Claire Contreras

Claire Contreras

Yazar
6.2/10
39 Kişi
·
96
Okunma
·
2
Beğeni
·
707
Gösterim
"Gördüğün her şeye inanma.
Çünkü istediğin, ihtiyacın olan şey olmayabilir.
Nefesini tutup benimle atla; kurtulacağız."
"Bazen hayatımıza giren ilk kişinin gitmesine izin veririz ama bu bize ikincisine daha fazla değer vermemizi öğretir."
Dünya acımasız, yaşamlarımız zor ve kendi hayatlarımızda karşılaştığımız en büyük aptallar da biziz..
Size inanan bir kişiye ihtiyacınız var sadece, o kişi yalnızca siz olsanız bile.
Claire Contreras
Sayfa 122 - Yabancı Yayınları
Belki tekrar kırılabilir fakat o zaten paramparça olmuş, belki de bu yüzden düşüş önceki kadar çok kötü olmayacak.
En parlak yıldızımı kaybetmem, dünyayı daha farklı renklerde görmeyi öğrenmemi sağlamıştır belki.
Claire Contreras
Sayfa 325 - Yabancı Yayınları
256 syf.
·3/10
Kaleydoskop Kalpler'i beğendiğim ve yazarın kalemini sevdiğim için bu kitabını da okumayı düşünüyordum ve sonunda okumaya zamanım oldu. Dizi tadındaydı. Blake'in anne ve babasını ölü bulması, bir de üzerine kaçırılmasıyla başlıyor kitap. Küçükken beraber takıldığı arkadaşı Nathan'la birlikte kaçırılıyorlar. Blake, Shelley teyze'ye götürülüyor. Orada büyüyor. Shelley teyze öldükten sonra Maggie'nin yanına götürülüyor. Orada Aubry ve Cole ile birlikte yasamaya başlıyor. Bu geçmiş kısmından, günümüz kısmında gecen olaylarda ise Blake ve Cole yakınlar. İkisinin de sevgilisi var ama yine de yan yanalar. Cole onu bırakamıyor. İlerleyen sayfalarda geçmişte bir birliktelikleri olduğunu okuyoruz ve yakın olmalarının sebebini de çözmüş oluyoruz. Blake'in peşinde hala adamlar var, mektup yollayıp, ev telefonundan arıyorlar. Hatta evine girmeye bile curet ediyorlar. Blake biraz takıntılı ama bu takıntısında da haksız sayılmaz. Dediğim gibi dizi kıvamında bir kitaptı. Kurgulardan kopmak için şu sıralar normal şeyler okumaya çalışıyorum. Çok mu beğendim? Hayır. Çok beğenmedim ama yine de bir emek var. Üzerine düşünülmüş belli. Kendini okutturdu ve sıkmadı. Bu benim için yeterliydi. İyiydi.
336 syf.
·4/10
Kaleydoskop Kalpler'den sonra Karanlıkta Işık Aranmaz'ı okumuştum yazarın kitapları arasından. Ben genelde arka kapak yazısı okumadan kitaba başlarım, ön yargı oluşmaması için. Karanlıkta Işık Aranmaz yazılmak için yazılmıştı… Kağıttan Kalpler'in de ondan pek farkı yoktu. Bir daha Claire Contreras okur muyum? Okumayı düşünmüyorum.
Harika Piç'in yazarı gibi aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp yazan yazarlardan pek hoşlanmıyorum.

Keşke Kaleydoskop Kalpler'i yazıp bıraksaymış. Gerçekten, Oliver ve Elle'i bu kitapta görmek çok gereksizdi. Kitabı neden yazdın sevgili Claire?
Şu bir grubu ayrı ayrı inceleyen serilere gıcık olmuş durumdayım. Kylie Scott'un serisini okuduktan sonra bu şekilde yazılan seriler midemi bulandırıyor…
Kağıttan Kalpler'in önce güzel yanlarından bahsedeyim.
Bahsedecek bir şey yokmuş.

İlk kitabın güzelliğini sömürdüğü için kendinde olan güzellikleri göremiyorum. Çok kötü değildi, hatta Jensen'ın bir kızının olması kitabı farklılaştıran tek şeydi.
Sadece Olivia için okudum gibi geliyor şu an. Ne Jensen'in habire ilan-ı aşklarına aşık olduğumdan ne de Mia'ya bayıldığımdan… Öylesine okudum, ilk kitaba olan saygımdan dolayı sabrettim. Başka bir zaman elime verseler 'bıktım bu ölümsüz, sonsuz aşk saçmalığından!!' diyip fırlatırdım.

Gerçekten ya neden herkes çocuk yaşında tanışıyor hayatının aşkıyla? Sinirimi bozmaya başladı sürekli bu konudan bahsetmeleri. Ben on sekiz yaşımı yarıladım, daha doğru düzgün sevgilim olmadı. Kendimi geçtim, kendi ülkemi de geçeyim. Kendi ülkende bu olay kaç kere yaşanmıştır? Bu yazar için konuşmuyorum, okuduğum kitaplarda sürekli bu ilişki biçimini görüyorum. Bizde giden bir daha dönmüyor, yabancı yazarlar içimize umut ekiyor. Umut falan istemiyorum ben, gerçekten. Zaten bu kitabı okurken kafam karıştı, garip garip hayallere daldım. Neden olmasın kafasına girdim. Bana bunu yapmayın. Gerçekte böyle bir şeyin olma olasılığı şu an sıfır bile değil. Böyle bir olasılık söz konusu bile değil. İkinci şansa inanmazdım, bu kitapta fikrimi pek değiştirmiş sayılmaz.
Böyle toz pembe, ödül alırken aşkını binlerce kişinin önünde dile getiren, sevdiği kadının adını taşıyan bir seri yazan biri yok. Ben olduğuna inanmıyorum, varsa da ben görmeyeyim.

Zaten kafama takılan bir şey var. Jensen ve Mia'nın neden ayrıldığını açıklayan bir yer var mıydı? Yoksa ben uyuklarken kaçırdım mı? Bu Jensen niye bıraktı gitti gibi soruların cevabını açıklamışsa, biri bana anlatsın. Çünkü ben okumadım böyle bir açıklama.

Okunabilir mi? Okunabilir. Ama sıkar. Kaleydoskop Kalpler'i okuduktan sonra kesinlikle buna başlamayın. Sakın. Büyük hata. İlk kitabın bütün güzelliğini yok etme özelliğine sahip çünkü.
Benim tavsiyem bunu okuyacağınıza gidip daha güzel bir aşk hikayesi okuyabilirsiniz.
336 syf.
·17 günde·2/10
Ben öylesine okumaya başlamıştım zaten bu kitabı. Hiç bir beklentim olmamasına rağmen beklediğimden de kötüydü.
Okurken yoruldum. Mia gibi kadın karakterler beni aşırı yoruyor. Ne istediğini asla bilmiyor, hiçbir şekilde harekete geçemiyor. Ve Jensen gibi karakterler de bana aşırı Pollyanna geliyor. Çünkü hiçbir yerde pes etmiyor.

Sevmedim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Claire Contreras
Unvan:
Roman Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 96 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 42 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.