olması, merakla okumaya başlamama sebep oldu Bir parti üyesinin kızı olan ama bey bir kızı değil sahne kızı Buse olmak isteyen Ayşe'nin ağzından dinliyoruz kendi hikayesini. Beklenmedik süprizlerle hayatı şekillenirken, Ayşe'nin istediği hayata kavuşup kavuşamadığını öğreniyoruz. Aşk, cinayet, ihanet... Hepsi var kitabın içinde. Kısa bir kitap olmasına rağmen uzun bir roman okumuş hissi bırakıyor insanda. Geçtiği yıllar ve anlatım tarzından dolayı tam bir Yeşilçam filmi havasında
  Benim en çok şaşırdığım şey hem bu kadar genç olup hem de böyle güzel dili ve hikaysi olan bir kitap nasıl yazılır Umarım yeni kitaplar da gelir, keyifle okuruz
 • 181 syf.
  ·9/10 puan
  http://www.instagram.com/sanatdolusu
  .
  ⭐ Merhabalar! Arka kapağını okuduktan sonra çok merak ettiğim, aynı zamanda hasret kaldığım bir şeyler okuyacağımı anladığım harika bir kitapla geldim. Genç yaşına rağmen oldukça iyi iş çıkarmış Cihat Dündar. Kitabı Bey Kızı, tek solukta okuduğum etkileyici bir eser olmuş.
  ⭐ Kitap, keşke o dönem yaşasaydım dedirten, Sabahattin Ali'nin, Reşat Nuri Güntekin'in yaşadığı zarif ve samimi dönemi buram buram hissettirdi bana. Genç yazarın kendisini bu yazarlara yakın hissettiğini düşünüyorum. Cümleleri öylesine dönemin ruhunu yansıtıyordu ki, çağımız insanı olduğunu bilmeseydim Cumhuriyet dönemi yazarlarından olduğunu düşünebilirdim.
  ⭐ Kitabımız önemli bir beyefendinin kızı olan Ayşe'nin hayatına yön veren olaylar eşliğinde gidiyor. Ayşe, her ne kadar üst tabaka gelenekleri ile büyümüş bir kız olsa da ruhu oldukça asi ve özgürlükçü bir yapıya sahip. Lafını esirgemeyip hoşlanmadığı hiçbir şeyi sineye çekemeyen dobra bir karakter olan Ayşe'nin, şarkı söylemek de büyük bir tutkusu.
  ⭐ Neredeyse hiç tanımadığı biriyle evlenecek kadar da gözü kara olan karakterimiz, çok geçmeden pişmanlık duygusuna kapılıyor ve çareyi Ankara'dan İstanbul'a kaçmakta buluyor. Hayatını şarkı söyleyerek kazanan Ayşe, bu vakitten sonra artık Buse oluyor.
  ⭐ Hayatında onu rahatsız eden birçok olayın peşine düşmeyi de ihmal etmeyen bey kızı Ayşe, vicdanının izinde kimseyi ayırt etmeden adalet için elinden geleni de yapabilecek bir insan.
  ⭐ Güzel bir roman kaleme almış olan Cihat Dündar'ı kutluyoruz ve yeni eserlerini merakla bekliyoruz.
 • 181 syf.
  ·6 günde·Puan vermedi
  1978 yıllarında geçen bir hikaye, zaten okurken yazım dili o dönemin kelimeleri ile dolu olduğundan biraz garip geldi ilk etapta ama sonrasında eğlendiğim yerlerde olmadı değil.

  Parti üyesinin kızı olan Ayşe hayallerini istese de o anın büyüsü ile yaptığı evlilik ve sonrasında pişmanlığını ardından hayallerine koşması ve hayallerinde aşkı buluşu konu alınmış.

  Yazıl dili bahsi geçen yıllar göz elinde bulundurduğumuzda ruhaflığının yanında (başta ne okuyoruz olmuştum) eğlenceli bir dili vardı. Şuan kullandığımız bir çok kelime o yıllarda farklı söyleyişe sahipti ve o dönemleri bilmediğim için yadırgamam sonrası eğlenceli bir okumaya dönmüş oldu.

  O dönemlerde yaşasak şayet bizlerde o şekilde konuşup hayat gayelerimiz farklı olabilirdi.

  O dönemleri yaşar gibi, biz de o kaldırımlarda yürü gibi. Yazar nasıl bu konuda yazmaya karar vermiş bilemiyorum şuan ama keyifli de yazmış. Kitap zaten derin anlamlı olmadığından kısa sürede bitip gidiyor.

  Nazarı değmiş derken bitiveriyor anlayacağınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cihat Dündar
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bursa, 1998

Yazar istatistikleri

 • 1 okur beğendi.
 • 13 okur okudu.
 • 2 okur okuyacak.