Çınar Özkan

Çınar Özkan

Yazar
8.1/10
43 Kişi
·
118
Okunma
·
3
Beğeni
·
925
Gösterim
Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi, süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum...

Muhsin Yazıcıoğlu
"Gazan mübarek ola yiğidim" dedim, sizlerde bu iman, bu mesuliyet duygu oldukça bu hareket muzaffer olacaktır muhakkak.

Hey gidi günler hey! O güzel insanlar o iyi atlarına binip gittiler.
Bu böyle gitmez...
Bu böyle gitmeyecek...
Türk Milleti bu oyunu bozacak.
Türk Milleti bu kuşatmayı yaracak.
Türk Milleti Türkiye' yi teslim etmeyecek.
Depremler oluyor bak bütün binalar yıkılıyor, ben insanların gönlüne apartman dikiyorum. Bu diktiğim binalar yaşadığım dünyada iç huzur ve cesaret, hak dünyada da onur ve şeref mertebesi olarak bana geri gelecek.
Gökyüzünün mavi olduğunu anlamak için gökyüzüne çıkmaya gerek yok, kafayı kaldırıp bakmak yeterlidir.
397 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Ülkücü hareketin liderlerinden Abdullah Çatlı ve Muhsin Yazıcıoğlu hakkında yazılmış bir araştırma eseri. Abdullah Çatlı'nın özellikle Asala terör örgütüne yönelik eylemleri ve sonrasında Susurluk kazasından bahsederken, Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili olarak 80 darbesi öncesi hareketleri, Mamak askeri cezaevinde çektiği işkenceler, BBP'ni kurması ve sonrasındaki trajik kazası ile ilgili bilgiler verilmiş. İki kaza ile ilgili olarak komisyon raporları ve daha pek çok detaylı bilgi kitapta mevcut. Konu ile ilgilenenlerin keyifle okuyacağı bir kitap.
397 syf.
·Puan vermedi
Güzel kitap ama tekrarlamalar çok ondan dolayı
tekrarlarda biraz sıkıla biliyor insan ve burda yazılanlara ait belgeler var mı bilmem ama birazda belgelerle desteklenebilir di bence genel olarak iyi ve akici bir kitap.
139 syf.
·14 günde
İsminden de anlaşılacağı gibi Dünyada ve Türkiye'de adından bolca söz ettirmiş ünlü casuslardan bahsediyor kitap. Yerine getirdikleri görevleri yapmak için olanca hırslarıyla mücadele eden, bu uğurda yabancı bir ülkede yıllarca yaşayıp oranın kültürünü benimseyen dilini kusursuzca öğrenen casuslar. Zarar vermek istedikleri toplumun düşünce yapılarına erişebilecek kadar içlerine sızmayı başarabiliyor ve bundan gurur duyuyorlar. İddia edilenlerin doğru olmadığı ortaya çıksa da ünlenmek ve övünmek için tarihleri birbirini tutmayan olayları mixliyorlar.
Kitabın son bölümlerinde casusluk aletleri anlatılıyor. Zamanla geliştiğini ve küçüldüğünü görüyoruz bu araçların.
Kitap daha adli vaka şeklinde alınmış. Mahkeme kayıtları direkt paylaşılmış ve anlatım pek akıcı değil. Virgül ile birbirinden ayrılmış uzun cümleler var. İnsan kendisini mahkemede hissediyor.
397 syf.
·Puan vermedi
Çınar Özkan'ın Muhsin Yazıcıoğlu hakkında bilinenleri kitaba döktüğü, belgeler sunarak bazı bilinmeyenleri açıkladığı ayrıca bazı olaylardan da üstü kapalı bahsettiği bir kitap. Abdullah Çatlı'yı anlatırken gösterdiği cesareti Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlatırken gösterememesi dikkatlerden kaçmıyor.Okuyucuların büyük umutlarla başlamaması gereken kitap da yer yer olay örgülerinde kopukluk yaşanıyor.Bu konu hakkında fazla bilgisi olmayanların tercih etmek de çekinmeyecekler.
288 syf.
·Beğendi·10/10
çok duygulandıgım bır kıtap oldu çünkü reisin vefatını anlatırken baya kendımı 06AC600 ün içindeymişim gibi hissettim.Ve dönen bütün puslu oyunlarıda görmüş oldum ama tavsıyem bu kıtapla bırlıkte son kabbadayı çakıcı ve derindevletin üvey evladı yeşili okumanızı tavsıye ederım.
397 syf.
Çınar Özkan'ın bir başka kitabını daha paylaşmıştım. Orada alıntı yapma ve kaynak gösterme metodu ile ilgili sıkıntı vardı, bu kitapta da var. Bu kitap Abdullah Çatlı ve Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgilidir. İkisinin de hayat hikayeleri kısaca verilmiştir. Çatlı ile ilgili olarak; ASALA operasyonları ve Susurluk Kazası incelenmiştir. Yazıcıoğlu için ise helikopter kazası hakkında söylenenler ve yazılanlar verilmiştir. Bu konuları daha önce incelememiş, hakkında bir şeyler okumamış olanlar için iyi bir başlangıç kitabı değildir. Bilenler için ise sadece hatırlatıcı özellikte olacaktır, daha detaylısı değil.
400 syf.
Yazarın, okuduğum ilk kitabıdır. Bahsedilen "iki bozkurt", Atatürk ve Enver Paşa'dır. Bu kitapta ikisinin hayatı genel çerçeveleriyle, birçok kaynağın derlenmesiyle aktarılmış. Ne kısa ne uzun, kararınca detaylı bir çalışma olmuş. Kaynak gösterme notasyonunda biraz sıkıntı var, alıntı yapılan bölümün nereden başladığının belli olmaması gibi. Fakat kaynakları, geniş çevrede güvenilir kabul edilen kaynaklardır. Zamanınızı boşa harcamaz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Çınar Özkan
Unvan:
yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 118 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.