Yazar
Clayton Cowles

Clayton Cowles

Yazar
Çizer
BEĞEN
TAKİP ET
7.1
11 Kişi
31
Okunma
0
Beğeni
32
Gösterim
Ruta S.
Marvel's Ant-Man – Scott Lang: Small Time'yi inceledi.
55 syf.
Marvel'ın Robin Hood'u: Scott Lang. Çizgi roman 'prelude' olarak adlandırılmamış olmasına rağmen tam olarak bir 'prelude'ün olması gerektiği şekilde hazırlanmış. Ant-Man filmi Scott Lang'in hapishaneden çıkışı ile başlıyor, bu çizgi romansa nasıl hapse düştüğü ile ilgili. Yani çizgi roman filmden 7-8 yıl öncesinde geçiyor. Hikayeyi bağladıkları yeri ve çizimleri aslında çok beğendim ama çizgi roman 55 sayfadan oluşmasına rağmen bu 55 sayfanın en az 25'i tekrar eden çizimlerden oluşuyordu. Sürekli aynı çizimleri görmek cidden can sıkıcıydı. Filmi izleyenler için güzel bir 'flashback' olur diye düşünüyorum.
Ruta S.
Avengers: Age of Ultron Prelude - This Scepter'd Isle'yi inceledi.
70 syf.
Bu çizgi roman belki de MCU Infinity Comics serisinde belki de en sevdiğim çizgi roman olabilir. Hikayeyi filmle bağdaştırma şekillerine, çizimlere kesinlikle bayıldığımı söyleyebilirim. [SPOILER ALERT!!!] Captain America: Winter Soldier'da Hdyra'nın tarihe karışmadığını ve S.H.I.E.L.D.'in içinde gizlice aktif olduğunu görmüştük ve Avengers: Age of Ultron'da da Sokovia'da insanların üzerinde deneyler yaptığını görmüştük. Bu çizgi roman aradaki kayıp zamanda tam olarak neler olduğunu anlatıyor. Hydra'nın neden Sokovia'yı seçtiği, S.H.I.E.L.D. Ajanlarının Hydra ile nasıl ilişkilerinin olduğu gibi ayrıntılar filmde yer almamıştı ama çizgi romanda açığı kapatıyorlar. En önemlisi filmde Maximoff ikizlerin güçlerini kazanmalarının sonrasını izlemiştik ancak çizgi romanda nasıl deney için seçildiklerinden başlayarak anlatıyor. Bir Scarlet Witch hayranı olarak çizgi romanı beğenmemin en büyük sebebi kesinlikle buydu. Çizgi roman, adı 'prelude' olup da 'prelude' kalıbına tam anlamıyla uyan MCU'daki nadir çizgi romanlardan biri. Beğenmek için bir sebep daha.
2
Ruta S.
Marvel's Captain America: The Winter Soldier Infinite Comic'i inceledi.
70 syf.
[SPOILER ALERT!!!] Bu çizgi roman The Avengers ve Captain America: The Winter Soldier filmlerinin arasında hangi olayların yaşandığını anlatıyor. Sadece üç ana karakter var ki bunlar Captain America, Black Widow ve Ajan Rumlow. Zodiac adlı çok güçlü sıvı bir silah var. Captain'a bu silahı S.H.I.E.L.D.'in yok ettiğini söylüyorlar. Ancak S.H.I.E.L.D., herkese yok ettiğini söyleyerek silahı kendine saklamış. Zodiac'ın düşman eline düşmesinin üzerine üç ana karakter teröristlerin peşine düşerek Zodiac'ı tekrar ele geçirirler. Captain'ın Zodiac'ı Baker'ın elinden aldığı kısım aşırı saçmaydı ve çizimlerinden de tiksindim. Ayrıca bu çizgi roman bir 'prelude' değil ve içinde Winter Soldier ile ilgili hiçbir şey yok. Bu yüzden seçtikleri isim de çok saçma. Ve bu çizgi romanı MCU serisine dahil etmişler ancak Zodiac'la ilgili hiçbir şey yoktu sinematik evrende. Kesinlikle zaman kaybı olan, çirkin çizimlere sahip bir çizgi romandı.
1